Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Maszkellenesek, járványtagadók...

Maszkellenesek, járványtagadók, vírustagadók a helyemben mit tennétek?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok. Több krónikus betegségem van. Hetente több alkalommal járok kórházba életbentartó kezelésre.


A veszélyeztetett csoportba tartozok a fentiek miatt. Sokat vagyok emberekkel "összezárva" betegszállítóban, kezelőben.


Maszkot szoktam hordani, kötelezővé is tették. Biztosítják is minden egyébbel együtt.


Elég rossz a helyzetemben hallani a napi új fertőzötteket. A halottakat meg pláne. Főleg, hogy "meghalt kettő krónikus beteg".


Mit tennétek a helyemben?


Próbáljátok meg beleképzelni magatokat a helyzetembe.


Van veszély, nincs veszély?

Mindenki mást mond.


Maradjak otthon, vagy jöjjek-menjek akkor is, ha nem muszáj?


Ti ebben a helyzetben kockáztatnátok?

Érdemes megadni az esélyét annak, hogy esetleg belehalok? (Betegségek miat...)


Vagy amikor lehet maradjak otthon. Ha mennem kell, maszk és óvatosság.


Arra kérlek benneteket, hogy most konkrétan az én helyzetemre fókuszálva válaszoljatok. Ne általánosságban.


Köszönöm.



2020. szept. 13. 14:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
67%

#1 Az influenza máshogy terjed. - Nem igaz, ugyanúgy cseppfertőzéssel terjed.

#2 Lényegesen nem ilyen iramban - Valóban, az influenza sokkal gyorsabban terjed, hiszen néhány hét, esetleg 1-2 hónap alatt - amíg a szezon tart - átlagosan 2 millióan kapják el Magyarországon. A koronavírus ezt fél év alatt meg sem közelítette. Az, hogy az influenza mindezzel együtt nem okoz problémát az egészségügy (helyesen:) terhelhetőségében, azt jelenti, hogy a koronavírus sem okozhat problémát.

#3 Egyszerűbb volt róla diagnózist állítani. - A PCR tesztek megbízhatóságát ismerve ez így van.

#4 A külföldieknél népesebb országokban igenis bevett szokás, hogy influenza szezonkor maszkban tömegközlekednek. - Ez nem jelenti azt, hogy helyesen teszik.

2020. okt. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
27%

Már miért ne tennék helyesen? Mindenki hülye, csak te nem, ugye...? :D

Szerinted ha ugyanannyian influenzásak, és ugyan annyian koronásak, akkor ugyanannyi lesz a kórházban lévők száma? Gondolom ezt te sem gondoltad komolyan... Így a terhelhetőség is teljesen más. És még szerencse, hogy nem terjed perpillanat gyorsan a korona, csak is az óvintézkedéseknek köszönhető.

"cseppfertőzés útján (kis távolságra), közvetlen testi érintkezéssel vagy a beteg által megérintett tárgyakkal terjed,"

Nem, nem ugyan úgy terjed, bár van benne hasonlóság. De akkor sem lehet az emberiség számára egy eddig egyáltalán nem ismert dolgot a jó öreg influenzához hasonlítani.

Abba az ő betűbe bele ne halj, látszik már azt sem tudod miben tudhatsz okoskodni még.

2020. okt. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
24%

De amúgy ti ritka buták vagytok, hogy úgy érzitek, többet ér a ti dilettáns szavatok a szakemberekénél. 😂

"járj utána és döntsd el magad" képzeljük már el mi lenne, ha mindenki mindenről úgy dönthetne, ahogy kedve tartja :D

Ne, ne döntsd el magad, hanem húzd fel a kur*a maszkot és ne okozz gondot a bolti dolgozóknak, mert senki sem kíváncsi a hisztidre. Köszi.

2020. okt. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
53%
A maszk korunk placebója.
2020. nov. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
67%
#54: Inkább sárga csillaga.
2020. nov. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:

Tenyleg ennyire sok a buta ember?


Kérdező, igaz eltelt több mint 1 év, remélem jól vagy.

Ne nagyon adj ezeknek az embereknek hitelt. A legtöbb sértésnek veszi, már a maszk viselését is.

Pl amit az az egyetemre járó hozzaszolo írt, ő nagyon jól látta.

Akivel össze szolalkozott, egy sértődött maszkellenes, ráadásul buta is, nem értette mit mondanak neki.

Ami biztos, hogy mindenki szarik mindenkire. Szépen keverik bele a politikát is.

Arra figyelj amit az orvosod, és a szakemberek tanacsolnak. Ha a politikusok szerint épp nem kell maszk, amennyire lehet kerüld az embereket, és hordj ffp3at. Szemüveget esetleg.

Régóta hordok maszkot a munkám miatt. Nem lesz bajod ha betartod a viselése szabályait.

Ha újra kötelező zárt helyeken, akkor lazíthatsz kicsit, mert ha mindenki eltakarja a száját nem jut a levegőbe és a tárgyakra annyi vírus.

Kézmosas nagyon fontos.

Gondolom azóta beoltattad magad, ha lehetett.

Kb ennyit tudsz tenni.

Az emberek nagy része sajnos nem tudja mi a "kozerdek". Itt is volt olyan valaszolod.

Jobbulast kívánok!

2021. nov. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:

54,55


Ejha!

Ez aztán a tudományos megállapítás.

Kivancsi lennék mi a szakmátok?

Ezek szerint én 20 éve sárga csillagot hordok, a munkám miatt. Majd kiverem a balhét. Igaz ti is rabasztok ha leveszem, de ki a francot érdekeltek.

2021. nov. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
57%
A közérdek az, hogy senki ne oltassa magát és senki ne hordjon maszkot. Csak akkor fog megszűnni a covidiktatúra.
2021. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
2021. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jól vagyok. Mindent betartok, beoltattam magam 3x. Nem, nem azért mert a politikusok azt mondják. Azért mert az orvosok mondják.

Nem kaptam el.

2021. dec. 2. 18:29
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!