Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak ha az ikertestvé...

Mit csináljak ha az ikertestvérem teljesen megváltozott?

Figyelt kérdés

A szüleink elváltak mikor még 2 évesek voltunk de már régóta nem működött a házasságuk. 8 éves korunkig együtt éltünk anyánknál, aztán ő az apánkhoz költözött aki nagyon rossz hatással volt rá. Én csak 2. hétvégenként jártam hozzá mert kötelező volt a kapcsolattartás de nagyon nem szerettem. Többször megvert minket (egyik alkalommal majdnem megfojtott csak a testvérem pont akkor jött be) Ezért fel is akartam jelenteni de a tesóm mindent tagadott. De főleg lelkileg bántalmazott. Állandóan azt mondta, hogy cukorbetegek vagyunk és lefogják vágni a lábunkat, karunkat, megvakulunk, hogy anyukánk egy hülye pi**a, semmire nem vagyunk jók, szégyel minket, stb. Én 10 éves korom óta nem tartom vele a kapcsolatot. Amég ott élt 2-3 naponta felhívtuk egymást, csak néhány kis vitánk volt max. A tesóm 6 évig élt ott aztán az apja szó szerint kidobta a cuccaival egy kukászsákban. Tehát kénytelen volt visszaköltözni hozzánk. Mi ketten az anyukámmal nagyon jól el voltunk, de mióta ide költözött hozzánk (1 éve) azóta az életünk maga a pokol. Egész nap ordít, hisztizik, hogy el akar utazni. Sorra foglalja le a repülőjegyeket titokban. Eddig 7! kellett lemondanunk. 3 hollandiába a többi pedig Indiába szólt. A rezsink 3-4 szeresére nőtt, minden pénzünk rá megy. Iszonyatosan erőszakos anyámmal is és velem is. Hiába próbálok beszélni anyával, ő nagyon naiv, +a tesóm mindig manipulálja. Anya nem akar lemondani róla. De én így nem bírok élni! Napi szinten szerezzük a sérüléseket miatta. Nagyon hasonlít az apjára. Azt mondogatja, hogy milyen szar itt a lakás, ronda vagyok, nem lesz belőlem senki, anyám egy ... Tiszta apja. Minden csak róla szól. Órákra bezárkózik anyámmal egy szobába és ordibál vele, követelőzik. Azt hiszi, hogy én hallgatózom, hogy valaki lehallgatja őt és a hívásait. Aztán amikor anyám kijön, mindig sírva elmegy, hogy ő most megöli magát, anyám ráadásul ezt beveszi és hívogatja, keresi, utána megy. Persze 1 óra sincs és visszajön és “kibékülnek” Aztán másnap ugyanez.

Én már nem bírom, de még nem tudok elköltözni, és anyámat sem akarom otthagyni vele. Az utóbbi időben sokat gondolkoztam azon, hogy milyen “testvér” ő. De mivel ugye ikrek vagyunk nagyon szoros kötelék volt köztünk és nem akarom elveszíteni, de én már nem érzem a testvéremnek 😭 Nem hajlandó pszichológushoz menni. Nem akar javítani a kapcsolatunkon. Mit tehetnék? Sajnálom ha egy kicsit zavarosan írtam le, de már nagyon belefáradtam. Még azis megfordult a fejembe, hogy pszichiátriára kéne vinni? Szerintetek? Mit csináljak?



2019. ápr. 18. 04:41
1 2 3
 21/28 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Miért vagytok magántanulók? Mozgáskorlátozottak nem vagytok. Élsportolók lennétek, akkor nem lenne ennyi baromságra energiája a tesódnak.
2019. ápr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Yoda m. ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ily rövid családelemzés alapján nagyon kétséges magamnak is bármiféle helyes tippet adnom. Ezért én is inkább csak találgatok. Tapasztalatból... hogy mik szoktak lenni. Azaz véleményem mondom el.


#19 említette a fordított pszichológiát. Az elgondolása teljesen helyénvaló. El is mondom, hogy miért gondolom így:

Ugye azt mondod... hogy eddig már igen sok mindennel próbálkoztatok. És úgy tűnik nem jött be. Ilyenkor érdemes elgondolkodni azon, hogy vajon miért... és bármennyire is furcsának tűnik, hát talán azért, mert nem helyes módszert alkalmaztok. Édesanyáddal az élen.

Ebből az következik, hogy meg kellene már próbálni az ellenkezőjét. Mikre gondolok:

Ha pl. dühöng, leordít, vagy támad...akkor nem csípőből visszatüzelni, hanem... hárítani, majd hagyni puffogni és kedvesen mosolyogva, nagyon komoly részvétnyilvánítást kifejező arccal hallgatni figyelmesen(!) mindaddig, míg abba nem hagyja. Akárcsak egy temetésen lennél. Majd a végén megtapsolni, elismerést fejezni ki a színészi tehetségét méltatva.


Mert tudni kell azt, mindezek a megnyilvánulások az Ő játszmájának a része. Ugyanúgy, mint az öngyilkossággal, vagy külföldre meneküléssel, vagy más 'extrával' való fenyegetőzés is.

Egyetlen célja van: minél TÖBB FIGYELMET kicsikarni. De hogy miért?


Elsősorban azért, mert önmagát egy eltaposott, elhanyagolt kis 'senki'-nek érzi. Ami persze nem igaz, hogy 'senki'... de Ő ezt éli meg. Ezért cirkuszol és ezért követelőző... a környezete figyelmét kivívni önmaga számára. Ami aztán - úgy tűnik - sikerül is neki.

Másodsorban azért, mert édesanyátok hagyja ezt neki. Te meg nem vagy a főnöke, tehát te nem szedheted ráncba, ugye... vagy legalábbis tőled nem fogadja el. Így aztán tényleg úgy érezheti magát, hogy Ő a falkavezér. Pedig anyátoknak kéne lennie.

Tesód mentálisan a padlón van, s még csak fel sem tűnik neki. De ez egy elvakult, beteg embernél természetes. Tekintsd így. Amitől persze neki jobb nem lesz, de talán Te könnyebben viseled, amíg kell.

Elmondásodból arra következtetek, hogy valóban külső segítségre lesz szükségetek. Azonban első körben nem is a tesódnak lenne szüksége, hanem édesanyátoknak. Úgy tűnik, Ő nem áll a helyzete magaslatán.


Javaslom, hogy édesanyáddal menj el egy megbízható pszichológushoz és ott add elő először is Te (nem édesanyád) az itt is leírtakat. Mert szerintem először édesanyád szorul mentálisan segítségre, ha ennyire szívére veszi, s már szinte majom-szeretettel ragaszkodik a lánytesódhoz... annak minden problémás viselkedésével, játszmáival együtt.

De, ha anyukátok nem akarna jönni, akkor menj egyedül te. És vidd magaddal, mutasd meg ezen kérdésedet és az összes rá kapott választ is kinyomtatva.


Az ERŐ legyen Veled!

2019. ápr. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem tényleg megpróbálok beszélni egy pszichológussal :)
2019. ápr. 20. 03:13
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
Milyen anya az olyan egyébként, aki odaba$sza a szar, köc$ög apának a LÁNYgyerekét, a pici fiát meg magának tartja, engedékeny, neked arany életed volt akkor, a tesódnak mint írtad, nem. Valószínűleg anyád rájött erre, ezért védi, de már késő. Senki se csodálkozzon, tönkrevágták az életét a kedves szülők. Te meg végülis jól jártál, örülj, hogy eddig jó volt minden.
2019. ápr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Egyrészt anyám nem baszta oda apánknak, hanem a tesóm akart oda menni, anyám még csak nem is támogatta, ellenezte amennyire tudta, de apánknak ügyvéd barátnője volt és azt is figyelembe vette a bíróság hogy a tesóm oda akart költözni... másrészt pedig egyáltalán nem volt arany életem
2019. ápr. 20. 12:42
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd az előző válaszolót kérdező... Van ez az érdekes állatfaj a gyakorin, akinek tök mindegy mi történt, mindig a nő lesz a hibás, meg a szar alak...
2019. ápr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Én írtam a választ. Lehet, rosszul jött át, rohadtul nem így van, egy vérfeministának tartom magam...

Csak kurwa $zar apakép van előttem + 3 lányom van. Az első a korábbi kapcsolatomból. Nem bírnám ki, ha az apjához kerülne. És a 2 kicsit se bírnám elviselni, ha más nevelné.

És a kérdésből lejön, hogy a kérdező apja sem éppen egy mintaapa.


De akkor leírom, mi váltotta ki a válaszom (mint a kérdező írta, nem az anyán múlt, így már nyilván más a helyzet) :

Kiverte a biztit, hogy miért pont a lánygyereket, mintha az anyuka fiúpárti lenne, meg azt jobban akarta, a lánytól meg szabadulni.... Sokaknak csak a fiúgyerek a gyerek. Ha lány születik, jön a megjegyzés, hogy "nem baj, majd legközelebb", meg hasonlók...

Ha a gyerek akart menni, akkor lényegtelen, mit írtam.

(Van olyan ismerősöm, ahol 1 gyerek van, és a gyerek az apjához került, mert annak több volt a pénze, a csaj eléggé kikészült miatta... A bíróság meg ritkán ítéli az apának.)

2019. ápr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
hagyjátok kimenni a testvérekhez punjabba
2019. ápr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!