Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Illetlen ilyet kérném?

Illetlen ilyet kérném?

Figyelt kérdés

Nővérem kint él a családjával Németországban.Nem sokára jönnek haza pár hétre, és megbeszéltük, hogy leutazunk majd Tihanyba közösen. Ők nem velünk fognak jönni, mert elmenek kettesben, a kislányukat addig ránk bízzák egy hétre.

Én felajánlottam, hogy akkor menjünk az én kocsimmal (Fabia) Tihanyba eggyyütt (szüleim, a kislány meg én), hogy had vezessek. Pár hónapja van meg a jogsim, szóval még igencsak zöld fülű vagyok. Persze leszögezték, az oda úton NEM fogok vezetni, mert azért ott lesz egy kisgyerek is, nem akarok bajt.

Haza felé ülnék a volán mögé, de úgy,hogy megkérem nővérem, hogy ő velük menjen a kislányuk, meg anyum. (Saját kocsijukkal autójukkal jönnek Németországból is). Én pedig apával, aki azért 30 éve vezet, van tapasztalata, volt több évig magánfuvaros, vele vezetnék hazafelé.

De jelzem, eszem ágában sincs kezdőként hosszú útra menni egy gyerekkel még. Hiába lesznek ott a szüleim, de szerintem testvérem sem szeretne szívrohamot.(meg én sem izgulni, ha belém szalad valaki, hogy mi lesz az unokahugival).

Sokszor a rutin menti meg az embert, és nyáron tiszta őrület van a Balaton útjain.

Szóval, mennyire lenne tolakodó, ha erre megkérem testvéremer, hogy haza felé "vegye át" a kislányát és anyut?

Alapból nem vagyunk rosszban, különbözőek vagyunk, ő 29 és 20 éves.

(Mindketen lányok vagyunk, ha ez számít).

Minden választ, tanácsot előre köszönök!


2018. júl. 18. 07:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Komolyan ne legyél már ilyen indulj megfele ha félsz minek van jogsid?? Felesleges volt akkor
2018. júl. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

Hu veled se lehet egyszerű együtt élni..:D

Na de azt én sem értem, hogy miért kell rögtön még anyudat is átpakolni másik kocsiba mögüled? Azt értem, hogy apud ott legyen melletted, én is így vezettem a jogsim megszerzése után 1-2 alkalommal, na de hogy amúgy minden élő személyt átrakni másik kocsiba csak azért, mert te a volán mögé ülsz azt nem értem. Meg miért rögtön arra gondolsz, hogy majd belétek megy valaki?

2018. júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
6%

Kérlek soha ne kerüljünk egy útszakaszra. Isten mensten meg tőled, már bocsi.

Ettől rettegni, hogy hol lesznek barmok, hol fognak kimenni eléd elég durva. Ha mástól várod a segítséget, soha nem fogod tudni megoldalni magadtól.

2018. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%

Semmi illetlenség nincs a kérésedben.

Szülőként hasonló esetben föl se merülne bennem, hogy más autójában lehetne a gyerekem, ha mi is ugyanarra megyünk.

Anyukád átültetése mögött - ha jól értem - az van, hogy beledumálna a vezetésedben, ami valóban roppant idegesítő, nemcsak kezdő számára. :DDD Nővéred nyilván ugyanúgy ismeri anyukátokat, ezért, ha négyszemközt elmondod ezt neki, biztos megérti. Legföljebb akkor húzná a száját, ha ő, vagy férje kifejezetten rossz viszonyban lennének anyukátokkal. Remélem ilyenről nincs szó.

2018. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
31%

Te minek csináltál jogsit, ha ennyire félsz? Vagy miért nem veszel még extra órákat, ha ennyire rutintalan vagy? Az ilyen "sofőröktől" mentsen meg az ég...


Az oké, hogy 20 évesen nem tudsz jól vezetni, de hogy ennnnnnnyire nem tudsz még magyarul írni sem, az nagyon gáz....

2018. júl. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
67%

Csak szólok, hogy a fiatalok nagy része, akik autóbalesetben halnak meg, pont a kérdező ellentétje... pont olyan, mint amit itt sokan tanácsolnak..

Friss a jogsid? Nem baj, indulj csak neki egyedül a nagyvilágnak, ne félj, told neki, ne is gondolj bele, hogy lehetnek hülyék az utakon!

Ha mindenki így gondolkodna, mint a kérdező, akkor SOKKAL kevesebb baleset történne az utakon. Óvatosságnak hívják, és a legtöbb sofőrre ráférne...

2018. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
96%

Egy jogsi megszerzéséhez 30 óra kell, max. 40-50-nél meg szokta szerezni mindenki... azért azt még hadd ne nevezzük rutinnak meg tapasztalatnak.

Nem értem, miért kéne összesen 2 napnyi vezetés után mindenkinek úgy érezni, hogy na akkor már ő a májer, a szupersofőr, aki mehet nyugodtan bárhol, bárhogy...

Tiszta hülyék vagytok.

2018. júl. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%

Meg persze, inkább vegyen 10 plusz órát 50.000 forintért (ami még mindig semmire nem elég), minthogy óvatosan, megfontoltan, kísérővel közlekedjen rendesen és szépen belejöjjön...

Miért féltek tőle? Nem ő fog 130-cal belétek menni, hanem pont azok, akik biztosak benne, hogy ők aztán hú de tudnak vezetni...

2018. júl. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Arra jó vagy, hogy lepasszolják neked a kölyküket, de cserébe még egy nyomorult kis kívánságot nem engednek teljesíteni. Egyáltalán nem nagy dolog, amit kérsz. De ezek után gondold meg, hogy birka leszel-e, és inkább mondj nemet az ingyen bébiszitterkedésre.
2018. júl. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

16-17-18. válaszolóknak tökéletesen igaza van!

Aki azt képzeli, hogy 30-40 órás gyakorlás + 3 hónapos jogsi után bárhol, bármilyen forgalmi viszonyok között egyedül is bátran vezetne - nos én ővelük nem szeretnék találkozni az utakon.

Önbizalom és bátorság az van a puttonyban, rutin és óvatosság meg nincs.

2018. júl. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!