Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek volt, mennyi idő alatt...

Akinek volt, mennyi idő alatt jötthelyre a végbélrepedése?

Figyelt kérdés

Már fél éve szenvedek vele. A járvány alatt aranyérrel kezeltek, de nem javult, aztán járvány után eljutottam a proktológiára és kiderült, hogy végbélrepedés. Több mint 3 hónapja használom a kúpokat, kencéket és néha rosszabb mint az elején :( most 3 hét múlva kell visszamennem, de már kezd elegem lenni. Meddig tarthat ez még?! Az elmúlt 6 hónapban minden nap fájdalmasak a délelőttök, jobb esetben csak a délelőttök. Karácsonyra meggyógyulok?!

Esetleg vki Kaposvár közelében tud jó magándokit?



2020. aug. 31. 12:00
1 2
 11/14 anonim válasza:
Sziasztok! Ti most, hogy álltok a végbél problémákkal! Én a 8 hónapba léptem vele. Hol fáj hol tünetmentes vagyok! Nem látták már repedés, de egy folyamatos égés néha szúrás az fenn áll! Tegnap este a két farpofa között iszonyú csúnya lett! Tűz vörös nagyon fáj. Teljesen ki vagyok már idegileg! Nem tudom már mennyi DoxiProkt krémet használtam el. Amit nem értek, hogy nem lát a proktológus semmit sem, így most komolyan elgondolkodtam a tükrözés én bár nagyon félek tőle!
2021. febr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Hat rolam idokozben kiderult hogy Crohn beteg vagyok...

Szedek ra gyogyszert. Holnap pedig mutik a fenekemet. Mar egesz jol begyogyultak a repedesek kb 3 honapja. 1 makacs az nem akar de nem is faj nagyon. Igazabol egy repedesbol kialakult bornyulvanyt fognak lemuteni. Izgulok....

2021. febr. 15. 22:38
 13/14 anonim válasza:
Nagyon sajnálok mindenkit, tudom mivel jár. Nekem 2 éves szenvedésem szűnt meg 3-4 nap alatt egy csoda gél-től. Orvosok nem tudtak segíteni, rengeteg pénzembe került és a szenvedés maradt. Ha segíthetek, keressetek! Nem kell orvoshoz járni ezután. 20-382-7731
2021. márc. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Akit erdekel, annak gondoltam leirom, hogy milyen is volt a mutet.

Helyi erzestelenitesben tortent, sajnos elotte bekukkantottak ujra, amit utálok, mert nagyon faj. Utana kaptam 2 szurit belulre, hat az fajt elegge, a masodik jobban, de hamar megvolt. Utana mar nem igazan ereztem semmit, csak miutan valamit egetett a vegefele, akkor a meleget ereztem, de fajdalmat nem. Mutet utan siman felkeltem, kimentem, feloltoztem. Utana pedig ugy 15 perc mulva mehettem is haza autoval persze. A mutet alatt haton fekve voltam, ket labam szettarva, mint a szuloagyon.

Furcsa modon nekem nem fajt nagyon a mutet utan, masnap siman elmentem gyalog egy kb 30 perces utra, es a szekeles sem volt veszes. Pedig attol nagyon feltem. Fajdalomcsillapito se kellett. Aztan ugy a harmadik nap korul volt az, hogy szekeles utan nagyon csipett a fenekem. Aztan masnap szivtam meg nagyon mert valami megfosatott es iszonyatosan csipett mindegyik alkalommal hosszu percekig, azt hittem megpusztulok, es persze utana is sokaig fajt. Utana minden nap borzalmasan csipett a szekeles, tenyleg nagyon nagyon, de nekem az volt a gond hogy egy nap tobbszor is kellett mennem vecere a Crohn miatt, de rendes szeklettel, nem tudom miert van ez a tobbszori, nah es az elso meg oke volt, de a masodik utan mar annyira csipett hogy csillagokat lattam, es mindig nagyon sokaig tartott. Ez ment kb bo ket hetig. Volt hogy probaltam atrohanni a kadba hogy lezuhanyoztassam, hogy elmuljon ez a csipo erzes, de olyan iszonyatosan csipett hogy nem birtam egy lepest sem tenni csak vergodtem mint egy hulye 😂 meg amugy sem igazan segitett sajnos a zuhanyoztatas sem.

A vegere mar nagyon keszen voltam, ugy ereztem nem birom tovabb, hogy soha nem lesz jobb. A harmadik het fele kezdett el jobb lenni, es nem csipni olyan kegyetlenul. Verezni is sokaig verzett nekem.

Jah es a mutet utan 1 hettel megeroltettem magam, mert a kislanyom utan kellett szaladni, es akkor ereztem hogy valami nem esett jol odalent es lett kivul egy dudor. Mentem is a dokihoz vissza, azt mondta ödéma, teljesen normalis, el fog tunni a sebgyogyulassal egyidoben. Nah, a seb kb 3 honap utan gyogyult meg teljesen, de sajnos az odema maradt. Ami gondolom akkor megsem odema...megyek vissza a dokihoz hamarosan de sajnos most nincs pénzem maganra. Amugy ez nem faj, csak kellemetlen hogy ott van. Sajnos azota ujabb repedeseim vannak, de nem zavarnak kulonosebben, mert mar nincs az a csomo belul ami kijonne szekeleskor. Nekem az miatt fajt nagyon az egesz. Szoval osszessegeben megerte nekem a mutet. Bar meg egyszer nem tudom vegig csinalnam e, mert azert ez kemeny menet volt xD

2021. jún. 8. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!