Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi lenne a helyes döntés?

Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Húgom, aki 12 éves, nyáron szeretne menni egy iskola által szervezett kirándulásra, ahova 1 hétig mennek Romániába. Anyukám és apukám nem engedi el, mert: ha valami baja van, nem tudnak érte menni, akármi baj történhet, stb. Mondtam anyukámnak, hogy szerintem el kéne engedni, hogy szórakozhasson és élményeket szerezzen, de tiltakozik tovább.


Ti elengednétek a saját lányotokat, ahol lesz több tanár is?



2018. máj. 15. 17:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
13%

A helyes döntés az lenne, ha nem menne Romániába és még felnőttként sem!


A szülőkkel maximálisan egyetértek.


Én sem engedném el a saját lányomat, mert hiába van több tanár, ha netán valami baj lesz, akkor is a szülőnek kell érte menni és ráadásul meg amilyen ócska buszok vannak, már maga az ilyenekkel való közlekedés is közveszélyes!

(Lásd veronai buszbaleset.)


Amúgy sem értem, miért nem lehet csak 1 napos és belföldi kirándulásokat szervezni az iskoláknak?!


Magyarországon is rengeteg csodaszép hely van és ha netán gáz lesz, akkor bárhonnan haza lehet jönni és gyorsabban érte lehet menni.

2018. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

Mi ez a sok h*lyeség, hogy "Romániába nem - még felnőttként sem"???

Rendszeresen járok, soha semmi baj nem volt, sőt, sokkal "gazdagabb" lettem tőle!

Abban egyetértek, hogy ha a szüleid azt mondják valamiért, hogy "külföldre nem". Pl. a baj esetén nem tudnak érte menni teljesen érthető indok. Bár szerintem egy iskolai kirándulás megfelelően megszervezve megbízható pedagógusokkal és normális diáktársasággal nem egy nagy kockázatú valami, de ezt csakis a szüleidnek van joga megítélni.

2018. máj. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%
Atyaúristen, egy hétről van szó Romániában és nem egy évről Afganisztánban... valamint ez egy szervezett iskolai program, tanárokkal, akik vigyáznak rájuk és nem arról van szó, hogy egy csoport 12 éves gyereket kidobnak a dzsungel közepébe és magukra hagyják őket. Komolyan nem értem, hogy miért nem lehet elengedni. Gondolom, hogy mennek a barátai is és biztos tök jó programokat szerveznek nekik, ez hatalmas élmény lenne. Ettől miért kell megfosztani egy gyereket? Mégis mi történne vele, ami itthon 100%, hogy nem fordulhat elő? Akkor ennyiből senki soha ne menjen sehová mert bárkivel bármikor történhet valami? Ha a gyerek eltöri a lábát az iskolában a tesi órán, akkor gyorsan utána tud menni a szülő, igen. És mit tud csinálni? Vissza tudja forgatni az időt, meg tudja előzni a balesetet, egy csettintéssel meg tudja gyógyítani a gyereket? Nem, nem tudja. A tanárok pedig nem hülyék, ők ugyanúgy tudnak segíteni a gyereknek és tudni fogják, hogy mi a teendő, ha esetleg valami baj történik.
2018. máj. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
32%
Őszintén, saját élményeim miatt nem bíznék a tanárokban. Az osztálykirándulásoknál az idő kilencven százalékában nagy ívben tettek ránk- A férfitanáraink meg a kísérő anyukákra hajtottak... Ha baj van, országon belül legalább oda tud jutni a szülő. Nem is értem, minek kell ilyen kis gyerekeket kivinni külföldre?
2018. máj. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%

Szoval romaniaba meg felnottkent sem...

De bezzeg, nemetbe, anglia, franciak, netan amerika, kanada vagy azsiai orszagokba meg gyalog is elkuldenetek igaz? Mert ott biztos nem tortenik semmi.

2018. máj. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
75%

7.-ben, tehát 13 évesen vettem részt a Határtalanul programon, ami arról szól, hogy 7.-es diákok kirándulhatnak külföldre az iskola szervezése által.

Mi is Erdélybe mentünk, 1 hétre. 2 iskola jött, mindkettőből mind a 2 osztály, tehát kb voltunk vagy 50-en, egy buszon. Kísérőtanár kb 6 volt+buszsofőr. Szülő egy sem volt.

Az égvilágon semmi baja nem lett senkinek, pedig volt hogy egész nap buszoztunk, sokszor nem kicsit kanyargós utakon.


Nem értem, mi ez a sok "Romániába még felnőttként se", a világon bárhol előfordulhat olyan baleset, mint pl a Veronai (igen, még a Nagy Nyugaton is), ez sajnos benne van a pakliban, de szerencsére ezek borzasztóan ritka esetek.


Én nagyon élveztem Erdélyt, szerintem ne fosszátok meg ettől az élménytől a húgod. A sok kísérőtanár pedig nem véletlenül lesz ott:)

2018. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
83%
13-as és 16-os válaszolóval tudok egyetérteni. Miért ne mehetne? Ott lesznek a tanárok! Mi az, hogy Romániába felnőttként se? Aki ezt írja, az mit gondol, milyen állapotok vannak ott,
2018. máj. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
78%
Én sem értem ezt a nagy Románia ellenességet. Kirándulni miért ne lehetne odamenni? Én 13 éves voltam, amikor egy iskolai kiránduló csapattal 10napra kimentünk Erdélybe. Gyönyörű volt! Azóta eltelt 17 év, és bennem az ott szerzett élmények a mai napig élénken élnek. Igaz, hogy az ottani városok, falvak nagyon szegények és elmaradottak voltak (nem tudom azóta mi a helyzet), de annak is megvolt a hangulata egyrészt, másrészt mi minden egyes nap túrázni, kirándulni mentünk, és az ottani tájak felejthetetlenek! Gyilkos tó, medve tó, békás szoros, sóbarlang, tordai hasadék, szent anna tó.. Ezek csak azok, amikre élénken emlékszem. Mindenképp felejthetetlen élmény. És senkinek nem esett egyszer sem semmi baja! Voltak nálam kisebbek és nagyobbak is. Az is igaz viszont, hogy akkoriban a gyerekek talán kissé jóneveltebbek voltak, velünk a takarodó utáni kuncogáson, szellemidézésen kívül semmi probléma nem volt
2018. máj. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
83%
Habár már páran megmondták, Románia azért mégsem a világ segglyuka. Én természetesen elengedném, ha lenne egy bizalmi kapcsolatom a gyerekkel, amit már nem ilyenkor kell elkezdeni kialakítani. Semmire sem fogja vinni emberi kapcsolatok terén ha túl van féltve, netalán-tán a következő 2-3 évben rendszeresen visszatérő piszkálási pontja lesz a lánynak, az, hogy az ő szülei még ide sem engedték el.
2018. máj. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
81%
Én elengedném, had szerezzen élményeket. Én is voltam már Romániában sulival, fogok menni idén is(bár én nem 12, hanem 16 vagyok) szerintem egy gyereket el lehet engedni,de ez a szüleid döntése.
2018. máj. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!