Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan szédül egy Sclerosis...

Hogyan szédül egy Sclerosis Multiplex-es beteg?

Figyelt kérdés

Fél évvel ezelőtt elkezdett irdatlanul fájni a fejem és amolyan egyensúly zavaros szédülés jelentkezett nálam. Nem forgó, nem rohamokban jelentkező, hanem olyan szédülés mintha lökdösnék a fejemet és amikor közelről nézek valamit, pl olvasok vagy telefonozok akkor erősebben jelentkezik. Néha-néha a jobb szemem mögött is szokott fájni és kisugárzik az egész jobb oldali fejemre. Októberben volt egy MRI vizsgálatom ahol nem mutatott ki semmit kórosat a vizsgálat, majd a fejfájás 1-2 héten belül megszűnt. Azóta sem jelentkezett olyan erős fejfájás mint akkor, de ez a szédülés féleség havi szinten előjön rövidebb hosszabb időkre. Márciusban elkezdett sípolni a bal fülem ami tartott 1 hónapig, majd spontán megszűnt. De amikor a fülcsengés jelentkezett aznap nagyon erős forgó jellegű szédüléssel keltem, de aznap el is múlt spontán, de utána cefetül éreztem magam a nap további részében. Azért félek az SM betegségtől, mert anyai ágon a nagynéném sajnos SM beteg és 30+-os korában diagnosztizálták ezzel a betegséggel.

Ha valaki tudna ebben tanácsot adni vagy személyes tapasztalatokkal szolgálni akkor azt nagyon megköszönném. Esetleg menjek el még egy MRI vizsgálatra csak most egy másik magánklinikára más radiológus orvos véleményét kérni?


Előre is köszönöm a segítséget!

26 L



2020. máj. 25. 13:58
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is hasonló tüneteim voltam, azzal a különbséggel, hogy soha nem volt forgó jellegű szédülésem. Februárban az MRI eredmény negatív volt. A tünetek nem múltak, elmentem egy második MRI-re most októberben és SM-el diagnosztizáltak a leletek alapján. Egyébként minden létező orvosnál voltam a 2 MRI között és senki nem talált semmit. Hematológián fedezték fel, hogy túl sok a vörösvértest számom, ami okozhat fejfájást és szédülést. Most kíváncsian várom a fejleményeket, hogy tényleg SM-em van-e

2020. okt. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Szia! 13 éve "esemes" vagyok. Ha lenne bármi kérdésed, akkor tedd fel pm-ben nyugodtan!

Vagyis bárki is, akit érdekel a téma ;)

2021. febr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azota kerdezo?
2021. febr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Ezek szerint lehetséges hogy SM tüneteket követően csak évekkel később látszódik elváltozás az MR felvételen?
2022. febr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!