Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak ha az ikertestvé...

Mit csináljak ha az ikertestvérem teljesen megváltozott?

Figyelt kérdés

A szüleink elváltak mikor még 2 évesek voltunk de már régóta nem működött a házasságuk. 8 éves korunkig együtt éltünk anyánknál, aztán ő az apánkhoz költözött aki nagyon rossz hatással volt rá. Én csak 2. hétvégenként jártam hozzá mert kötelező volt a kapcsolattartás de nagyon nem szerettem. Többször megvert minket (egyik alkalommal majdnem megfojtott csak a testvérem pont akkor jött be) Ezért fel is akartam jelenteni de a tesóm mindent tagadott. De főleg lelkileg bántalmazott. Állandóan azt mondta, hogy cukorbetegek vagyunk és lefogják vágni a lábunkat, karunkat, megvakulunk, hogy anyukánk egy hülye pi**a, semmire nem vagyunk jók, szégyel minket, stb. Én 10 éves korom óta nem tartom vele a kapcsolatot. Amég ott élt 2-3 naponta felhívtuk egymást, csak néhány kis vitánk volt max. A tesóm 6 évig élt ott aztán az apja szó szerint kidobta a cuccaival egy kukászsákban. Tehát kénytelen volt visszaköltözni hozzánk. Mi ketten az anyukámmal nagyon jól el voltunk, de mióta ide költözött hozzánk (1 éve) azóta az életünk maga a pokol. Egész nap ordít, hisztizik, hogy el akar utazni. Sorra foglalja le a repülőjegyeket titokban. Eddig 7! kellett lemondanunk. 3 hollandiába a többi pedig Indiába szólt. A rezsink 3-4 szeresére nőtt, minden pénzünk rá megy. Iszonyatosan erőszakos anyámmal is és velem is. Hiába próbálok beszélni anyával, ő nagyon naiv, +a tesóm mindig manipulálja. Anya nem akar lemondani róla. De én így nem bírok élni! Napi szinten szerezzük a sérüléseket miatta. Nagyon hasonlít az apjára. Azt mondogatja, hogy milyen szar itt a lakás, ronda vagyok, nem lesz belőlem senki, anyám egy ... Tiszta apja. Minden csak róla szól. Órákra bezárkózik anyámmal egy szobába és ordibál vele, követelőzik. Azt hiszi, hogy én hallgatózom, hogy valaki lehallgatja őt és a hívásait. Aztán amikor anyám kijön, mindig sírva elmegy, hogy ő most megöli magát, anyám ráadásul ezt beveszi és hívogatja, keresi, utána megy. Persze 1 óra sincs és visszajön és “kibékülnek” Aztán másnap ugyanez.

Én már nem bírom, de még nem tudok elköltözni, és anyámat sem akarom otthagyni vele. Az utóbbi időben sokat gondolkoztam azon, hogy milyen “testvér” ő. De mivel ugye ikrek vagyunk nagyon szoros kötelék volt köztünk és nem akarom elveszíteni, de én már nem érzem a testvéremnek 😭 Nem hajlandó pszichológushoz menni. Nem akar javítani a kapcsolatunkon. Mit tehetnék? Sajnálom ha egy kicsit zavarosan írtam le, de már nagyon belefáradtam. Még azis megfordult a fejembe, hogy pszichiátriára kéne vinni? Szerintetek? Mit csináljak?



2019. ápr. 18. 04:41
1 2 3
 11/28 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Hogy-hogy a gyámügy azt mondja, hogy te is ugyanazt csinálod, mint a testvéred? Édesanyád mondta ezt vagy szemle igazolta?
2019. ápr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

10-es, pont fordítva, Apánk nagyon szigorú volt vele és szerintem most itt adja ki a “feszültséget” mivel anyánk elég engedékeny


11-es, a tesóm manipulálta anyámat, hogy “valljon” ellenem, mert ha ő bukik, akkor nekem is buknom kell. Nyilván az én viselkedésen sem kifogástalan, vannak hiábáim, de közel sincs ehhez, amit ő csinál!!

2019. ápr. 18. 10:46
 13/28 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Fogadd részvétemet édesanyádért! Gyakorlatilag le vagy sz@rva. Nem lehet jó érzés a legfntosabb bizalmasodat elveszíteni.

Így nehéz bármit is tenni. Azt javaslom, hogy kezdj el erősíteni, ha eddig nem tetted, hogy ellen tudj állni az agressziójánek, le tudd fogni, stb. És nehéz lesz, de ne engedj a dolgaidból! Ne engedj az üvöltözésének! Itt ki kell vívd, hogy elsimerjen, és az csak erővel megy. Most falkavezérnek hiszi magát.


Öcsém is élt velem szemben (nem a családdal szemben) érzelmi zsarolással. Sajnos, amikor még érdemben kisebb volt, rendberakhattam volna, de az volt mondva nekem, hogy ne bántsam a kisebbet, okos enged stb. 2-3 évvel később a mackósabb alkata miatt és a könyvmolyságom miatt ez az előny elveszett.

2019. ápr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Köszi, az a baj, hogy anyám nem engedi, hogy megüssem (önvédelemből) mert hogy “ő a gyengébb és nőket ne verjek”

De egyébként elég erős testalkatúak vagyunk mindketten, szóval megtudom magam védeni. Sokszor szinte kierőszakolja, hogy ordibáljak vele és csapkodjak. Ezért hiszi a gyermekvédelem, hogy ugyanolyan vagyok.

2019. ápr. 18. 11:09
 15/28 anonymousreview60 ***** válasza:
87%

“ő a gyengébb és nőket ne verjek” Ez már nem trendi. Senkinek (nőknek sem) szabad másik embert (akár erősebb testalkatú férfit) nem önvédelemből ütni. Ezzel szemben mindenki jogosult arányosan fellépni.

1. Hárítsd el a fizikai bántalmazást! Védekezz, de sose üss először! Ha lehet, csak védekezz! Tudom, az adrenalin miatt ez nehéz.

2. A szidalmazásait nevesd ki!

3. Édesanyátokkal megbeszélted már négyszemközt ezt az érzelmi zsarolás dolgot? Mi lett az eredménye?

2019. ápr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Már 100-szor beszéltünk róla, de mindig csak azt hajtogatja, hogy mégiscsak az ő gyereke, nem fog lemondani róla, majd megváltozik/kinövi.
2019. ápr. 18. 13:15
 17/28 anonymousreview60 ***** válasza:
És azt elmondta, hogy miért nem teszi rendbe a tesódat, hogy ne bántson téged?
2019. ápr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Hát anyám kb. 50kg vasággyal tehát ezt a részét megértem, mert néha magát sem tudja megvédeni
2019. ápr. 18. 19:25
 19/28 anonim ***** válasza:

Egy suliba jártok? Akár onnan is lehetne segítséget kérni.


Amíg nem látja be, hogy segítségre van szüksége, sajnos nem tudtok segíteni neki.


Talán a fordított pszichológiával próbálkozz még. Ha elmegy otthonról és azt várja, hogy keressétek ésatöbbi egyszerüen hagyd rá, had menjen.

2019. ápr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Mindketten magántanulóként vagyunk. A pszichiátriára hogy lehetne beküldetni? “Bezárhatják” oda? Milyen feltételek kellenek ahhoz, hogy egy pszichiáter/pszichológus beutalót adjon
2019. ápr. 18. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!