Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvéreimmel közös osztatlan...

Testvéreimmel közös osztatlan tulajdonú lakásom van. A lakást én lakom, ők már évek óta nem. Mikor nem vagyok itthon bejárnak és kutatnak a holmim között. Nekik itt nincs semmijük. Mivel tulajdonosok így kulcsot kell adnom nekik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2018. júl. 13. 23:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
29%

"Ide egy forintot nem hoznak, se közösköltségre, se felújításra."


De gondolom te se fizetsz egy forintot sem a részük után nekik járó használati díjból. Kvázi ingyen laksz az ő tulajdonukban. Szóval azért szerintem óvatosan pattogjál a GYEDeddel.

És természetesen ettől függetlenül parasztság és bunkóság más cucca közt kutatni, de ilyenkor mindig csak arra tudok gondolni, hogy nem itt kezdődik ez a dolog. Ha jó lenne a viszony, ilyen probléma fel sem merülhetne.

2018. júl. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
42%

Kérd bíróságtól a közös tulajdon megszüntetését, általában "megadják".

A rokonaidtól így sem fair, ha az övék is a ház. Mit keresnek? Ez szimpla bunkóság.

2018. júl. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
48%

A jogi kategoria résznél tedd föl a kérdésed. Ott kaphatsz ra "hivatalos" választ is.


Ha kottok megallapodast kizarolagos hasznalatrol, akkor nem mehetnek tobbet be "csak úgy" az ingatlanba.

Sajnos jelen esetben valoban bejarhatnak, de ettol fuggetlenul a dolgaid kozott nem kutakodhatnak. Ez utobbira azonban nem tudom milyen jogszabaly letezhet...es mit tehetsz ez ellen.

Amit en tennek: az ertekeimet (ekszer es egyeb) zarhato helyre tennem (ladika, sajat szekreny, panceldobozka), ha vannak. Hivatalos irataimat egy helyen nagyon pedans rendben tartanam. Es ha ezek utan ahhoz valaki hozzanyulna szova tennem es figyelmeztetnem, ha még egyszer megteszi, akkor elofordulhat, hogy elmegyek a rendorsegre es utánakerdezek, hogy ilyen esetben mi az eljaras? (Vegul is ennyi erovel a buszon is elovehetne barki a masik taskajat es beleturhatna, nem? Biztosan van magantulajdon vedelem es a szemelyes cuccaid azok a tieid...es alapesetben, ha az en taskamban nyulkalna valaki azt gondolnam tolvaj.)

2018. júl. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
69%

Nem kötelező használnod az egész lakást, elegendő a résztulajdonodat. Ha csak te vagy oda bejelentkezve, akkor zárcsere és egyeztetett időpontban mehetnek.

Attól, hogy tulajdonuk van benne, még nem jogosultak random ki-be járkálni és kutakodni, ha nincsenek oda bejelentkezve. Pl. egy albérlő cuccai között sem kotorászhatnának.

Ha jól értem az a problémád, hogy kivásárolni őket nincs pénzed, de azt sem szeretnéd ha a cuccaid eltünedeznének.

Ez esetben közös tulajdon megszüntetése eljárást indíthatsz, a bíróság kötelezi a feleket az ingatlan értékesítésére, mindenki megkapja az őt megillető részt, és mehet mindenki isten hírével.

2018. júl. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
23%

Lecsereled a zarat h a mult heten betortek hozzad es majd adsz kulcsot. Par honapig told el.

Addig jarj utana ingatlanjogasznal mik a lehetosegeid.

Amugy ha te hasznalod a lakast akkor a hasznalo beleegyezese szukseges h a tobbi tulajdonos belephessen.

Ha elore ezyeztetett idopontban biztositod a bejutast az ingatlanba azzal mar a jogi kovetelmenyeknek megfeleltel.


A kozos koltseget az osszes tulajdonosnak kell fitetnie a eszmei tulajdoni hanyad aranyaba. Ergo ha csak te fizeted az nincs rendben. Ok kerhetnek hasznalati dijjat ami alt nem egy nagy osszeg de biztositja a kizarolagos hasznalatot.


15 ev hasznalat utan kerhetsz a birosagon elbirtoklast.

Ez fuggetlen a tulajdonba kerulestol.

Tehat ha mar 15 eve bizonyithatoan ott laksz akkor elindithatod a pert. Alt meg is nyerik ... Meg az Allam ellen is :-D

2018. júl. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
66%
Ja meg annyi h ha felujitast vegeztel es van rola szamla (anyag munkakoltseg stb...) akkor annak a eszmei tulajdoni hanyad aranyaba elkerheted az arat.
2018. júl. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
70%

Wow, mindenki kezdi egyből mondani, hogy pénz így úgy, vedd meg, fizess, stb.

Nem lehetne normálisan mondjuk... Nem is tudom... Megkérdezni a testvéreid, hogy miért kutatnak a cuccaid közt, majd megkérni őket, hogy ne tegyék?

2018. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
85%

Ugyan annyi joguk van ott lenni mint neked. Amúgy meg még szép hogy nem fizetnek bele semmit, gondolom te se fizetsz nekik azért mert ott lakhatsz.

Ha ez nem tetszik, adjátok el a házat és kapja meg mindenki a részét, és mehetsz amerre akarsz.

2018. júl. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
44%

hmm..

érdekes h ingatlanjoggal foglakozom és spec lepontoznak, biztos sokan jobban ismerik ...


osztatlan közös tulajdonnál nincs olyan h ez a rész az enyém az a másiké ...

ez a fogalom azt jelenti h minden nm minden tulajdonosé az eszmei tulajdoni hányad arányában

2018. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
Én az első ilyennel elköltöztem volna,amugy tegyél neki ki szeretcsomagokat,egárfogot rokacsapdát stb kedvesseget hamar leszoknának a kutatásrol, eggyertelmu miért akkor mennek ha nem vagy otthon,lovét keresnek..
2018. júl. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!