Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Depressziós a párom. Mit tegyek?

Depressziós a párom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már egy éve együtt vagyunk a párommal.Minden szép volt az elmult időszakban. Lassan három hónapja totál befordult.

Annyira hogy már a kapcsolatunk is veszélyben.

Semmi intimitás nincs köztünk.

Én bujok kezdeményezek de nem viszonozza. Számára minden rossz és kilátástalan meg hogy én jobbat érdemlek nála stb...

Orvosrol hallani sem akar.

Nem tudom mit tehetnék .

Szeretném h jobban legyen és minden jó legyen köztünk.


2020. aug. 8. 14:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért zuhant depibe. Mi történt 3 hónappal ezelőtt vele?
2020. aug. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Attol tartok, ha o a ferfi, es haritja a felismerest, nem lehet mit csinalni. Bar ez meg rovid idonek szamit. Esetleg rajon, hogy kell segitseg, de ha nem, akkor ennyi ido utan nem neznem ezt eletem vegeig.

Viszont nem erintette kozvetve is akar, ez a koronavirus-helyzet az eletet? Ugyan ez meg honapokig velunk lesz, de sok embert keszit ki. Megnyugtatobb lenne, hogy egy kulso ok jarult hozza. Valahogy ha ezt lehetne tudatositani...

Pedig vagy gyogyszer kene, vagy kimozdulni, fokozatosan kis eroszakokat tenni magan.

De sajnos nelkule nem megy.

2020. aug. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mind ketten nők vagyunk ő 39 én 31 éves. Munkába eljár meg boltba. Anyagi helyzet meg a körűlményekre gondolok hogy ez kialakulhatott. Probáltam vele beszélni ugyan azt mondogatta.

Kérdeztem miben tudok segíteni.

Mondta hogy semmiben.

Annyit igyekszek tenni hogy a itthoni dolgokban segítek jobban ezzel is talán vala mennyi terhet leveszek róla.

2020. aug. 8. 14:27
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Ha szereted őt, és van még erőd kitartani, akkor próbálkozz még. Ha úgy gondolod, hogy az anyagi helyzet miatt lehet, akkor erősítsd benne a tudatot, hogy itt vagy mellette, és semmi baj nem fog történni, bármi jön, megoldjátok együtt. Az a baj, ha depressziós, és nem tudja kifejezni magát, nem fogja tudni megmondani, miben tudsz segíteni. Próbáld figyelni a reakciót, mi az, amire érdeklődést mutat, még ha nem is mondja. A szexuális közeledést azért nem javaslom, mert ha ő most erre nem áll készen, sajnos csak ronthatsz a közeledéseddel, mert ettől szegény még inkább azt érzi, hogy nem felel meg neked, nem tud boldoggá tenni. Biztosan nagyon nehéz lehet mindkettőtöknek, esetleg érdemes lenne szakemberrel beszélni, hogy mit javasolna, mivel tudsz még könnyíteni a helyzeten, míg el nem jut arra a pontra, hogy ő maga forduljon segítségért. Sok erőt kívánok Nektek.
2020. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó amit tanácsoltál már tul vagyunk. Próbálkozok folyamatosan. Meglepem kedveskedek. De falakba ütközök. Orvosrol hallani sem akar. És köszönöm a biztatásod :)
2020. aug. 8. 19:50
 6/13 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit, látatlanban is drukkolok :) lehet, hogy most úgy érzed, nem segítesz eleget a kedveskedéssel, de biztosan értékeli/értékelni fogja, sajnos én is voltam az ő helyzetében, és nekem is nagyon sokat segített, hogy az akkori párom kitartott, és igyekezett ott segíteni, ahol tudott.. ennél többet ő se tudott, de borzasztóan hálás vagyok neki érte
2020. aug. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És ha minden hidegen hagyja szinte? Most is itt fekszik mellettem azt a telefonját nyomogatja. Ha írom ha mondom h szeretem stb nem reagál rá.
2020. aug. 8. 20:04
 8/13 anonim ***** válasza:
Esetleg ha bontanátok egy üveg bort, és valami könnyű programot csinálnátok? Legyen az egy kis kártyázás, vagy filmkeresgélés estére.. amibe be tudod vonni, de mégse érzi feszélyezve magát.. a telefonnyomkodás és az elhidegülés együtt bennem konkrétan villogtatná a vészfényt, hogy nem lehet-e harmadik fél a dologban, de ezt nem azért írom, hogy megijesszelek, csak én egyébként is bizalmatlan vagyok, szóval ne támadd be kérdésekkel, vagy ilyesmi. Nem tudom milyen programok voltak, amiket szívesen csináltatok korábban, én olyannal próbálkoznék így szombat este, hátha..
2020. aug. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Minden este filmet nézünk ami tetszik neki mert töltögeti le őket h megnézzük. Ma csináltam neki virág szirmokbol szívet meg írtam hozzá. Kb olyan volt a reakcioja mint ha minden nap ezzel várnám haza :( Látja rajtam h valami nem oké de hiába mondom el semmin nem változtat. Legalább őlelést meg csokot adna ;(
2020. aug. 8. 20:29
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez két okból lehet, vagy valóban depressziós, és egyszerűen nincs igénye a testiségre, ami igazából nagyon fura lehet annak, aki nem élte még ezt át, de sajnos ez ezzel jár. Ilyenkor hiába próbálsz vele kedves lenni, azzal inkább csak tovább stresszeled, mert most sajnos képtelen arra, hogy bármilyen módon kifejezze a szeretetét, és akár terhesnek is érezheti a túlzott közeledést. Neked ez egy kedves gesztus felé, ami nagyon aranyos, de elvárásaid is vannak érte cserébe, amit Ő most nem tud Neked megadni. Ha ez a depresszió miatt van, és ki tud mászni belőle egyedül, vagy segítséggel, akkor nem lesz gond, tényleg. Tiltakozik a segítségkérés ellen, ezt írtad, mert még próbálja magában rendezni. Adj neki időt, ne kérj semmit cserébe, tudom, hogy ez nagyon nehéz, de ha szereted, legyél vele türelmes.

Ha az elhidegülésnek nem a depresszió az oka, az már más kérdés, de erre sem fogsz sajnos válaszokat kapni :( Rajtad múlik, kitartasz-e mellette, vagy nem.

2020. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!