Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyi pénzzel támogassam az...

Mennyi pénzzel támogassam az öcsémet? 17 éves. Ötleteket kérek.

Figyelt kérdés

A szüleimtől havonta 20.000 forintot kap, de 6.000 ft a tel.számlája, és sokszor vesz belőle pár ruháf, cipőt. Én jól keresek, néha szokott kérni tőlem, mert elfogyott neki amit kapott.

Nem tudom mennyi lenne meg reális.


2019. máj. 22. 20:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
94%

Én asszem 16-17 éves koromban kezdtem kapni 5000 zsebbpénzt. Nem én fizettem a telefonszámlám az tény, de pl ilyen mozira vagy fagyira (esetleg bulira) nem kértem.

Most hogy továbbtanulok a fövárosban csak havi 50et kapok (plusz kolidij) és teljesen jolmegvagyok. Ha bármire szükség van ezen felül akkor támogatnának, de nincs képem még kérni plána, hogy nincs is szükség.

2019. jún. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
81%
Semmit.Tanuljon meg sporolni
2019. jún. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
16%

Sok sok erkölcsi önjelölt világítótorony figyelmébe! Miért baj az, ha valaki felkarolja a tesóját? Ennyire irigylitek, hogy belefér neki? A srác 17 éves, nem kell már most "irgumburgum tanuljacsakmeghogyazéletnemsétatortaéshabosgalopp" és társai típusú bajhelyeslő* viselkedés.


KÉrdező! Ez nem derült ki, hogy mennyi fér bele neked, illetve az sem, hogy amúgy a tesód mennyire egy követelőző vagy inkább hálás jófej típus. De ha mondjuk neked belefér és egy 10-20ezerrel megtámogatod, attól még messze nem lesz elkényeztetett, de nyilván örülni fog.



*bajhelyeslés: az a viselkedési forma, amikor dögöljön meg a szomszéd tehene is, azaz ha nekem szar volt, na nehogy a másiknak jó legyen, amikor emberek olyan dolgok mellett állnak ki egyetértőlegesen, amit egyébént az önazonosabbik mivoltukban maguk is rühellnek

2019. jún. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
80%

Ha ismernélek tudnék egy jó választ adni. Szóval ha te olyan helyen dolgozol akkor bevihetnéd diák munkára. Ha pl kertes házban laksz levághatja a füvet ha építkezel akkor ott besegíthet....valami munkát adnék neki amit meg tud csinálni.

Unoka tesóméknál volt valami hasonló. A fiút betették a szülei egy jó munkahelyre. Mellette mezőgazdasági vállalkozásuk volt.

Haza jött a fiú átöltözött és ment a "2.műszakra". A húga mosott rá (is) takarította a szobáját(vagyis 2jüknek volt egy lakrészük) autóját járt vele vásárolni . A srác jól keresett a családi vállalkozásban használt eszközökkel járt maszekoni is onnan is jött a pénz. Szóval a lány munkáját a srác fizette ki.

2019. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
A reális az,hogy 17 évesen diákmunkára megy ha nem elég a 20 ezer. Szépen lehet vele keresni ,és majd 22-23 évesen ha végzett a tanulmányaival nem ott fog tartani,hogy azt se tudja,hogy eszik vagy isszák a munkát . Itt azért nem arról van szó,hogy egy forintot se kap,vagy magának kell mindent finanszíroznia. Az extra igényeit fedezze diákmunkával szerintem,mert már szinte felnőtt . Tapasztalatnak is jó ,és nem azt szokja meg,hogy neki csak a pénz elverése a dolga ..
2019. jún. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
69%
Nem gond az, ha tehetős a család, adhatnának akár 50 ezret is neki egy hónapban. A gond az, hogy hó végén kér. Régen amíg én is kaptam zsebpénzt, megesett, hogy még aznap elköltöttem. De utána nem kértem többet, nem is kaptam, az én hibám volt hogy nem tudtam beosztani. Szerintem sem kéne neki adnod ha elfogy a pénze. Hó elején ha megteheted és támogatni szeretnéd, akkor adj még neki 5-10 ezer forintot, vagy fizesd a telefonszámláját, aztán akkor kiderül hogy kijön e egy hónapban több pénzből, vagy azt is elkölti az elején.
2019. jún. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
69%
Ez miért van kiemelve? Most már 18 éves, és még mindig támogatni szeretnéd, vagy mi? :D
2020. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Hálót adj neki, nem halat. Olcsóbb díjcsomag, spórolási tippek, ilyesmi. Tanulja meg, hogy bizony a többségnek az életben mindenért meg kell dolgozni. Az ilyet az elején meg kell fogni, különben hozzászokik.
2020. okt. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!