Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egyke fiúk/lányok! Ti nem...

Egyke fiúk/lányok! Ti nem éreztek valami hatalmas betöltetlen űrt az életetekben, hogy nincsen testvéretek?

Figyelt kérdés

18/F vagyok, nincs testvérem. Régebben ez semmiféle gondot nem okozott, picit még örültem is neki valamiért. De ahogy felnőttem, elkezdett óriási hiányérzetem lenni.

Főleg egy ellenkező nemű testvér hiányzik az életemből. Teljesen olyan mintha hiányozna a nővérem, pedig nem létezik.

Más is érez/érzett már hasonlót, akinek nincs testvére?

És hogy tudnám ezt a hiányt pótolni valamennyire? Ti hogy tudjátok?



2018. máj. 25. 15:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Sosem érzetem ilyet.
2018. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%

Én mindig szerettem volna egy kis tesót, de végül soha nem lett. Van egy 14 évvel idősebb bátyám, nagyon jó a kapcsolatunk, de tulajdonképpen egykeként nőttem fel, mert mire felfoghattam volna, hogy mit jelent ha valakinek tesója van, elköltözött itthonról. 2-3 hónaponta látom csak.

Most már azt várom, hogy talán egyszer lesz gyerekem és mindenképp legalább 2 gyereket szeretnék akik korban közelebb állnak egymáshoz.


23 / L

2018. máj. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%

Igaz, én már nem vagyok egyke, de most vagyok 19 és az öcsém 5, a húgom másfél éves. A szüleim kiebb koromban elváltak, és ők apukám új feleségétől vannak. Ettől függetlenül én édes testvérként tekintek rájuk:) Kiskoromban mindig egyedül jászottam, apukám mondta, hogy egy legóval is elvoltam fél napig. Ennek ellenére nagyon-nagyon szerettem volna egy fiútesót, és a szüleimet is állandóan ezzel nyaggattam. Most itt vannak nekem ők, de így ekkora korkülönbséggel már egyáltalán nem olyan érzés, mintha lett volna egy bátyám vagy nővérem, akire támaszkodhattam volna. Szerintem tök más ember lennék, ha lenne egy velem közel egyidős tesóm, nem lennék ennyire zárkózott és nem érezném annyira a barátok hiányát, amikor zsúfolt hetem van és csak aludni járok haza. Szerintem akinek ez megadatott, az nem is biztos hogy átérzi ezt. Én pedig nem bánnám, ha lenne egy idegesítő tesóm, aki néha kísérget, mert mindehova egyedül mászkálok. Én ezeket a gyerekeket egy hónapban 2x látom, de így is nagyon kötődök főleg az öcsimhez, de azért kíváncsi leszek, ha felnőnek, mennyire fogjuk ápolni a kapcsolatot. Az is lehet, hogy csak egy távoli rokonként fognak rám nézni, de remélem, nem így lesz:)


19/L

2018. máj. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%

Mondhatni egyke vagyok, mert csak két féltestvérem van, akikkel soha nem találkoztam, és nem ismerem őket, de 12-13 éves koromig azt sem tudtam, hogy léteznek, 17 éves koromig meg ők sem tudták, hogy létezem, de soha nem éreztem ilyet.

Mindig örültem, hogy "egyke" vagyok.

2018. máj. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Erre valók a barátok
2018. máj. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Metionin ***** válasza:
71%
Nem, én mindig is örültem neki és sosem akartam testvért. Csak akadályozott volna.
2018. máj. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem soha, a legkisebb mértékben sem.
2018. máj. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem, bár én 14 éves korom óta novellákat és regényeket írok, ahol a főhősnőmnek van egy tesója :D


Amúgy van pár olyan barátom, akikkel szinte testvéri a viszony.


29n

2018. máj. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én tényleg egyke vagyok.


És igen, egy kicsit, de ez van. Felesleges ezen kattogni, neked és nekem sem volt ebbe beleszólásunk.

2018. máj. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
56%

NŐvér hiányzik? HÁt én pont vkinek a nővére vagyok és a kedves öcsikém tulajdonmegosztási pert akart a nyakamba varrni, aminek a vége lehet sőt biztos hogy árverés lett volna. Én csak azt tudom javasolni, hogy keress magadnak egy normális lányt és később alapíts saját családot nevelj gyerekeket és az űr el fog tűnni.

Egy testvér sohasem ér annyit mint egy jó társ és saját gyerek!

2018. máj. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!