Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvéreimmel közös osztatlan...

Testvéreimmel közös osztatlan tulajdonú lakásom van. A lakást én lakom, ők már évek óta nem. Mikor nem vagyok itthon bejárnak és kutatnak a holmim között. Nekik itt nincs semmijük. Mivel tulajdonosok így kulcsot kell adnom nekik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2018. júl. 13. 23:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
12%

Furcsa egy család vagytok.


Én konkrétan tesóm lakásában lakom, (ő máshol lakik). De még soha nem ment be anélkül hogy otthon lettem volna. És ha áthívom mondjuk ebédre, hiába van kulcsa, akkor is csenget. Pedig az a lakás teljesen az övé, ott én vagyok az akinek amúgy semmi köze a lakáshoz.

De mivel neki most nincs rá szüksége így jelenleg mi lakunk benne párommal és a cicánkkal.

2018. júl. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam hogy igényt tartok a közösköltségre, és a felújítási költségekre. Ezt nem tudom, hogy bárki is hol olvasta. Nem pattogok, nem kell egyböl rossz indulatunak lenni. 29 ève élek a lakásba. Egyik sincs bejelentve ide. De mivel tulajdonosok ezért sose zártam ki őket. Sőt kulcsuk van. Köszönöm a jó és rosszindulatú kommenteket is. Ingatlan jogászt fogok keresni. Mert nekem akkor se tetszik, hogy akkor jönnek és kotorásznak amikor nem vagyok otthon. Jó testvér vagy sem, öröklésbe minden embet kimutatja a foga fehérjét.
2018. júl. 14. 18:21
 23/27 anonim ***** válasza:
39%

"Jó testvér vagy sem, öröklésbe minden embet kimutatja a foga fehérjét."


Azért elképesztő, hogy még te vagy felháborodva. Együtt örököltétek, és TE EGYEDÜL élvezed az egész örökséget. Ha valaki itt "kimutatta a foga fehérjét" az szerintem egyértelműen az, aki nem hajlandó kifizetni a testvérei részét, mert hát neki nincs pénze. Ki is ez? A gonosz tesók? Ja nem, te vagy az.

2018. júl. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

3-an vagyunk testvérek. Nálunk is hasonló lesz a szitu. Vagyis nem...

Jelenleg én élek a házba édesanyámmal és a férjemmel. Ha egyszer örökölni fogjuk a házat nem kérdés, hogy eladjuk és szét osztjuk. Nem várhatom el, hogy egy több milliós házat én kapjak meg, én lakjak benne, mert a két testvéremnek már van hol laknia. Az őket is ugyanúgy megilleti.

2018. júl. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Nem várom el! A kérdés itt csak az volt míg meg nem veszem, vagy el nem adjuk. Addig ne kotorászanak a holmim között. De voltam jogásznál. S most már tudom mik a lehetőségeim ha bemászkálnak és kototásznak. Köszönöm a válaszokat.
2018. júl. 17. 12:17
 26/27 anonim ***** válasza:
Más okulására leírhatnád. :)
2018. júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Rendben! Leírom. Előre egyeztetett időpontba jöhetnek, ha én is itthon vagyok. Zárat cserélhetek, hogy megóvjam az értékeim. Mondta a jogász, hogy most gondoljam el, hogy akkor hoznak egy vevőt ha nem vagyok itthon és a vevő nem megbizható. Eltűnik valami a holmim közül. Őket lehet felelőségre vonni. A tulajdonjog nem hatalmazza fel őket a bemászkálásra és kotorászásra.
2018. júl. 18. 07:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!