Egyke ként élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Bár én nem vagyok egyke, mégis úgy érzem magam.

Van három testvérem, de mind 30 on fölüli, és ebből kettőnek már gyereke is van, csak az a baj, hogy egyáltalán nem foglalkoznak velünk, max kétévente feljönnek.

A harmadik az itt lekik melettünk, de ő se tud sokat velem lenni. Ezért teljésen egyedül vagyok.


Aki egyke fiú/lány, hogy bírjátok egyedül?



2018. máj. 15. 06:21
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Szívem, egy testvér nem jelent semmit. (Képletesen szólva) Túl van értékelve a dolog. A testvér nem egyelő a baráttal/ barátnővel. Mi emberek szeretjük azt az ideát, hogy ahol egynél több gyerek van, ott van közös játék, ott nagyobb a szeretet, ott kiegyensúlyozottabb minden és könnyebb a szocializáció. Hogy felnőtt korukban is támaszkodhatnak egymásra stb stb. De ez nagyon sok esetben meg sem közelíti a valóságot.


Köztem és a bátyám között például 6 év korkülönbség van. Sosem éreztem, hogy megvéd, kiáll értem, játszik velem, együtt növünk fel. Felnőttként sem igazán tartjuk a kapcsolatot. Örökösen versengtünk a szüleink szeretetéért és figyelméért, és ami egyedüli közös bennünk, hogy a rossz nevelésüknek mindketten súlyos árát fizettük lelkileg. De még közösen át sem tudjuk beszélni, hisz ő azt az oldalát élte meg, hogy engem szerettek jobban, én pedig azt, hogy őt. Rég nem viselkedünk már gyerekesen. Nem vitatkozunk, nem folyik köztünk már harc. De nem alakult ki szoros kapcsolat, és azt hiszem nyugodtan kijelenthetem, hogy nem is igazán ismerjük egymást. Erről mindketten tehetünk. Egyikünk sem közeledett a másikhoz igazán. De megmondom őszintén, nekem nem is nagyon hiányzott.


Otthon velem sem játszott senki. Míg én babaházat rendezgettem, a bátyám már javában bulizott a haverjaival. Nem sokat javított volna a helyzetemen, ha otthon van. így se- úgy se babázott volna velem, és ez nem is várható el :) Lehet, hogy egy labdázásba még belement volna, de én épp nem azt akartam játszani.


A barátok pontosan ezért vannak. Korban, mentalitásban, érdeklődési körben is Te választod meg őket. Ha nem vagy barátkozós, ne gondold, hogy egy hasonló korú testvérrel más lenne a helyzet. Elnézést a megfogalmazásért, de annyiban különbözik, hogy ő nem szaladhat el. Ha a szülők ráparancsolnak, neki ott kell ülnie és játszania Veled, ha akar ha nem. De végig duzzogna, végig éreztetné, hogy mennyire nem akarja. Ez neked nem érné meg, hisz Te sem éreznéd jól magadat.


Legkisebbként talán a legszerencsésebb vagy. Már nem kell osztoznod a szüleid szeretetén. Nem kell veszekedned, harcolnod, háborúskodnod. A testvéreid rég külön életüket élik. A szeretetük feléd őszinte, nem árnyékolja be féltékenység. Légy hát nagyon hálás a sorsnak ezért!

2018. aug. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, most olvasom, hogy 19 éves vagy. A játék-dolgot így kérlek tedd múlt időbe, de egyébként minden más mai napig él. Próbáld meg átértékelni kicsit a múltbéli magányodat ezek alapján.

Azzal most ne törődj, hogy a nálad 10 évvel idősebb testvéreid nem tudnak veled lenni. 30 felett az embernek megvan a maga élete. Saját gyerekek, munka, ügyintézés... a szülők is háttérbe szorulnak ilyenkor, s éppen így Te is. Ennek ez a rendje. Persze a két évente való találkozást én is furának tartom, de valószínűleg a szüleiddel nincs túl jó kapcsolatuk. Ezért pedig nem Te vagy a hibás. Viszont 19 évesen Te is felhívhatod őket, nyithatsz feléjük ha zavar ez a helyzet. Nyár van. Ülj fel a vonatra, látogasd meg őket pár napra :) Talán kezdd azzal, aki mellettetek lakik. Ti sem igazán ismeritek egymást, így nehéz. Kicsit láss bele az életükbe, érdeklődj, ha kell segíts. A másik két tesódnál babázz a kicsikkel ha még pelenkások. Meglátod, egy testvér az ilyesmit értékeli. Egy idő után ők is elkezdenek majd nyitni feléd. Talán arra is fény derül, eddig miért nem tették.

2018. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó kérdés! Nekem két bátyám van. 5 és 7 év korkülönbséggel. Ugyanaz kábé a helyzet mint az előző válaszolónál, nem igen beszéltünk és játszottunk együtt sose. Ők más világot éltek. A kor miatt. A két tesóm közül a kisebbet jobban szerettem. Ő sokszor megvédett, kiállt mellettem mindig ha kellett. És számíthattunk is egymásra, bár beszélni az életünkből kifolyólag nem igen tudtunk már így felnőttként. Szóval ha úgy nézzük én is egyedül voltam. Alapvetően nem bántam, nem feltétlen éreztem úgy a hiányát, mert megtaláltam azt a társaságot akikkel én jól éreztem magam, de persze azért irigykedtem ha láttam, hogy más testvérek jól kijöttek egymással és együtt jártak suliba, együtt jártak buliba, együtt jártak mindenhová. (Általában akik közt kisebb volt a körkülönbség, vagy ikrek voltak.) Így mindig is szerettem volna, hogy ha egyszer oda kerülök, szülessenek iker gyermekeim. Sajnos nem jött össze. A kisfiam most 4 éves. Ha bevállalunk majd még egy gyereket. Tudom, hogy rá is ez a sors fog várni. Egyedül fogja érezni magát, az, hogy állandóan a tesójára kell majd vigyázzon, játszon vele, lehet, hogy kikészíti. Ezért már készülök lelkiekben, hogy megpróbáljam mindkettőnek majd megadni az ÉN-időt. Amennyire ez lehet, hogy ne érezze egyik se a hiányt, ami ezzel a korkülönbséggel jár. A párom és a tesója közt szintén nagy különbség van. Ők azért el vannak egymással. De azt azért nem mondanám, hogy együtt járnak bulizni. Nekünk már itt a kisfiúnk, más életet élünk. Igazából én annyira nem is vágyom rá, hogy bármelyik tesóm eljöjjön segíteni. Persze szívesen látnám őket csak úgy beszélgetni, esetleg szalonnát sütni vagy bármilyen közös programra néha napján. Mert hát igaz a dolog. Öregségünkre mi maradunk egymásnak testvérek... Sajnos a kisebbik bátyám már meghalt. Szóval érzem is ezt legbelül. A nagyobbik tesómmal meg nem fél évben egyszer beszélek. Járja a várost, dolgozik mindenfelé. Én meg gyerek, suli, meló, háztartás mellett, örülök ha magamra is tudok időt fordítani. Utólag visszagondolva talán jó lett volna egy velem egykorú tesó. De már nem bánom. Felnőttem és most már más dolgok foglalkoztatnak. Neked is ezt tudom tanácsolni. Találd meg a társaságod. Ha teheted, akkor pedig próbáld összehozni a családot néha, egy-egy sütögetésre, beszélgetésre. Mert azért még is csak jó az, ha a testvérek összetartanak.
2018. aug. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Bár egyke lennék!
2018. szept. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Én egyke vagyok. Kisebb gyerekként szerettem volna tesót, de annyira nem pedzegettem a témát, csak néha megkérdeztem a szükeimet, hogy nekem miért nincs, majd mikor nagyobb lettem élveztem, hogy az enyém minden figyelem, nem kell semmin osztozkodnom senkivel, több mindent megkaptam. Soha senki nem éreztette velem, hogy hátrány lenne, hogy egyke vagyok, gondolom, ezért sem foglalkoztatott nagyon a dolog, meghát voltak barátaim óvodától kezdve, szóval volt kivel hülyülni. Magában az, hogy valakinek van testvére tényleg semmit nem jelent, akiket én ismerek gyerekként folyton verekedtek, veszekedtek, terrorizalta a nagyobb a kisebbet nekem ez nem is hiányzott, bár most már így felnőtt fejjel belegondolok néha, hogy de jó lenne valaki, akire bármikor bármilyen körülmények között számíthatok, mert azért egy testvér mégis csak testvér marad, a barátok meg jönnek mennek, de igazából ezt a szerepet egy igazi barát tökéletesen betölti.
2018. szept. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!