Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Illetlen ilyet kérném?

Illetlen ilyet kérném?

Figyelt kérdés

Nővérem kint él a családjával Németországban.Nem sokára jönnek haza pár hétre, és megbeszéltük, hogy leutazunk majd Tihanyba közösen. Ők nem velünk fognak jönni, mert elmenek kettesben, a kislányukat addig ránk bízzák egy hétre.

Én felajánlottam, hogy akkor menjünk az én kocsimmal (Fabia) Tihanyba eggyyütt (szüleim, a kislány meg én), hogy had vezessek. Pár hónapja van meg a jogsim, szóval még igencsak zöld fülű vagyok. Persze leszögezték, az oda úton NEM fogok vezetni, mert azért ott lesz egy kisgyerek is, nem akarok bajt.

Haza felé ülnék a volán mögé, de úgy,hogy megkérem nővérem, hogy ő velük menjen a kislányuk, meg anyum. (Saját kocsijukkal autójukkal jönnek Németországból is). Én pedig apával, aki azért 30 éve vezet, van tapasztalata, volt több évig magánfuvaros, vele vezetnék hazafelé.

De jelzem, eszem ágában sincs kezdőként hosszú útra menni egy gyerekkel még. Hiába lesznek ott a szüleim, de szerintem testvérem sem szeretne szívrohamot.(meg én sem izgulni, ha belém szalad valaki, hogy mi lesz az unokahugival).

Sokszor a rutin menti meg az embert, és nyáron tiszta őrület van a Balaton útjain.

Szóval, mennyire lenne tolakodó, ha erre megkérem testvéremer, hogy haza felé "vegye át" a kislányát és anyut?

Alapból nem vagyunk rosszban, különbözőek vagyunk, ő 29 és 20 éves.

(Mindketen lányok vagyunk, ha ez számít).

Minden választ, tanácsot előre köszönök!


2018. júl. 18. 07:59
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
75%

Pár válaszoló itt teljesen elmebeteg??


21 éves lány vagyok, 3 éve van jogsim. Ma már kéthetente megteszem egyedül a Budapest-Bécs útvonalat hétvégente oda vissza, nem volt még egy koccanásom sem soha (kopp-kopp). Elsőre meglett a KRESZ és a forgalmi is, mégis jó volt, hogy az első 2-3 hónapban a hosszabb utakon ott volt velem valaki és segített pl. előzni, hogy mikor mehetek, mennyire menjek rá az előttem lévőre, stb. Vagy ha pl. teljesen ismeretlen útvonalon mentünk, akkor nem nekem kellett még a GPS-t is figyelni...

Szerintem sokkal jobb, hogy a Kérdező megfontolt és nem előadja, hogy mennyire megy már neki a vezetés. Nem értem, hogy sokan miért vannak itt felháborodva.

2018. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
31%
Az egy dolog hogy nem hiszi magáról hogy ő az utak királya,de az hogy minden eltérés a figyelmét,és úgy érzi a vele utazók egy az egyben életveszélyben vannak,arra számít hogy belé mennek hatalmas bizonytalanságra vall.Ha úgy érzed kérdező hogy a félelmet nem csak drukk,hanem a tudás hiánya,akkor a többi ember nevében akik még az utakon lesznek szépen kérlek,ne indulj még hosszú útra.
2018. júl. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!