Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Probléma, ha a testvérek...

Probléma, ha a testvérek között 17 év korkülönbség van, és a nagyobb testvér egyáltalán nem kötődik a kisebbhez?

Figyelt kérdés

Soha nem nyúlt hozzá, se egy ölelés, sem egy puszi, soha. Nem beszél a kicsivel egyáltalán, nem tekinti a testvérének, mindenkinek azt mondja, hogy ő egyke...

Ha kérdezik, azt mondja, csak azért ilyen, mert nem szereti a gyerekeket, de szerintem többről van szó.

Féltestvérek, ha ez számít valamit.


2019. júl. 17. 18:27
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
37%
Jelenleg 18 éves vagyok, és 19 leszek amikor születni fog a kistestvérem. Én majd megpróbálok minél pozitívabban hozzáállni ehhez és éreztetni a testvérrel, hogy szeretem, nem számít a hatalmas nagy korkülönbség, legalábbis amíg el nem költözöm. Bár nehéz lesz mellette tanulni az érettségire az biztos...
2019. júl. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Ez érdekes kérdés.

Ő valószínűleg hozzászokott, hogy nem volt tesója, most hirtelen lett egy. De az is lehet, hogy nem nevelték arra, hogy kell bánni egy kistestvérrel.

Volt egy osztálytársam, aki 15 éves volt, amikor a húga megszületett. Van egy nővére is, aki 3 évvel idősebb nála. Mind a hárman édestestvérek. Jóban vannak egymással. Szívesen foglalkoztak a kicsivel. Erre lettek nevelve


Csak ennyit tudtam írni

2019. júl. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
82%

Szia.

Nekem a főiskolán a pszichológia tanárom azt mondta, ha a testvérek között, több mint 10 év a korkülönbség, az már olyan mintha nem is lennének testvérek. Ennyi év nagy szakadékot tud okozni. Teljesen más korosztály, más problémákkal, más élethelyzetekkel.

De én láttam már ellenpéldát. Egyik ismerősömnek 21 évesen született kisöccse, és imádják egymást.

2019. aug. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
56%

Persze hogy számít a féltestvérseg. Nagyon nehéz lehet neki. Már eleve nehéz hogy mostoha apuka vagy anyuka van

De a kicsi megérkezésevel ti egy teljes családot alkottok amiből ő kilóg. Ráadasul a baba sok figyelmet igényel. Bármennyire szereted a nagyot emiatt is hátterbe került. Bármennyire próbáltok ellensúlyozni ez szörnyű helyzet ráadasul egy kamasznak akiben epp tombolnak a hormonok és lazadó korszakát éli. Ìgy tud reagálni, ő most ennyire képes. Ne bántsd érte. Fogadd el és príbálj minél több szeretetet és törődést adni neki. Ha módodban áll csináljatok programokat kettesben. A mostoha szülő is jó lenne ha partner lenne ebben. Időnként vonjatok ki a kicsit ha megoldható. Fontos hogy érezze nem kivülalló és ő is fontos. Ezt nem elég mondani.

2019. nov. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!