Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan szédül egy Sclerosis...

Hogyan szédül egy Sclerosis Multiplex-es beteg?

Figyelt kérdés

Fél évvel ezelőtt elkezdett irdatlanul fájni a fejem és amolyan egyensúly zavaros szédülés jelentkezett nálam. Nem forgó, nem rohamokban jelentkező, hanem olyan szédülés mintha lökdösnék a fejemet és amikor közelről nézek valamit, pl olvasok vagy telefonozok akkor erősebben jelentkezik. Néha-néha a jobb szemem mögött is szokott fájni és kisugárzik az egész jobb oldali fejemre. Októberben volt egy MRI vizsgálatom ahol nem mutatott ki semmit kórosat a vizsgálat, majd a fejfájás 1-2 héten belül megszűnt. Azóta sem jelentkezett olyan erős fejfájás mint akkor, de ez a szédülés féleség havi szinten előjön rövidebb hosszabb időkre. Márciusban elkezdett sípolni a bal fülem ami tartott 1 hónapig, majd spontán megszűnt. De amikor a fülcsengés jelentkezett aznap nagyon erős forgó jellegű szédüléssel keltem, de aznap el is múlt spontán, de utána cefetül éreztem magam a nap további részében. Azért félek az SM betegségtől, mert anyai ágon a nagynéném sajnos SM beteg és 30+-os korában diagnosztizálták ezzel a betegséggel.

Ha valaki tudna ebben tanácsot adni vagy személyes tapasztalatokkal szolgálni akkor azt nagyon megköszönném. Esetleg menjek el még egy MRI vizsgálatra csak most egy másik magánklinikára más radiológus orvos véleményét kérni?


Előre is köszönöm a segítséget!

26 L



2020. máj. 25. 13:58
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Ringlispil.

Nekem így volt jellemezhető az érzés. mintha a vidámpark egyik lovacskás körbeforgó játékán ülnék, közben csak a széken ültem és szédültem.

2020. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mint kiderült nyaki gerinc eredetű a “szédülés”, ami igazából egyensúly problémából adódik. A nyakban lévő receptorok és izmok el vannak nyomva. Volt nyaki gerinc MRI-m és a gerinc sebész egyértelműen kimondta a felvétel alapján, hogy porckorong kitüremkedésem van több helyen is a gerinc mentén a nyaki részen... Még nem sérv, de ha nem kezelik az lesz.. Úgyhogy gyógymasszőr és gyógytorna. Mint kiderült ettől cseng a fülem és ettől zsibbadnak az ujjaim, kezeim. El vannak nyomva az idegek a nyakamban. A lábam pedig attól szokott zsibbadni, hogy a derekamnál is el vannak csúszva a csigolyák és a jobb oldali csípőm magasabban van mint a bal oldali. Azt mondta az orvos, hogy ez részben öröklött részben pedig szerzett... Hosszú vékony nyakam van és a munkából kifolyólag sajnos a fejemet nem tartom helyes pozícióba hanem “kicsavart” állapotban, a monitort nézve. De már átrendeztük az asztalomat, úgyhogy már csak idő kérdése... De nem fog egy hamar menni a javulás. Azt mondta az orvos,hogyha ezt nem kezeljük ki, akkor utána jön a vállam(ott már erős nyilalló fájdalom jelentkezik sokszor...), csípő, térdek, derék stb stb.... 26 éves vagyok. Mi lesz 40 évesen?! :D

2020. júl. 23. 13:47
 23/34 anonim ***** válasza:
De legalabb kiderult! Az mri-det elvitted a gerinc sebesznek es o megnezte a kepeket cd-rol? Vagy ahol csinaltattad itt irták a kiadott leletedre , h mi a baj?
2020. júl. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Kórházban csinálták meg TB alapon. Fiumei úton. Ott van egy ismerős gerinc sebész orvos és ő intézte. Előtte megvizsgált, aztán ő írta ki az MRI-t. Következő héten mehettem is. Meglett a felvétel, felküldték az orvosnak, én mentem következő héten és addigra ő már meg is nézte a felvételeket. Együtt is megnéztük és megmutatta, hogy hol vannak helyileg ezeket a kitüremkedések.
2020. júl. 23. 14:58
 25/34 anonim ***** válasza:
Koponya MR-t csináltak?
2020. júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Nekem is kéne egy ilyen orvos... nem tudnad megadni az elerhetoseget veletlen?:D
2020. júl. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Nyaki gerinc MRI volt.
2020. júl. 23. 15:25
 28/34 anonim ***** válasza:
Furcsa, hogy koponyát nem csináltak.
2020. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Az is volt. Még októberben. Semmit nem találtak. Valószínű, hogy már akkor is ebből kifolyólag fájt a fejem... Ez az orvos is megnézte a koponya MR felvételem, és megmutatta egy radiológus kollégájának is és nem találtak semmit.
2020. júl. 23. 15:29
 30/34 A kérdező kommentje:
Meg persze az intézmény radiológusa is megnézte a felvételeket ahol csináltattam a koponya MR-t. Ő is mindent rendben talált.
2020. júl. 23. 15:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!