Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lassan 3 hete 4-5 órákat...

Lassan 3 hete 4-5 órákat tudok csak aludni szorongás miatt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

35 éves férfi vagyok, sajnos egy 6 éves párkapcsolatomnak lett vége egy hónappal ezelőtt, lassan már 3. hete nem tudok többet aludni 4-5 óránál. Egyszerűen kipattan a szemem, jönnek a gondolatok, érzések, és nyugtatóval sem bírok visszaaludni.

2013 óta pánikbetegségre napi 3 x 0.5mg frontint szedek.

Megébredés után hiába veszek be egy + 0.5mg-osnak a felét, egyszerűen nem bírok visszaaludni.

Két napja már sokszor beszédem is megakad, fáradt vagyok, de mégis megébredek mindig 4-5 óra alvás után.

Mi tévő legyek? Remélem nem fogok meghalni, ha még hetekig így menni, vagy nem lesz komolyabb egészségügyi károsodásom.

Már kezd a munkámra is ( Home Officeból végzem ) kihatással lenni a kialvatlanság.


Köszönöm a segítségeteket!



2021. febr. 2. 17:09
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, holnapra bejelentkezem a háziorvosomhoz. Remélem lesz hathatós segítség, mert már tényleg a munkában se tudok lassan teljesíteni. :(
2021. febr. 2. 22:59
 12/24 anonim ***** válasza:
34%
Biztosan lesz. :) A háziorvosi bejelentkezés jó döntés volt. Remélem, hamarosan tudsz aludni megint jól, mert a normális alvás nagyon fontos.
2021. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Ma tudok menni a háziorvoshoz este. 3 órát tudtam aludni, szakaszokban 1 óra után megébredve átlagban...

Ki van már a tököm rendesen.

Remélem, hogy nem valami szervi gond okozza ezt..... :(

2021. febr. 5. 16:00
 14/24 anonim ***** válasza:
34%

Uhh wazz sajnálom...

Hát simàn van sajna, h a szorongástól-rágódástól nem tud aludni az ember, legyen bármennyire is fáradt...


Mi volt a dokinál?

2021. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Ő szerinte is szorongás lehet, Somnol 7.5mg altatót írt fel.
2021. febr. 5. 21:07
 16/24 anonim ***** válasza:
34%
Örülök, h sikerült eljutni, ma már akkor jobb lesz végre :)
2021. febr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszi, úgy legyen! :)
2021. febr. 5. 21:59
 18/24 anonim ***** válasza:
34%
Altatók közül amit ajánlani szoktam, az a gyorshatású midazolám(Dormicum néven). De az is benzodiazepin, tehát a frontinnal kereszttolerancia áll fenn. Sajnos így azt nem ajánlott szedned. Egyébként nem jó háziorvossal altatót íratni, ha van pszichiátered. Neki tudnia kell minden egyidejűleg szedett gyógyszeredről. Ilyen élethelyzetben sajnos a szorongás felerősödése természetes. Én első körben a frontinra mondanám, hogy estére +1mg, mivel az alvásproblémád oka a megnövekedett szorongás.
2021. febr. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, egyelőre még nem megy több 5 óra alvásnál, de egyhuzamban ébredés nélkül aludtam legalább már.

Ilyenkor ha megébredek esetleg pár napig próbáljak meg + frontint bevenni rögtön megébredés után?

2021. febr. 6. 12:08
 20/24 anonim ***** válasza:
34%
Érdemes lefekvés előtt bevenni annyi frontint, hogy tudj aludni. Ne várd meg, hogy felébredj.
2021. febr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!