Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Maszkellenesek, járványtagadók...

Maszkellenesek, járványtagadók, vírustagadók a helyemben mit tennétek?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok. Több krónikus betegségem van. Hetente több alkalommal járok kórházba életbentartó kezelésre.


A veszélyeztetett csoportba tartozok a fentiek miatt. Sokat vagyok emberekkel "összezárva" betegszállítóban, kezelőben.


Maszkot szoktam hordani, kötelezővé is tették. Biztosítják is minden egyébbel együtt.


Elég rossz a helyzetemben hallani a napi új fertőzötteket. A halottakat meg pláne. Főleg, hogy "meghalt kettő krónikus beteg".


Mit tennétek a helyemben?


Próbáljátok meg beleképzelni magatokat a helyzetembe.


Van veszély, nincs veszély?

Mindenki mást mond.


Maradjak otthon, vagy jöjjek-menjek akkor is, ha nem muszáj?


Ti ebben a helyzetben kockáztatnátok?

Érdemes megadni az esélyét annak, hogy esetleg belehalok? (Betegségek miat...)


Vagy amikor lehet maradjak otthon. Ha mennem kell, maszk és óvatosság.


Arra kérlek benneteket, hogy most konkrétan az én helyzetemre fókuszálva válaszoljatok. Ne általánosságban.


Köszönöm.



2020. szept. 13. 14:50
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
58%

MINDENKINEK AJÁNLOM eme összehasonlító videót!


Coronavirus VS Sertésinfluenza VS Sars VS Ebola VS Mers


VS Spanyol nátha


(Illetve az egy napra leosztott halálokokat is bemutatja,


mint pl: coronavirus, influenza, rák, autóbaleset, stb)


/2:25-5-25/ - /3 perc/


[link]

2020. szept. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
29%
38-as: Nem, lázasan, erős köhögéssel, illetve durva orrfolyással eddig sem mentem közösségbe, nyilván olyan szerencsés a helyzetem, hogy ezt megtehetem/megtehettem. De most egy olyan vírusról van szó, amelynek hosszú a lappangási ideje, illetve lehetséges, hogy én mondjuk észre sem venném magamon azt, hogy fertőzött vagyok, így az a legbiztosabb, hogy felveszem a maszkot (neked fizikai fájdalmat okoz?). Sőt, talán influenzás időben sem lesz hülyeség felvenni, csak eddig nem volt ennyire a köztudatban a maszk hordása (ha jól tudom, bár nem vagyok a szakértője, Ázsiában eddig is hagyománya volt a maszkhordásnak közösségben).
2020. szept. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
33%
Belenéztem a videóba, de érdemes a feltöltés dátumát is hozzánézni (2020.02.12), azért azóta már máshogyan alakulnak a görbék. Nyilván pánikolni nem érdemes, de a pánik és a teljes nemtörődömség között is rengeteg lépcsőfok van.
2020. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 A kérdező kommentje:
"Arra kérlek benneteket, hogy most konkrétan az én helyzetemre fókuszálva válaszoljatok. Ne általánosságban."
2020. szept. 23. 17:52
 45/67 anonim ***** válasza:
71%

EMBEREK!

MINEK A MASZK, HA MAGA A TISZTI FŐORVOSUNK MONDTA EZT:


"ha valakinek a szájmaszk biztonságérzetet nyújt, az hordja, de önmagában ez nem elégséges a biztonságunkhoz, mert a maszk viselése nem fogja megállítani a járvány terjedését. "


forrás: [link]

2020. okt. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
94%

A helyedben nem hallgatnék olyanokra, akik miatt 0-24 h -ban görcsölnék az idegtől. Akik miatt FÉLEK állandóan.


Szépen utána járnék magam, megkérdezve az összes rokonomat, barátokat, hogy tényleg akkora-e a veszély, vagy hogy van-e olyan, aki nagyon jól jár ezzel az egész világra szóló pánikkal anyagilag.

2020. okt. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
74%

"ha valakinek a szájmaszk biztonságérzetet nyújt, az hordja, de önmagában ez nem elégséges a biztonságunkhoz, mert a maszk viselése nem fogja megállítani a járvány terjedését. "

Ráadásul a statisztikából (ha ugyan hihetünk annak) mára egyértelműen kiderült, hogy ez így igaz.

2020. okt. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
64%
Influenza járványok alatt mit tettél? Na most is azt kell tnni.
2020. okt. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
61%
#14: Igazad van, minek gondolkodni, amikor megteszik ezt helyettünk.
2020. okt. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
24%

Amúgy üzenem az influenzával összehasonlítóknak, hogy

#1 Az influenza máshogy terjed.

#2 Lényegesen nem ilyen iramban -> nem okoz problémát az egészségügy terhelhetésében.

#3 Egyszerűbb volt róla diagnózist állítani.

#4 A külföldieknél népesebb országokban igenis bevett szokás, hogy influenza szezonkor maszkban tömegközlekednek.

Ennek tekintetében teljesen felesleges hasonlítgatni, de ezen is látszik, hogy a legtöbb beton-elven alapuló gondolkodású hozzászóló egy dilettáns, aki dunning-krúger szindrómában szenved.

2020. okt. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!