Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Stressz/pszichés alapú lenne?

Stressz/pszichés alapú lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 hete volt egy olyan problémám, hogy napokig enyhe hasmenésem volt. Ez azután jelentkezett, hogy barátom hazautazott tőlem egy hét után - karantén alatt abszolút nem találkoztunk 3 hónapig és nyáron se fogunk tudni rendesen home office miatt és ez nagyon szokatlan - de betudtam egy fertőzésnek/vírusnak, mert mikor újra eljött hétfőn, keddre már rendbe jöttem. Tegnap utazott haza délután, ma reggelre hasmenés fogadott.. Nem értem mi a fene lehet ez, sosem voltam hasmenéses, semmim se fáj semmi más bajom nincs. Vagy lehet most csak megijesztem magam feleslegesen és csak elcsaptam a hasam? Rettegek hogy visszajön az a nyavaja..



2020. jún. 22. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Hali

1, nyugodj meg. Mert simán kialakulhat egy cuki fóbia a betegségtől, nem szabad! Simán benne van, hogy valami pillanatnyilag nem esett jól neked és 1-2x megfosat egy nap.


2, lehet függsz a párodtól. Tudsz nélküle aludni? Rossz álmok ilyesmik jelentkeznek, éjszakai felriadások? Lehet akkora stressznek/szorongásnak vagy éjjel kitéve, hogy reggelre megy tőle a hasad. Ha amúgy normális a széklet, szerintem ez lehet a gond.. ételallergia nem olyan, hogy egy hétig jó,aztán megint fosol. Kizárnám. Főleg ha ugyanúgy ettél mindent. Fertőzéssel futsz a wc-re minden kijönne. Reggel nem érzel félelmet, feszültséget, erős szívverést? Mert ha az az első gondolatod hogy basszus tuti megint fosni fogok és rettegek tőle, az is lesz.

2020. jún. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el internetről írtam ki az oldalakat:

Keresési eredmények

Internetes találatok


A hasmenés lehetséges okai: stressz és szorongás | IMODIUM®

www.imodium.hu › Mi okozhat hasmenést?

A modern életvitelből fakadó stressz hasmenést is kiválthat. ... okozhat hasmenést?>Stressz és szorongás. A hasmenés lehetséges okai: stressz és idegesség.

Hiányzó: pszichés ‎| Tartalmaznia kell a következőket: pszichés


IBS: a leggyakoribb stressz okozta betegség - KamaszPanasz

www.kamaszpanasz.hu › hirek › irritabilis-bel-szindroma

A stressz miatt kialakuló, igen kellemetlen tünetekkel járó irritábilis bél szindróma az egyik ... széklet; gyakori a hasi görcsök és a hasmenés jelentkezése pszichés stressz alatt ... való beépítése, mivel a betegség rendszerint pszichés eredetű. ... tünetei Progéria: kamasz lélek idős testben Megváltozott széklet: mi okozhatja?

2020. jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!