Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért van az hogy 10 tesóból...

Miért van az hogy 10 tesóból 8 utálatos, aljas, gonosz, a "szeretet" fogalmát és az emberséget pedig még hírből sem ismeri?

Figyelt kérdés

Nekem is vannak tesóim és sajnos én sem abban a "szerető" családi légkörben nőttem föl, nálunk is mindenki utált mindenkit.


Ezért én soha nem tudtam azt megismerni hogy milyen lehet, ha két tesó pl. "szereti" egymást. Elképzelni sem tudnám, legfeljebb a nyálas jenki filmekben tudnék elképzelni hasonlót.


Ezt a nézetet megerősítette bennem az, hogy akármerre nézek, mindig csak azzal szembesülök hogy a tesók 80%-os átlagánál az állandó rivalizálás megy és az ebből eredő rossz viszony és háború, ami az emberek többségénél életük végéig megmarad - sőt, felnőttkorban durván el is fajul. Kibékülésről, egyet értésről pedig szó nem lehet, "inkább a halál".


Ezért alakult ki bennem az a kép, hogy a testvér a legnagyobb sorscsapás (a gonosz szülők után) amit a világon létezik.


Tudom hogy nevelés kérdése meg minden, de egyes embereknél már a zsigerekben megtalálható az ösztönös gyűlölet, amit nem tud semmi megváltoztatni. Az ilyen emberekről van szó.


2018. ápr. 27. 23:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
Fogalmam sincs miről beszélsz, az én környezetemben csak olyan testvéreket ismerek akik szeretik egymást, mégha rivalizálnak is esetleg.
2018. ápr. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

Az irigykedés, rivalizálás egyrészt veleszületett természete az embernek. A másik pedig a nevelés. Sok szülő összehasonlítgatja a gyerekeket, pl. az ilyen beszólások, hogy miért nem tudsz te is úgy viselkedni, mint a bátyád, vagy vegyél példát a tesódról stb. mind-mind a testvérféltékenységet erősítik.

Nekem két tesóm van, az egyikkel szóba sem állunk egymással, a másikkal nagyon jóban vagyunk. Szerintem ez jórészt öröklött dolog.

2018. ápr. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
73%
Nem tudom miről beszélsz. Nálunk nincs ilyen. Bizonyára vannak családok, ahol megesik, hogy az idősebb testvér féltékeny a fiatalabbikra, de általában azt kinövik. Az ilyesmi a szülők hibája, rossz neveltetés.
2018. ápr. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Tesóm 16 évvel idősebb nálam.

Sosem tudta elfogadni, hogy én más vagyok, mint ő, és ennek rendszeresen hangot ad a mai napig. 7 éves voltam, mikor megszületett az unokahúgom (tesóm és sógornőm gyereke). Ő volt a minden, a királylány, és nem féltékenységről van szó, mert imádtam őt, de én el lettem felejtve. A szüleim is csak őt ajnározták. 8 évesen migrénes lettem, hiába mondtam, hogy fáj a fejem, rosszul vagyok stb, állandóan azt mondták, hogy megjátszom magam a figyelemért.

Ez több rétű dolog, nem csak a bátyám sáros a jelenlegi helyzet kialakulásában, de ő is hozzájárult.

Anyu a mai napig csak rá hallgat, én bármit mondhatok le van tojva. Ez van. Nálunk a nagy a kedvenc.

2018. ápr. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%

Két testvérem van, nálunk szeretet, egymás segítése és békesség a jellemző. A tágabb családban is így van.

Lehet, hogy máshol a testvér sorscsapás, nálunk viszont áldás! Egyébként tényleg nevelés kérdése is, meg a szereteté...

Sajnálom, kérdező, hogy a te családod nem ilyen.

2018. ápr. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%

Az én nővérem 3 évvel idősebb nálam. Amíg gyerekek voltunk, megállás nélkül vert, mert én szőke, kék szemű vagyok, ő meg barna, és mert jobb tanuló is voltam. De ezt úgy értsétek, hogy pl betörte a fejem a hintával, lelökött a padlásról, és agyrázkódást kaptam... stb.

Sose játszott velem, hanem a barátnőivel utáltak, piszkáltak.

Amikor az első állását megkapta, egy ideig normális lett, de aztán én férjhez mentem (előbb, mint ő), és emiatt újra megvadult. Amikor terhes lettem, rá 1 hónapra ő is az lett (de aztán elvetette, mert a pasija lekoccolt), de rövid időn belül ő is férjhez ment, és már az esküvő előtt teherbe is esett. Azután még inkább vérszemet kapott. A lányom lovagolni kezdett, akkor az övé is. Beirattam úszásra, akkor ő is az övét. Külföldön élek, emiatt is addig irigykedett, hogy végül ő is külföldre ment... (Mondjuk neki nem jött neki össze a munka, így ő vissza is költözött) Vettem egy terepjárót, rá 1 hónapra neki is lett... Semmiben nem számíthatok rá, de szó szerint. Sőt, ha alkalma van rá, keresztbe tesz nekem. Legutóbb ügyvédi segítséget kellett igénybe vennem, hogy ne forgasson ki az örökségünkből...

Azóta nem tartja velem a kapcsolatot sem, de sajnos azóta nyugodt az életem.


Akárki akármit mond, ez nem nevelési hiba volt, ő is zsigerből ilyen. A szüleink normálisan neveltek minket, és igyekeztek őrizni a családi békét halálukig. El se tudom mondani, hogy milyen rossz érzés ez - miközben a lányomnak próbálom megtanítani azt, hogy a család a legfontosabb, ő azt látja, hogy egy vadidegen előbb segít, mint egy rokon... :( Annyira szomorú ez. :(

2018. ápr. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%
Kedves utolsó! Mintha a nővéremet írtad volna le. Sajnálom, tudom milyen 😔
2018. ápr. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
58%

Nem nevelés kérdése. A testvér ugyanolyan ember, mint a többi. Pusztán azért, mert egy családba születtetek, nem lesz különb. Ha xar ember, akkor xar ember marad.


Az én nővérem egy utolsó patkány volt velem. Tíz évvel idősebb nálam. Kicsi gyerekkoromban, mikor ő tizenéves volt, azon élvezkedett, hogy meg tud félemlíteni, folyton ijesztgetett, fenyegetett, igyekezett nekem ártani. Felzabálta a kajámat, mikor beteg volt, odajött rám köhögni, durva volt velem. Mondjuk el is bánt vele az élet, ötvenes félalkoholista "szingliként" szikkadozik egy xar lakótelepi panelben, a saját lánya se igen foglalkozik vele, és életében egy rendes pasija sem volt, csak alkesz nyomorékok.

2018. ápr. 28. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
Pedig szerintem is legfőképp nevelés kérdése. Mi a bátyámmal nagyon szeretjük egymást. Fontos, hogy gyerekként mindig össze tartottunk, egymással játszottunk a legtöbbet. Ő férfi, én nő vagyok, de a szüleink sok társasjátékot vettek nekünk, amivel tudtunk közösen játszani. Bár ő nem babázott velem, én játszottam vele a kisautókkal. És ami még fontosabb, a szüleink nem hasonlítgattak össze minket, nem tettek különbséget, így nem alakult ki rivalizálás. Tini korunkra kicsit eltávolodtunk egymástól, de ez természetes, mindenki járta a maga útját. Aztán felnőtt korunkra újra egymásra találtunk.
2018. ápr. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki pontozza le a válaszokat és miért, de igazából nem is érdekel, amúgy se vagyok ennek a "dedós pontozós rendszernek" a híve.


Visszatérve a témára, én nem akarok általánosítani. Nyilván léteznek jó emberek testvéri szinten is. Egyszerűen csak van olyan, hogy valaki alacsonyabb szellemi szinten születik. A gyűlölködő emberek elsősorban maguknak ártanak a legtöbbet. Mivel az állandó negatív érzelmi világuk kihatással van a mindennapi életükre is. Soha nem lesznek igazán boldogok az életben.


Ha másra nem is, az ilyen elvetemült emberek arra jók, hogy megerősítsék a másik embert.

Pl. "én tudom hogy soha nem lennék olyan gonosz mint ő, ő csak gyűlölni fog tudni egész életében ezért meg is reked ott ahol van, én viszont képes vagyok fejlődni és többet is elérni az életben."


Ilyenkor erre kell gondolni. Én is ezt teszem. Ha gyűlölködök én is, azzal elsősorban magamnak teszek rosszat. Amúgyis "ott a másik" aki megteszi helyettem, én meg élek boldogan. :)

2018. ápr. 28. 06:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!