Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Maszkellenesek, járványtagadók...

Maszkellenesek, járványtagadók, vírustagadók a helyemben mit tennétek?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok. Több krónikus betegségem van. Hetente több alkalommal járok kórházba életbentartó kezelésre.


A veszélyeztetett csoportba tartozok a fentiek miatt. Sokat vagyok emberekkel "összezárva" betegszállítóban, kezelőben.


Maszkot szoktam hordani, kötelezővé is tették. Biztosítják is minden egyébbel együtt.


Elég rossz a helyzetemben hallani a napi új fertőzötteket. A halottakat meg pláne. Főleg, hogy "meghalt kettő krónikus beteg".


Mit tennétek a helyemben?


Próbáljátok meg beleképzelni magatokat a helyzetembe.


Van veszély, nincs veszély?

Mindenki mást mond.


Maradjak otthon, vagy jöjjek-menjek akkor is, ha nem muszáj?


Ti ebben a helyzetben kockáztatnátok?

Érdemes megadni az esélyét annak, hogy esetleg belehalok? (Betegségek miat...)


Vagy amikor lehet maradjak otthon. Ha mennem kell, maszk és óvatosság.


Arra kérlek benneteket, hogy most konkrétan az én helyzetemre fókuszálva válaszoljatok. Ne általánosságban.


Köszönöm.



2020. szept. 13. 14:50
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
69%
Figyelj, engem nem érdekel a nagy harci szellemetek az állam ellen. A vírus létezik. Maszk nélkül akartok járkálni, csak azért, mert az igazság érzetetek folyton harcolni akar, mint egy lángoló tizenévesé? Ne nevettess már, azt sem tudom, miért engedik ezt meg. Nem csak magatokban tesztek kárt, ha nem hordotok maszkot, hanem másban is, mert hozzá járultok ahhoz, hogy terjesszétek a vírust, akár tünetmentesen. Olyan, mintha megengednénk valakinek, hogy lövöldözzön az utcán :D
2020. szept. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
13%
Amúgy ezt honnan szedted ezt a baromságot , kedves 11-es, hogy a "vírus nem létezik"?
2020. szept. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
73%
A maszkot nem viselők közül vannak olyanok, akik ezt állítják. Akik meg nem, azok akkor miért nem húznak maszkot? Jobban tudják az orvosoknál, hogy mi kell meg mi nem, vagy mi? :D Ne veszélyeztessük már direkt egymást, könyörgöm.
2020. szept. 16. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
35%

13-as. Pont itt van a kutya elásva.


Mert páran azt állítják, hogy nincs vírus, emiatt az is be van skatulyázva közéjük, akik nem ezt vallják.


Emiatt bármit szeretne megértetni az emberekkel, aki jól tudja van vírus, de azt is tudja, valami nem stimmel a hivatalos verzióval sem; ugyanúgy süket fülekre fog találni.


Helyette mindenki azt hiszi, két tábor van csak:

1 A Bolond Vírustagadóknak csúfoltak - akikről szentül meg vannak győződve, hogy ők alaptalanul fantasy-regényekbe illő történetekbe ringatják magukat és hogy szerintük lapos a föld meg szerintük gyíkemberek rohangálnak köztünk.

KONKLÚZIÓ: emiatt senki nem veszi komolyan amit meg próbálnak értetni a világgal: Nem kéne vakon mindent elhinni, amit a TV (ami valljuk be, szenzációhajhászat és a nézettség mindig is befolyásolt) és a politikusok (a korrupcióba most ne is menjünk bele) mondanak és járjunk utána magunk is a dolgoknak.

2 A Rettegőknek csúfoltak - akikről meg azt hiszik, hogy a félelem annyira elvette az eszüket, az orruknál fogva vezetik őket, és bármit elhisznek, amit mondanak nekik, gondolkodni nem hajlandóak és bólogató kutyákként viselkednek

KONKLÚZIÓ: emiatt senki nem veszi komolyan amit meg próbálnak értetni a világgal: nem kéne felelőtlenül mindent hazugságnak venni, ami a köztudatban van, csak mert pár dologra, - amik sántítanak a hivatalos verzióban - találtak rá magyarázatot.



A vicc az, hogy előbbinek a bizonyítékait nem hajlandók befogadni és elgondolkozni a második tábor tagjai, - akár igazak ezek, akár hamisak - az csak és kizárólag hülyeségként van elkönyvelve számukra.

A második csoport tagjainak az érveit, hogy ez a legjobb jelenleg, ami jelenleg kitelik tőlünk, meg az első csoport tagjai nem értenek egyet.



De vannak, akik az igazságot keresik.

Akik, mindkét csoport tagjai a másik csoportba kategorizál.

Pedig egyikhez sem tartoznak.


És azt biztosan látják, hogy a társadalomnak nem ezzel kellene foglalkoznia. Nem egymást hülyéznie.

Hanem összegyűjteni az infókat mindkét oldalról.

A tényeket és a bizonyítékokat.


És ehhez az kell, hogy egyáltalán leellenőrizni önmagunknak, hogy amit a másik fél mond, mire fel mondja?

Talán nem minden fxszsxg, ami ők mondanak.


Amíg meg nem így tesznek az emberek, mindkét oldal a maga féligazságával azt hiszi, neki és csakis neki lehet igaza.

A másik biztosan téved.



Egy kis elgondolkodtató mindenkinek:


Milyen intézkedések voltak eddig?

Milyen következményekkel jártak ezek az intézkedések?

Milyen következményekkel fognak járni a jövőben (5-10 évre vetítve)?


Mikor volt a múltban hasonló világjárvány?

Ott volt valami, ami sántított esetleg, pl. botrány, ilyesmi?

Hogyan kezelték akkor a helyzetet?


Mi alapján és kiknek hiszünk? Miért bízunk meg a forrásban?



Persze, csak ha valóban érdekel az igazság...

2020. szept. 16. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
81%

Ha hihetünk a statisztikáknak, akkor kijelenthető, hogy a maszkviselés nem befolyásolja érdemben a vírus terjedését.

Az "első hullám" (ami még hullámnak sem nevezhető) már azelőtt elkezdett lecsengeni, hogy a maszkhordást kötelezővé tették volna. Utána hónapokig nagyon alacsony volt a napi esetszám úgy, hogy a tömegközlekedésen és a boltokban kötelező volt a maszk, de a színházakban, mozikban, koncerteken, diszkókban, éttermekben, kocsmákban (nehéz is lenne maszkban enni-inni), családi és baráti összejöveteleken nem. Csak a tömegközlekedési eszközökön és a boltokban van kedve terjedni a vírusnak? Ezt erősen kétlem. Utána pedig anélkül, hogy a szabályok vagy a szokások megváltoztak volna, hirtelen elkezdett jobban terjedni, mint tavasszal.

Persze lehet, hogy a maszkviselésnek valóban van köze a vírus terjedéséhez, akkor viszont a statisztikának nincs köze a valósághoz.

2020. szept. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
64%

14-es, tudod mivel van a baj? Hogy mindenki megakarja érteni a világ logikáját, és olyan tudást akar birtokolni, amire messze sincsen szüksége, és nem is tudja használni.

Engem nem érdekel, hogy ki mit állít, nem érdekelnek a sok összeesküvés elmélet, engem az érdekel, hogy édesapám beteg, a nagyszüleim betegek, és szeretném, ha minél tovább rendben lennének. Egyszerűen mit nem lehet megérteni azon, hogy jobb félni, mint megijedni? :D

Aki kitalálja, hogy nem hord maszkot, az csak összekukázott valami hülyeséget a netről, hogy ez miért nem jó, meg így meg úgy, miközben a világ összes orvosa azt mondja, hogy húzzuk fel azt a sz*rt. Biztos a sok tinédzserszintbeli igazságérzettel rendelkező hülyének kéne hinnünk, nem?

Egyszerűen van okunk rá, hogy hordjuk, miért ilyen érhetetlen? Pont arról beszélek, hogy hogyha valakikre hallgatni kell a sok hülye közül, akkor már legyenek az orvosok, ne pedig az első nyomorék fb posztoló, akivel szemben találod magad... :D

Egyszerűen húzzátok fel azt a k***a maszkot, mert hiába hiszitek, hogy okosabbak vagytok bárkinél is, nem vagytok, és kész.

2020. szept. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
54%

16-os errőr beszéltem.


Aki nem kizárólag azt hajtogatja, amit te, az csak és kizárólag hülye lehet, meg bekategorizáljátok vagy az első, vagy a második csoportba.


Magad írod, hogy FÉLSZ. Félted A szeretteid és NEM ÉRDEKEL MÁS.


Tehát bármi, bárki, ami nem igazolja a félelmed az hülyeség.


Majd megérted, ahogy írtam is...


Na nem most.

Majd mikor majd lecsengett ez az egész,

mikor nem fogsz már félni.


Addig úgysem vagy hajlandó komprumisszmra sem.


Csak és kizárólag feketében meg fehérben gondolkodsz addig.

És ellenségnek hiszel mindenkit, aki nem azt mondja mint te, és nem fél mint te, ez az igazság.


Pár év múlva úgyis megérted.

2020. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
72%

Én nem hiszek ellenségesnek senkit sem, egyszerűen az emberek össze-vissza kitalálnak minden hülyeséget, szinte alaptalanul. Engem nem érdekelnek ezek a dolgok, és kész.

De amúgy milyen kompromisszumot szeretnél, félig legyen rajtunk maszk, és félig nem, vagy mi? Csak fel kell húzni, nem olyan nehéz, legalább ennyit tegyünk meg, ha már SEMMIT SEM TUDUNK BIZTOSAN.

2020. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
35%

"Engem nem érdekelnek ezek a dolgok, és kész."


igen, pont ezt írtam az előbb is, hogy idézem: "NEM ÉRDEKEL MÁS".


Csak az érdekel, legyen maszk mindenkin,

de meghallgatni sem vagy hajlandó másokat.


Még azt is leírtam, hogy egy okból kifolyólag vagy ilyen.

Mert FÉLSZ.



A komprumisszumot arra értettem, hogy meghallgat téged a másik fél és te is meghallgatod a másik felet, amit mondani akar.

2020. szept. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
35%

Ha majd már nem fogsz félni, (pár év múlva)

majd akkor OBJEKTÍVAN fogod szemlélni a dolgokat,

nem ÉRZELMI alapon.

2020. szept. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!