Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Maszkellenesek, járványtagadók...

Maszkellenesek, járványtagadók, vírustagadók a helyemben mit tennétek?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok. Több krónikus betegségem van. Hetente több alkalommal járok kórházba életbentartó kezelésre.


A veszélyeztetett csoportba tartozok a fentiek miatt. Sokat vagyok emberekkel "összezárva" betegszállítóban, kezelőben.


Maszkot szoktam hordani, kötelezővé is tették. Biztosítják is minden egyébbel együtt.


Elég rossz a helyzetemben hallani a napi új fertőzötteket. A halottakat meg pláne. Főleg, hogy "meghalt kettő krónikus beteg".


Mit tennétek a helyemben?


Próbáljátok meg beleképzelni magatokat a helyzetembe.


Van veszély, nincs veszély?

Mindenki mást mond.


Maradjak otthon, vagy jöjjek-menjek akkor is, ha nem muszáj?


Ti ebben a helyzetben kockáztatnátok?

Érdemes megadni az esélyét annak, hogy esetleg belehalok? (Betegségek miat...)


Vagy amikor lehet maradjak otthon. Ha mennem kell, maszk és óvatosság.


Arra kérlek benneteket, hogy most konkrétan az én helyzetemre fókuszálva válaszoljatok. Ne általánosságban.


Köszönöm.



2020. szept. 13. 14:50
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
82%

De szerinted nem hallgattam meg másokat? Ezt te honnan veszed? Azért nem érdekel már, mert épp elég hülyeséget hallottam... :D

Amúgy nem félek annyira, hogy elvakítson. Épp elég objektívan látom, ezért nem érdekel a sok ostoba ember megalapozatlan véleménye. Értsd meg, engem már nem foglalkoztat az egész, és mindenki, aki álláspontot foglal ebben, MEGALAPOZATLANUL teszi, mert semmit nem tud bizonyítani. Tehát: Jobb félni, mint megijedni.

2020. szept. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
29%
Azt sem tudhatjuk, hogy a maszkviselés tényleg nem ártalmas-e az egészséges ember számára, úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy az az ésszerű választás.
2020. szept. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
69%
Eddig senki nem halt bele :D Az orovosok is viselnek, már mióta...
2020. szept. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
35%
Tök jó egyébként ez a hatalmas "gondolj másra is, és húzz maszkot" dolog, főleg hogy az összes asztmás meg fogja be a száját vele...Jah, rájuk senki nem gondolt... upppsz....
2020. szept. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
69%
Én ahány asztmással beszéltem eddig, pontosan annyi mondta nekem azt, hogy nem lett a maszktól semmi baja... :D sok ez a műhiszti
2020. szept. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
79%
Igazából szerintem az szomorú csak, hogy rengeteg felnőtt emberben ennyire nem alakult ki a társadalmi felelősségvállalásra való törekvés. Azért a legtöbb embernek semmilyen problémát nem okoz a maszkviselés, nyilván kellemetlen és idegen érzés, de azért valljuk be, ez korántsem olyan teher, amely rontaná bárkinek is az életminőségét (persze, az asztma lehet ilyen, de ha jól tudom, akkor ők is beleesnek a veszélyeztetettek kategóriájába, szóval ez is mérlegelendő). A gazdaság leállítása és az iskolák bezárása természetesen nem egy járható út, de azért próbáljuk már megtenni egymásért azt a minimumot, hogy zárt térben felhúzzuk azt a maszkot. Én nem tudnék azzal a tudattal élni, hogy potenciálisan megfertőzök olyan embereket, akiknek ez a vírus komoly problémát tud okozni. Nyilvánvalóan birka vagyok azért, mert elhiszem azt az orvosoknak és a virológusoknak, hogy a maszkhordás csökkenti a vírus átadásának esélyét. Fogadjuk már el azt, hogy nem értünk minden szakterülethez.
2020. szept. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
32%

26-os:


Neked van munkád?

2020. szept. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
79%

27-es:


Van. Dolgozom, mellette egyetemre járok. Ha arra vagy kíváncsi, akkor igen, egész nap hordom a maszkot. Kollégiumban lakom ráadásul, ott is kötelező mindenhol a szobán kívül. Kellemetlen, de kibírható.

2020. szept. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
20%

26/28 és ha mondjuk holnap ki fognak rúgni, mert létszámcsökkentés, mert koronavírus...

... majd hónapokig nem lesz másik munkád.


Majd elfogy a tartalékod.


Akkor is ennyire ragaszkodsz majd a maszkhoz meg a bezárásokhoz, intézedésekhez?

2020. szept. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
78%
Írtam, hogy a gazdaság leállításának és az iskolák bezárásának nincs realitása, nem járható út. Ez nem fekete-fehér téma. A maszkviselést tartom fontosnak, és szerintem ez logikus is. Ha mindenki viseli, aki tudja (nyilván vannk olyan nehéz fizikai munkák, ahol nem tud maszkot viselni az egyén), akkor a fertőzésszám se fog drasztikusan nőni, tehát kevesebb az esély arra, hogy lezárások legyenek. Nem akartam félreérthető lenni.
2020. szept. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!