Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Probléma, ha a testvérek...

Probléma, ha a testvérek között 17 év korkülönbség van, és a nagyobb testvér egyáltalán nem kötődik a kisebbhez?

Figyelt kérdés

Soha nem nyúlt hozzá, se egy ölelés, sem egy puszi, soha. Nem beszél a kicsivel egyáltalán, nem tekinti a testvérének, mindenkinek azt mondja, hogy ő egyke...

Ha kérdezik, azt mondja, csak azért ilyen, mert nem szereti a gyerekeket, de szerintem többről van szó.

Féltestvérek, ha ez számít valamit.


2019. júl. 17. 18:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%
Lányom és féltestvére között 16 év van. A kapcsolatuk olyan "semmilyen", langyos. (Már nagykorú a lányom is). Nincsenek nagy beszélgetések, igazából számítani sem számíthat a nagytesóra, és valahogy igényük sincs rá, hogy közelebb kerüljenek egymáshoz. (Nálunk lehet, hogy közrejátszik az is, hogy eleve a férjem gyerekével nekem nem jó a viszonyom.)
2019. júl. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
88%
Két idősebb féltestvérem van, 13 és 16 év van közöttünk. Egyikükkel sincs testvéri viszonyom, ha valaki rákérdez, általában egykének mondom magam, mert soha nem éltem velük együtt, ritkán találkoztunk és beszéltünk, sőt, az egyikükről egy ideig nem is tudtam, hogy a féltestvérem. :D Szóval nem tudom, hogy normális-e, de nem egyedi eset az biztos.
2019. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
96%
A fiam 20,a féltesó 2 éves. Mikor szültem éjjel 5 kmt gyalogolt, hogy bejöjjön a kórházba. Ha jön a nagy megöleli, megpuszilja, ölbe veszi, játszik vele. Nem tudom később, hogy fog alakulni. Láthatóan szereti, szerintem teljesen egészséges mértékben. Nem ajnározza, de nem is sz@rja le. Nem is várok többet a nagy fiamtól.
2019. júl. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
13%
Fura családok vannak itt. Más kistesójával is kedvesebb vagyok, mint itt sokan a saját családjukkal. És szerintetek ez normális?
2019. júl. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%

"Féltestvérek, ha ez számít valamit."


Számít bizony!

Benne van az, hogy elváltak a nagyfiú szülei, és ő valamelyik szülőt esetleg élesen hibáztatja emiatt. Ne feledjük, pont kamaszkorban van, amikor jellemző a végletes gondolkodás, az éles ítélkezés, a felnőttekkel szembeni kritika.

Ha pont ennek a szülőnek születik később gyereke, akkor a gyerekre is kivetül a szülővel szembeni ellenszenve. Ha pl. ez a szülője megcsalta a másikat, ettől ment tönkre a házasság, és ez a szerető szült később gyereket neki, akkor a kisgyerekre, mint a megcsalás bizonyítékára tekint.

Innentől a maga logikája szerint teljesen érthető a viselkedése (ezzel nem azt mondom, hogy egyetértek vele, hanem hogy megértem).

2019. júl. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Nem élnek együtt, eddig sem éltek, mert a nagyobbik az apjánál lakik. Mióta megszületett a kicsi, az anyját sem jött látogatni, nagyon ritkán, akkor is csak úgy, ha kettesben találkozhatnak. Azóta tényleg semmilyen kapcsolat nincs közte meg a kicsi között, nem keresi egyáltalán, az anyjának meg is mondta, hogy őt nem érdekli az ,,új" gyereke.
2019. júl. 18. 14:13
 17/24 anonim ***** válasza:
62%
14# sok mindent nem tudunk... Ha apám felcsinálna egy nőt és kistesóm születne, én se lennék oda érte... Sőt baromira nem érdekelne. Nem tekinteném tesómnak. Szörnyű de ez van. Férjemnek van egy kisöccse. Szeretjük. De ott más a helyzet. Már rég elváltak a szülei mire a tesó megszületett. Viszont távol laknak, szóval nem olyan szoros a viszony.
2019. júl. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
68%
Ja és tegyük hozzá, hogy ő már nem egx kamasz fiú... Nekünk nem volt mit feldolgozni...
2019. júl. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Milyen neműek?
2019. júl. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
82%

Koztem es ocsem kozott is 17 ev van, feltesok vagyunk. 2 eve nem lakok mar otthon (21 vagyok, ocsem 4).

Nekunk sincs semmilyen kapcsolatunk, ritkan talalkozunk, elvagyunk, de kicsit ovatos velem szemben. Mikor kisebb volt szinte ketnaponta megkaptam, hogy en biztos utalom ot, mert nem babusgatom. Nem is tudtam, hogy kell egy kisgyerekhez nyulni, fel sem mertem venni, azt se tudtam, hogy kell megfogni. A rokonsagban es ismerosi korben sem volt soha kisgyerek. Szoval valamilyen szinten normalis a lany viselkedese, nem tud mit kezdeni a helyzettel, majd ha idosebb lesz a kicsi, akkor alakulhat jobb iranyba a dolog.

2019. júl. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!