Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért van az hogy 10 tesóból...

Miért van az hogy 10 tesóból 8 utálatos, aljas, gonosz, a "szeretet" fogalmát és az emberséget pedig még hírből sem ismeri?

Figyelt kérdés

Nekem is vannak tesóim és sajnos én sem abban a "szerető" családi légkörben nőttem föl, nálunk is mindenki utált mindenkit.


Ezért én soha nem tudtam azt megismerni hogy milyen lehet, ha két tesó pl. "szereti" egymást. Elképzelni sem tudnám, legfeljebb a nyálas jenki filmekben tudnék elképzelni hasonlót.


Ezt a nézetet megerősítette bennem az, hogy akármerre nézek, mindig csak azzal szembesülök hogy a tesók 80%-os átlagánál az állandó rivalizálás megy és az ebből eredő rossz viszony és háború, ami az emberek többségénél életük végéig megmarad - sőt, felnőttkorban durván el is fajul. Kibékülésről, egyet értésről pedig szó nem lehet, "inkább a halál".


Ezért alakult ki bennem az a kép, hogy a testvér a legnagyobb sorscsapás (a gonosz szülők után) amit a világon létezik.


Tudom hogy nevelés kérdése meg minden, de egyes embereknél már a zsigerekben megtalálható az ösztönös gyűlölet, amit nem tud semmi megváltoztatni. Az ilyen emberekről van szó.


2018. ápr. 27. 23:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%

Én ötödiknek születtem, a legközelebbi tesóim 7 évvel idősebbek. Mindig utáltak, ez érezhető, de a nevelés miatt, anyukám elvárása miatt, úgy tesznek, mintha szeretnének.

Kiskoromban mindig megaláztak, csúfoltak, a legfőbb kritikusaim voltak, aztán idősebb korunkra meg azt találták ki, hogy én alázom őket, mert szerintük okosabb vagyok mint ők, és úgy beszélek velük mint a hülyékkel, pedig ez nem igaz. Szóval az utálatukat most már ilyen dicséretekbe burkolják és olyan gyűlölettel tudnak "kedves" dolgokat mondani, hogy hányni tudnék.

Pár éve meghalt anyu, és azóta nagyon erőltetik a kapcsolat tartás, de az egyik az ország, a másik a világ másik oldalán él. Távolról jól elvagyunk.

A legidősebbel senki sem beszél, mert verte, terrorizált a az egész családot, nagyit, anyut is, nem csak tesókat. A negyedik tesóm meg öngyilkos lett, gondolom azért bántott annyit ő is, mert szenvedett ő maga is.


De pl a két tesóm egymásnak a legnagyobb társa, szövetségese, barátja. Imádják egymást.


Vannak olyan emberek, akik a legrosszabbat hozzák ki belőlünk és szerencsétlen esetben a családunk is ilyen.

2018. ápr. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%
Eppen ezert, 2-3 gyerek boven eleg, nagy korkulonbsegek nelkul. Sok anya csak szul, majd az idosebb gyerekek segitenek, nevelik a kicsiket. Ez nagyon nem igazsagos, meg vannak fosztva a gyerekkoruktol. Nem is csoda, hogy az utalat mar gyerekkorban beindul.
2018. ápr. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

# 11

Sajnos meg tudom érteni. Szívem szerint én is megváltoztattam volna sokszor a családnevemet, mert már annyira szégyelltem magamat a családom néhány tagjának a gusztustalan viselkedése miatt (ebbe a szülőket, közelebbi és távolabbi rokonokat is beleértve).


Igen, tudom milyen kemény és kegyetlen tud lenni az élet, főként ha már gyerekkorban elkezdődik a megtapasztalása.

Én három alapvető dologra jöttem rá:


- Nem az számít hogy mi volt a múltban. Nem szabad állandóan a régi sebeinket nyalogatni, mert ez csak visszahúz minket. Azt kell nézni hogy mi van most és abból kiindulni a jövő irányába - de soha nem szabad megállni és engedni hogy megállítsanak bennünket - az elsődleges dolog mindenkinek a saját élete.


- Mit számít az, hogy mások a saját önhibájukból hová jutottak? Nem szabad hagyni, hogy ezek tönkre tegyék a másik ember életét. Olyan volt a szülő vagy a tesó régen, amilyen nem kellett volna legyen? Persze mostanra lecsúszottá váltak és hirtelen eszükbe jutott az, akit olyan sokáig gyaláztak annó? Nyilván nem az ember bűnbocsánatáért fognak esedezni, aki már alapból ezen az alacsony szellemi szinten volt, az ezen is marad. Az ilyen emberek soha nem fognak megjavulni. Egyszerűen nem kell velük foglalkozni, el kell felejteni hogy "családtagok". Mert az ilyenek csak azért vannak, hogy lehúzzák a másikat a saját szintjükre. Azt kell nézni, hogy NEKEM mi a jó. Hogy van egy saját életem, amit nem akarok, hogy mások mérgezzenek. Nem szabad hogy emiatt lelkiismeret furdalásom legyen. Mindenki úgy intézi az életét, ahogy akarja.


- Végül, soha nem szabad hagyni, hogy a gyűlölet homályosítsa el az elmémet. Rosszak voltak a szülők vagy a tesók? Gázos volt a rokonság is? Mivel láttam a rossz példát, így nekem mindent el kell követni hogy ne ilyen emberként éljek. Megtalálni a megfelelő társat - ha pedig lesznek gyerekek, egyformán szeretni őket. Megtanítani őket arra, hogy az erőszak és a gyűlölködés csak rossz irányba viszik az embert. Nem szabad a családon belül gyűlölködésnek, széthúzásnak lennie. Ettől függ hogy milyen lesz majd az adott illető felnőttkorában és milyen testvér válik majd belőle.

2018. ápr. 28. 06:54
 14/20 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem meg ezzel a hozzáállással van baj. Mert a gyerekek a gyerekkoruk elrablásának érzik az alapvető segítséget is, a szülők meg a nem segítés miatt tehernek érzik a gyerekeseiket. Így aztán az egész család rühelli egymást... Régen segítették egymást, kivétel nélkül mindenki. Miért tudták mégis szeretni a másikat? Mert tudták hogy számíthatnak mindenkire a családból?
2018. ápr. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
59%

8-as írta:

"Nem nevelés kérdése. A testvér ugyanolyan ember, mint a többi. Pusztán azért, mert egy családba születtetek, nem lesz különb. Ha xar ember, akkor xar ember marad."


Ez annyira igaz szerintem is. De ilyenkor felmerül bennem egy kérdés: Hogy nem a szülők dolga lenne egymás felé terelgetni őket? Legalábbis elvenni az élét a gonoszkodásnak, a direkt szemétkedéseknek?

(Én most bevallom, nekem ezért nem lett még egy gyerekem, én tudatosan csak egyet akartam. Mert nem éreztem magam elég erősnek ahhoz, hogy majd arról szóljon az életem, hogy folyton "igazságot tegyek". És bevallom, kedvem sem volt ilyenre energiát fordítani, inkább tudatosan egy gyerekem lett...)

Ja, mert mi pocsék tesók voltunk/vagyunk, ezt gondolom, mondanom sem kell, bár nálunk a szüleim is rátettek egy lapáttal, még szították azzal, hogy kritika nélkül mindig a testvérem volt a tökély, én meg kb. az, aki arra van, hogy szolgálja a testvérét.


De akkor ahol működik, ott azért működik, mert tudatosan két rendes, normális ember születik egy családba?

2018. ápr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
29%
Én azért még mindig abban a klasszikus mondásban hiszek, hogy “Evil isn’t born, it’s made”, azaz gonosznak nem születni lehet, hanem kialakítják bennünk, de nehéz szépen lefordítani.
2018. ápr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
64%

Nekem a tesómmal semleges-pozitív viszonyunk van. Gyerekkorunkban öltük egymást, ami igenis főleg a szülők hibája volt. Pl. vettek valami sütit, egyetlen darabot. (Szegények voltunk, a vajas kenyér volt a normális reggeli-ebéd-vacsi és ilyenkor még boldogok voltunk, ha volt vaj vagy nem volt olyan szikkadt az "előző napi sütésből megmaradt" kenyér. De gyakran volt olyan is, hogy hétvégente csak 1 fél szelet kenyeret ettünk vagy annyit se).

Szóval volt egy süti és kijelentették, hogy boxoljuk le egymás között kié legyen. Lealacsonyítottak minket egy állat szintjére, akik 16-24 órája nem ettek és bármit megtennének valami ételért. Fiatalabb voltam és lány, így bátyámé volt a testi fölény, enyém meg a ravaszság. Nagyon csúnya "játék" volt.

Anyám látványosan kivételezett a bátyámmal, apám meg cserébe velem. Nyomorult bábuk voltunk az ők romló házasságában.

2018. ápr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom, mert bár tudom miről beszélsz, ismerek ilyen testvéreket, de szerencsére, nem volt ebben részem. Nekem két testvérem van és bár "összezördülések" előfordulnak, szeretjük egymást és ha bármelyikünknek gondja van számíthat a másik kettőre.
2018. ápr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Nevelés kérdése ! Nekem eleg bonyolult családom van , van egy édestestvérem , 2féltesóm es egy mostoha tesom , és mindőjüket nagyon szeretem
2018. ápr. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
91%

Anya azt hitte 10 év különbség elég ahhoz hogy ne veszekedjünk. Na most kérdem én, mégis mi a frász közös van pl egy 4 éves fiúban és egy 14 éves lányban (már nem vagyok annyi csak példa)? Öcsémmel nem beszélünk sokat, nincs miről, kb semmi közös érdeklődési körünk nincs, max a tengerimalacaink, de egyszerűen nem szeretek a közelében lenni. Nem ismeri a kérem és köszönöm szavakat, ha valami kell neki nem kér hanem "éhes vagyok csinálj nekem szendvicset" ha nem akkor meg megy a kiabálás meg duzzogás, ha veszek magamnak kaját, RÁÍROM a nevem, teljes nyugalommal megeszi aztán még ő sír meg csapkod ha számonkérem rajta miért zabálja fel rendszeresen a kajámat. Ha beszélek valakihez van hogy odamegy és mintha ott se lennék jó hangosan hogy túlkiabáljon rákezd a mondandójára, ha játszik a laptopján fennhangon visít, röhög hozzá hogy még zárt ajtó és fejhallgatón át is tisztán hallom.

Ráadásnak autista így mindenki elvárja hogy tapsoljak ehhez mert "jaj szegény nem tehet róla" és? akkor máris oké, semmi baj édesem, zabáld csak fel a kajámat majd eszek vajaskenyeret, beszélj csak úgy velem mintha a seggedből rángattál volna elő hát jaj megesik.... egy nagy....


Bár szerencsére egyébként legtöbb ismerősöm kifejezetten jóban van a testvérével bár érdekes módon náluk talán egy kivétellel mindig max 2-3 év a korkülönbség...

2018. ápr. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!