Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lassan 3 hete 4-5 órákat...

Lassan 3 hete 4-5 órákat tudok csak aludni szorongás miatt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

35 éves férfi vagyok, sajnos egy 6 éves párkapcsolatomnak lett vége egy hónappal ezelőtt, lassan már 3. hete nem tudok többet aludni 4-5 óránál. Egyszerűen kipattan a szemem, jönnek a gondolatok, érzések, és nyugtatóval sem bírok visszaaludni.

2013 óta pánikbetegségre napi 3 x 0.5mg frontint szedek.

Megébredés után hiába veszek be egy + 0.5mg-osnak a felét, egyszerűen nem bírok visszaaludni.

Két napja már sokszor beszédem is megakad, fáradt vagyok, de mégis megébredek mindig 4-5 óra alvás után.

Mi tévő legyek? Remélem nem fogok meghalni, ha még hetekig így menni, vagy nem lesz komolyabb egészségügyi károsodásom.

Már kezd a munkámra is ( Home Officeból végzem ) kihatással lenni a kialvatlanság.


Köszönöm a segítségeteket!



2021. febr. 2. 17:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező!


Nem kell egyből megijedni, ha csak 4-5 órát tudsz aludni. Én már évek óta így vagyok, még sincs semmi probléma. Este 9-10 óra körül kerülök ágyba, de van, hogy csak 11 óra vagy éjfél körül alszom el (mert kattog az agyam az élet dolgain :) ). Gyakran előfordul, hogy éjjel megébredek 2, 3 vagy 4 óra körül, és nehezen alszom vissza. Aztán reggel meg fél 5 - 5 órakor csörög az ébresztő óra.


A frontin miatt viszont inkább aggódnék. Anyukámnak a szervezete már teljesen hozzászokott (mellette xanax és egyéb más gyógyszereket is szed, azokhoz is már totál hozzászokott a szervezete). Kb. 17-18 éve szedi, de segíteni már nem segít neki nagyon, mert már kora este elalszik, de aztán éjjel megébred, igazából már nem tud visszaaludni, csak forgolódik egész éjjel. Reggel meg hullafáradtan kel fel. Ebből kifolyólag napközben teljesen kótyagos, este kezdődik minden elölről. Ha elhagyná végre a gyógyszereket, akkor meg már elvonási tünetei lennének.


Remélem, azért neked sikerül megoldást találni a problémára, és újra tudsz rendesen, a neked megfelelő mennyiségben aludni. :)

2021. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

21-es válaszoló, köszönöm a bíztatást, tehát ha még hónapokig, 1-2 évig is élnék 5 órákkal semmi komolyabb gond valószínű nem lehet.

Pszichiáterhez van időpontom 19-én. Lehet kapok valami frankó antidepit.

2021. febr. 7. 18:17
 23/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mi történt azóta? Lett javulás? :)

2021. ápr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
54%

"tehát ha még hónapokig, 1-2 évig is élnék 5 órákkal semmi komolyabb gond valószínű nem lehet."

Nézd, én évtizedekig élem úgy, hogy napi 2,5 (két és fél) órát aludtam, és azt hittem, hogy ez így rendben van. Még örültem is, hogy amíg más az életének az egyharmad részét átalussza, én az az egytizedével is beérem, és 30 év alatt élek annyit, int más 90 év alatt. Nem volt bajom, sőt szuperül éreztem magam! Csak azt nem tudtam, hogy mindez azért van, mert túl sok kortizolt termel a mellékvesém, és teszi ezt azért, mert autoimmun folyamat indult meg a testemben. Az emberi test remekül van "összerakva". Iszonyat, hogy mit ki nem bír, De figyelj oda rá, mert nem a barátod. Mindent aprólékosan megjegyez, bármit követsz is el ellene, és egyszer könyörtelenül benyújtja a számlát.

2021. ápr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!