Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy kuzditek le a halalfelmet...

Hogy kuzditek le a halalfelmeteket a koronavirus miatt?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag ez megy a tv-be, interneten hogy szazak hallnak meg, nalunk most dog tetozni a baj stb stb.


Nagyon felek, hogy elkapom, intenzivre kerulok, lelegeztetnek stb.


Gyakorlatilag az egesz eletem egy retteges.


Ti hogy elitek meg?



2020. márc. 22. 17:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Felelmedet csak ugy tudod csokkenteni, hogy a magad módján mindent megteszel a sajat magad es kornyezeted biztonsagaert. Ennel tobbet ugy sem tudsz tenni.
2020. márc. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Koszonom.

Probalom tartani magam.

Amugy is egy realitv panikolos vagyok, de ez most nekem nagyon betett.

Ezt mar en is elteverztem, hogy nem nezek hiradot, es minimalizalom a facen olvashato 10 fele, egymasnak ellentmondo hireket.

Anyukam miatt is aggodok, aki mar 72 eves... Bar korahoz kepest jo allapotban van

2020. márc. 22. 17:50
 13/26 anonim ***** válasza:

Ertheto az aggodalmad, sokan vagyunk igy … panikolni viszont nem erdemes. Ovatosnak kell lenni, odafigyelni hetkoznapi dolgokra es akkor nem lesz baj.


Persze ettol meg feje tetejere allt minden, de majd lassan visszaall a rend.

2020. márc. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
1%
Nézd meg Dr. Lenkei videóját a korona vírusról, és megnyugszol. Én csak az öreg 89.éves apukámat féltem, de nem járunk mi sem sehová, így védjük őt is. Amúgy ne idegeskedj, mert az rontja az immunrendszer állapotát. Aggódni, mindenki aggódik valamilyen szinten.
2020. márc. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
97%
Nekem nincsen halálfélelmem, megteszem, amit javasolnak a szakemberek. Kézmosás, fertőtlenítés... Egyébként egy hipermarketben dolgozom, szóval bőven találkozom emberekkel, a szabadnapjaimon otthon vagyok. (A Lenkei elképesztő ökörségeket mond a videóban. pl. csak az kapja el a vírust, aki fél tőle. Akkor magyarázza már meg, hogy az első vuhaniak hogy kaphatták el, mert félni biztosan nem féltek tőle, mivel azt sem tudták, mi az.)
2020. márc. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
78%

Nem olvasok rémhírekeket, ha igen, akkor szkeptikus vagyok, és a gyenge pontjait nézem a cikknek, mint pl:

[link]


A cikkben leírtak azért nem igazak: teljesen más a mostani gyakorlat szerint ténylegesen mentő megy érted, de az motoros, és helyben mintát vesz, majd ezt értékelik.

Szintén nem igaz, hogy a mintavétel eredményét kizárólag a háziorvosod tudja, mert ezek az eredmények bekerülnek az EESZT-be.


Hasonlóan tudsz eljárni a 444 cikkeivel, amiben egyszer azt írják, hogy mindenkinek van már kínai import védőfelszerelése csak nekünk nincs, egy másikban pedig kérdőre vonják a kormányt, hogy miért a Wizz A321 neo-jár küldték Shanghai-ba a kínai ellátmányért, és nem a honvédség A319ceo-ját. Egyébként ezért: nagyobb Landing Weight (+30 tonna), nagyobb hatótáv), plusz gondolom kikapni az üléseket is egyszerűbb volt ebből, és nagyobb az űrtartalma is.


Ha így elemzed ezeknek a médiumoknak a cikkeit, akkor látod, hogy hazudnak, és felesleges félelmet keltenek.


Ha emellé megnézed azoknak az országoknak a halálozási statisztikait, ahol szélesebb körben történik tesztelés, akkor látod, hogy 0,2% alatti a mortalitas. Ha megnézed a betegek kórelőzményét, akkor azt látod, hogy szinte nem volt olyan halott, a teljes sokaságot figyelembe véve, akinek ne lett volna legalább egy krónikus betegsége. Továbbá, ha ugyanezeket a statisztikákat megnézed látod, hogy az ismert esetek 95% nem igényel ellátást.

2020. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

A vírus miatt nem félek,annyira nem gáz mint amilyennek beállítják, ha kicsit jobban utánanézel rájössz.


Egyébként 16-ossal értek egyet! Ha nem pánikolsz és szépen nyugodtan elemzed a bejövő infókat rájössz,hogy kb 90%-uk pánikkeltés célját szolgálják!

2020. márc. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Koszonom nektek, hogy idot szakitottatok a valaszra :)

Jolesnek.

Megprobalok nem stresszelni, kevesebbet olvasni stb.


Anyukamat feltem, akivek egy haztartasban elek, meg a munkahelyemen magamat ahol viszonylag sokan vagyunk egy teruletwn es home office kizarva.


Probalkozok erosen urra lenni magamon!

Koszonom! :)

2020. márc. 22. 22:53
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

nyugi tényleg sokan félünk most, én is pánikolós vagyok általában és ezért inkább ki sem megyek, ha lehet mert addig sem kell aggódnom annyira.

mondjuk ez a ne érj hozzá semmihez nagyon nehéz.

ma pl. vásárlás után annyira viszketett az orrom , hogy nem bírtam ki, hogy legalább a kézfejemmel ne érjek hozzá.

Természetesen utána megmostam az arcom meg minden, de hát na az ember azért természetesen parázik.

Én azt gondolom ezért is az a legjobb, ha úgy oldod meg a dolgokat, hogy ne kelljen menni sehova.

Ha teheted persze...nem mindneki teheti meg.

bízunk benne, hogy hamar vége lesz ennek az egésznek és nem kell rettegni többé.

igen én megértem , hogy azt írod az életed most egy rettegés, hiszen most mindnekinek mindnere oda kellene figyelni, de őszintén szerintem így nem lehet hosszútávon létezni, hogy ne érj semmihez, fertőtleníts mindent stb stb..akkor ennyi erővel a krumplikat, meg zöldésget is egyenként le kellene mosni szappanos vízzel..

2020. márc. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
55%
Na szép ahogy látom már, ha leírod a véleményed kitiltanak az oldalról, meg törlik a hozzászólást! Nem kicsit gáz ez ám :D :D
2020. márc. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!