Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Illetlen ilyet kérném?

Illetlen ilyet kérném?

Figyelt kérdés

Nővérem kint él a családjával Németországban.Nem sokára jönnek haza pár hétre, és megbeszéltük, hogy leutazunk majd Tihanyba közösen. Ők nem velünk fognak jönni, mert elmenek kettesben, a kislányukat addig ránk bízzák egy hétre.

Én felajánlottam, hogy akkor menjünk az én kocsimmal (Fabia) Tihanyba eggyyütt (szüleim, a kislány meg én), hogy had vezessek. Pár hónapja van meg a jogsim, szóval még igencsak zöld fülű vagyok. Persze leszögezték, az oda úton NEM fogok vezetni, mert azért ott lesz egy kisgyerek is, nem akarok bajt.

Haza felé ülnék a volán mögé, de úgy,hogy megkérem nővérem, hogy ő velük menjen a kislányuk, meg anyum. (Saját kocsijukkal autójukkal jönnek Németországból is). Én pedig apával, aki azért 30 éve vezet, van tapasztalata, volt több évig magánfuvaros, vele vezetnék hazafelé.

De jelzem, eszem ágában sincs kezdőként hosszú útra menni egy gyerekkel még. Hiába lesznek ott a szüleim, de szerintem testvérem sem szeretne szívrohamot.(meg én sem izgulni, ha belém szalad valaki, hogy mi lesz az unokahugival).

Sokszor a rutin menti meg az embert, és nyáron tiszta őrület van a Balaton útjain.

Szóval, mennyire lenne tolakodó, ha erre megkérem testvéremer, hogy haza felé "vegye át" a kislányát és anyut?

Alapból nem vagyunk rosszban, különbözőek vagyunk, ő 29 és 20 éves.

(Mindketen lányok vagyunk, ha ez számít).

Minden választ, tanácsot előre köszönök!


2018. júl. 18. 07:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Mi volna ebben az illetlen kérés? Én a nővéred helyében kifejezetten örülnék, hogy nem akarod a kislányom életet kockáztatni!
2018. júl. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kislány is már anyuval akar majd lenni ennyi idő után... Kérdezd meg, hogy azt az időt is kettesben szeretnék még tölteni, mert ha nem ragaszkodnak hozzá, akkor hazafelé szívesen edzenéd a jogosítványodat.
2018. júl. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

Èrtem a kèrdèst, de azt nem igazán èrtem, hogy akinek van jogsija az mièrt fèl ennyire.


Azèrt nem annyira veszèlyes friss jogsival levezetni Tihanyba meg vissza.

Veszèlyes az mikor valaki így áll hozzá a vezetèshez.


Nem hiszem, hogy illetlen lenne egy ilyen kèrès. Inkább fárasztó. Akkor inkább mond meg előre neked mèg nincs merszed friss jogsival ilyen nagyobb utat bevállalni

2018. júl. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Nekem alap lenne, hogy velem utazik a GYEREKEM, de hát kinek mi :)


Amúgy simán belemennék.

2018. júl. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
46%

Attól, hogy friss a jogsid, nem kell, hogy üljön melletted vki. Nem is értem, miért igényled ezt? Nyúljon bele a kormányba, ha olyan a szitu? Taposson át a pedálokra, ha ő máshogy oldana meg egy helyzetet, mint te?

Én a jogsi megszerzése után fél évig egyedül vezettem csak, vagy csak olyat engedtem beülni a kocsiba, akinek nics jogsija, és neki kuss volt a neve. Kb fél év után, mikor már éreztem az autót, akkor kértem meg olyan, nagy tapasztalattal rendelkező embereket, hogy üljenek be mellém, nézzék meg, hogy vezetek, mondjanak tippeket, tanácsokat, technikákat.

Az, hogy megszerezted a jogosítványt, azt jelenti, hogy ÖNÁLLÓ VEZETÉSRE ALKALMAS VAGY. Ha ezt te nem így érzed, akkor meg ne vezess, ne veszélyeztess másokat.


Amúgy nem lenne illetlen kérés.

2018. júl. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
Váó, ennyit rugózni a SEMMIN...
2018. júl. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a logikádat 5-ös, hogy miért jobb fel év után segítséget kérni, de mindegy.

Több országban a jogsi megszerzése után meg egy ideig csak kísérettel vezethetnek a “zöldfülűek”, úgyhogy teljesen rendben van a dolog.

Meg a kerdezo izgalma is, mert csupán a GYIK-en vannak semmitől nem félő faxa gyerekek, többségünk azért izgult a kezdeti időkben.

A kérdésre: számomra abszolút rejtély, hogy miért volna illetlenség a gyerek saját anyját megkérni, hogy vele legyen a gyerek...

2018. júl. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
26%

Fèl úgy vezetni, hogy a nővère kislánya a kocsiban van. De attól nem fèl, hogy a forgalomban számtalan másik gyerek utazhat egy másik kocsiban?

A bizonytalan sofőrnèl nincs veszèlyesebb. Az teljesen normális, hogy az ember fèl az elejèn, de ha ennyire nem tud semmièrt felelőssèget vállalni akkor inkább csak a gyakorló pályán menjen ès ne a közutakon.

Jogsi egy felelőssèg ès nem egy veszèlytelen dolog. Ahogyan átmenni a zebrán gyalog vagy vonatra szállni vagy barmi másnak ennek is megvan a maga veszèlye

2018. júl. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
24%
Várj csak,jól értem hogy aki abban az autóban ül amit te vezetsz egy az egyben életveszélyben van???Felnőtt családtagot azért vállalsz be mert már élt eleget,vagy mi?!?!Az ennyire bizonytalan vezetőnél nincs rosszabb.Eszedbe ne jusson bevállalni az utat a Balatonra!
2018. júl. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Te jó ég, kapok.hideget meleget.

Tisztázandó:

1. Pár hónapja van jogsim=3 hónap. Vidéki kisvárosban lakunk, itt kevés a forgalom.

2. Ha beszélnek hozzám az nem zavar, de ha a gyerek elkezd hangoskodni, vagy anya bele szólni, azt nem szeretem, elvonja a figyelmem.

3. Nem mindenkinek megy rutinosan, nekem nagyon kínlódva ment az elején, az oktatók sem foglalkozott sokat, csak menj 40el a városban és légy boldog, mindent apa tanított meg. Arról már nem beszélek, hogy dupla sávváltás, több sávos útról szó sem volt, örülhettek ha olykor pár percre vitt ki a város körüli elkerülőre.

4. Egyedül szépen elvezetek, de azért ha bele gondolok, hogy ott egy gyerek is, kétszer olyan óvatosság tesz.

5. Sajnos nagyon sok a b*rom felénk. Simán rá másznak a másikra, kitolatnak elé, türelmetlenek.

6. Egy olyan személy tanácsa jól jön, aki tudja mit tegyek szorult helyzetben.

2018. júl. 18. 11:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!