Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy kuzditek le a halalfelmet...

Hogy kuzditek le a halalfelmeteket a koronavirus miatt?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag ez megy a tv-be, interneten hogy szazak hallnak meg, nalunk most dog tetozni a baj stb stb.


Nagyon felek, hogy elkapom, intenzivre kerulok, lelegeztetnek stb.


Gyakorlatilag az egesz eletem egy retteges.


Ti hogy elitek meg?



2020. márc. 22. 17:12
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
6%

hová tűnt a hozzászólásom ????????

Ez is egy bizonyíték az igazamra... Szánalmas

2020. márc. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
92%

#16


Honnan veszed ezt a motoros mentős dolgot?

Én még az életben nem láttam motoros mentőt, pedig az ország 2. legnagyobb városában élek.

Az index otényleg túlzásba viszi kissé a pánikkeltést, csak a rossz hírekről írnak.

De az a cikk egy ténylegesen tesztelt ember saját tapasztalata, nincs okom megkérdőjelezni.

Ő leírta, mit tapasztalt.

Te mivel támasztod alá a motoros dolgot?

És ha meglesz az eredmény, és pozitív, akkor érted megy a nagymentő, és bevisznek?



"Csak a krónikus betegeknek van okuk félni"


Jah, köszi, megnyugtattál.

Az emberek nagy része krónikus beteg. Igen, a fiatalok is. Elég nagy %-ban.

Itthon, de amúgy az egész világon népbetegség pl. a magas vérnyomás. Ez is egy krónikus betegség. Én is érintett vagyok 36 évesen.

Gyakorlatilag alig van olyan ember, akinek ne lenne valami betegsége. Max nem tudsz róla, mert nem mindenki panaszkodik.

De a magas vérnyomás vagy a szívbetegség kb minden második embernél jellemző, emellett rengeteg pajzsmirigy-problémás, rengeteg daganatos, rengeteg asztmás, stb. ember jön-megy, akik ránézésre tök egészségesek.

2020. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Nincs baj veled, ez normális szerintem. Én is az elmúlt pár napban, mióta táppénzen vagyok jött rám ez a rossz érzés , a hírek hallatán. Érzem a tudom is , hurutos köhögés stb. Lazam sosincs. Nekem tegnap egy erőltetett tura után jött elo, addig is éreztem kis levertséget, hát nem tudom...sanszos hogy az van nekem, megpróbálok odafigyelni. Borzasztó ami megy a világban .
2020. márc. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Most eszembe juttattad, amikor 10.-ben mentük haza az iskolából a munkásbusszal, s a busz 2 falu között elkezdett füstölni. A soför félreállt, a munkások meg verték le egymást, úgy futottak ki a buszból. Én meg: megállítottam a játékot, a telefonomat beletettem a kabátzsebembe, s még a cipzárt is elhúztam rajta, hogy valamelyik nehogy kiüsse onnan. Majd nyugisan lesétáltam a buszról...


Most 12.-es vagyok. Hetek óta nem járok iskolába, a kapun csak kenyérért voltam ki. A szüleim se járnak dolgozni. Mitől lenne halálfélelmem?

2020. márc. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán nem félek, a vírustól sem és a gazdasági válságtól sem, pedig próbaidős vagyok a munkahelyemen. Minden félelmünk gyökerében a halálfélelem áll (az elmúlástól való félelem), de ez megfelelő önismerettel kezelhető.
2020. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Eleinte nagyon rosszul viseltem a dolgot én is. Folyamatosan a híroldalakat bújtam, másodpercenként frissítve őket, hogy na, vajon miféle katasztrófa történik megint? Aztán rájöttem, hogy ez nem sokat segít rajtam, (hiszen bármi történik odakint a világban, ugyanazt tudom tenni: otthon maradok, kezet mosok gyakran, stb) és tudatosan kicsit eltávolodtam az internettől. Fontos szerintem, hogy limitáljuk a napi hírolvasást (én minden reggel ránézek, aztán utána többet nem) hogy ne vegye el az összes időnket, és ne rombolja folyamatosan a hangulatunkat, de persze teljesen kimaradni belőle szintén nem jó, mert akkor csak stresszelünk majd, hogy miről nem tudunk.

Csinálj olyan dolgokat, amiket szeretsz, amire máskor nincs időd: olvasás, családdal beszélgetés, főzés, videójáték, bármi ilyesmi. Ne hagyd, hogy teljesen eluralja a félelem az életed, mert így is, ha bár limitáltak a lehetőségek, annyi mindent lehet azon kívül csinálni, hogy félünk.

Nem tudja senki biztosan, mi lesz vele és a szeretteivel, csak annyit tehetünk, hogy megteszünk minden tőlünk telhetőt, vigyázunk magunkra és egymásra amennyire lehet, és reménykedünk benne, hogy ez elég lesz a komolyabb baj elkerüléséhez.

Kitartást!:)

2020. márc. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!