Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan szédül egy Sclerosis...

Hogyan szédül egy Sclerosis Multiplex-es beteg?

Figyelt kérdés

Fél évvel ezelőtt elkezdett irdatlanul fájni a fejem és amolyan egyensúly zavaros szédülés jelentkezett nálam. Nem forgó, nem rohamokban jelentkező, hanem olyan szédülés mintha lökdösnék a fejemet és amikor közelről nézek valamit, pl olvasok vagy telefonozok akkor erősebben jelentkezik. Néha-néha a jobb szemem mögött is szokott fájni és kisugárzik az egész jobb oldali fejemre. Októberben volt egy MRI vizsgálatom ahol nem mutatott ki semmit kórosat a vizsgálat, majd a fejfájás 1-2 héten belül megszűnt. Azóta sem jelentkezett olyan erős fejfájás mint akkor, de ez a szédülés féleség havi szinten előjön rövidebb hosszabb időkre. Márciusban elkezdett sípolni a bal fülem ami tartott 1 hónapig, majd spontán megszűnt. De amikor a fülcsengés jelentkezett aznap nagyon erős forgó jellegű szédüléssel keltem, de aznap el is múlt spontán, de utána cefetül éreztem magam a nap további részében. Azért félek az SM betegségtől, mert anyai ágon a nagynéném sajnos SM beteg és 30+-os korában diagnosztizálták ezzel a betegséggel.

Ha valaki tudna ebben tanácsot adni vagy személyes tapasztalatokkal szolgálni akkor azt nagyon megköszönném. Esetleg menjek el még egy MRI vizsgálatra csak most egy másik magánklinikára más radiológus orvos véleményét kérni?


Előre is köszönöm a segítséget!

26 L



2020. máj. 25. 13:58
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Nekem is olyasmi mintha megittam

volna 1 pohár alkoholt és így vinne a fejem. Leginkább így tudom leírni.

2020. máj. 25. 19:38
 12/34 anonim ***** válasza:

Ez inkább migrén. Hasonló tüneteim vannak, de nekem elég intenzív a szédülés hónapok óta megállás nélkül.

Jobban vagy azóta?

2020. jún. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
Hónapok óta szédülsz? Hogy lehet úgy élni? Hány éves vagy? Biztos nem szervi baj?
2020. jún. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Sajnos igen. És nem lehet így élni. Elviselhetetlen... ha nem múlik biztos nem élek ezzel, mert nem lehet..:( most kezdtem gyógyszert.

Nem forgó szédülés egyébként.

2020. jún. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Mit mondott rá az orvos? Milyen gyógyszer kell?
2020. jún. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

teperin nevu triciklikus antidepresszanst fogok szedni. Ezt migren megelozesre szoktàk adni. Es sok helyen olvastam , olyanoktol, akiknek ugyanilyen borzalmas szedulesuk volt 0-24 , hogy elmulasztotta !

Ugyhogy nagyon nagyon bizom benne h segiteni fog. Es h fogja tudni toleralni a szervezetem.

Te is szedulsz?

2020. jún. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Igen. Mostanában gyakrabban. Tavaly kezdődött.
2020. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Milyennek írnád le a szédülést? Rohamokban jelentkezik forog a szoba vagy más?
2020. jún. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Rohamok jön elő. Alapvetően bizonytalanság érzet, de mostanában többször is megszédültem erősen 1-3mp-re.
2020. jún. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló problémáim vannak,nekem egy fejfájással kezdődött,ami azóta elmúlt,utána jelentkezett állkapocs és fülfájdalom,illetve folytonos fülpattogás.Megpróbáltam utána járni,elvileg ezek arra utalnak,hogy triggerpont van valamelyik nyakizmodban.Nekem a fejbiccentő izomban,ami latinul elég hosszú ezért csak így magyarul írom:)De neked lehet a tarkó alatti izmaid vannak megnyúlva,az is okozhat szédülést és fejfájást,viszont az nem okoz fülfájást-fülpattogást,ezek az izmok az ún. suboccipitális izmok.Ha eddig nem nagyon derítetted ki,akkor először gondold át milyen volt eddig a tartásod és ha úgy véled nem figyeltél erre és elég rosszul tartottad magad,próbáld ilyen irányba terelni.Ha tudsz angolul nézz utána külföldi oldalakon,hasznos infók vannak ott és egyébként rengetegszer nem gondolnak erre az orvosok,ezért csak írkálják össze-vissza a fájdalomcsillapítókat.
2020. jún. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!