Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki mit gondol erről a határzár...

Ki mit gondol erről a határzár dologról? Van értelme? Nevetséges vicc az egész?

Figyelt kérdés
Szerencsére én már atestem a covidon, ami az en esetemben gyengebb volt mint egy sima natha. Szuleim nem kaptak el. Jovo heten koltoznek ki Csehorszagba, de simán lehet hogy karantenba vagnak 2 hetre. Komolyan ti latjatok ennek az egesznek az ertelmet? Egesz nyaron mindenki utazott es alig volt fertozott, most meg zart hatarok mellett 1000 folotti a fertozottek szama. Mi ertelme akkor ennyire megbenitani az utasforgalmat, tonkretenni a turizmust es a repuloforgalmat? Szerintetek meddig fog ez a hatarzaras baromkodas kitartani?

2020. szept. 21. 18:43
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
0%

Látszik hogy még sosem voltál igazán beteg. Ha elveszíted az állásod az nem egy jó helyzet de van lehetőséged másikat keresni. Ha megbetegszel súlyosan akkor semmire nincs lehetőséged

Úgyhogy pont nem érdekel a gazdaság. Az emberéletet nem lehet pénzben mérni. Senkiét!!!

2020. szept. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 Pombe ***** válasza:
100%

"Látszik hogy még sosem voltál igazán beteg."


Látszik, hogy még sose kerültél az utcára, és látszik, hogy nem lettél depressziós és öngyilkos emiatt, vagy látszik, hogy a stressz miatt legyengült szervezeted egy könnyebb fertőzésben is nem adta fel véglegesen.


[link]

"Elismert amerikai kutatások igazolják, hogy a stressz az általa okozott szív- és érrendszeri megbetegedéseken keresztül magas kockázatú, nagy számban halált okozó tényező!"


Ráadásul a korona a legtöbb halálos áldozatot éppen a szív- és érrendszeri problémákkal küzdők közül szedi. Ugye ezzel tisztában vagy?


Te most éppen hány beteg embert stresszelsz a pánikkeltéseddel?


Fejezd már be ezt az érvek nélküli demagógiagyártást. Láttam már nagyon beteg embereket, olyat is, aki a halálán volt, de ettől még nem kívánta azt, hogy mindenki menjen tönkre maga körül.


Én a statisztikák és a környezetemben történt számos fertőzés alapján - mint makkegészséges ember - inkább bevállalok egy koronát (a makkegészségesek körén belül a korona nem veszélyesebb, mint az influenza), mint azt, hogy kirúgjanak a munkahelyemről, és olyan helyzetbe kerüljek, hogy az egyre több összeomló cég között egyre kevesebb lehetőséget találjak munkára.


Nem tudnál végre az érzelmi alapú demagógiagyártáson kívül ésszerűen is vitatkozni?


Mitől lesz nagyobb a kockázat a határok és a reptér kinyitása után?


Miért nem zárkóznak így be más országok is?


Tudsz ezekre értelmesen válaszolni, vagy se?

2020. szept. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
76%

#12, egyet értek


nyilván sokkal jobb lenne éhen halni, megfagyni a fűtetlen szobában és elárvereztetni látni az ingatlanunkat, mint covid-19-ben elpusztulni

2020. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 Pombe ***** válasza:

#11: "Úgyhogy pont nem érdekel a gazdaság."


Pont addig nem fog érdekelni, amíg az utcára nem kerülsz, és hiába keresel majd munkát.


#11: "Az emberéletet nem lehet pénzben mérni. Senkiét!!!"


Pedig de! Minden ország gazdasága úgy működik, hogy nézik valamely betegségben elhunytak számát, és nem tolnak oda minden pénzt, hanem csak annyit, hogy a helyzet egy kényszerűség diktálta társadalmilag elfogadható szinten álljon.


Tudod, a gazdasági recesszió háborúkat robbantott ki és ha hiszed, ha nem, a háborúban emberek halnak meg, és nem kevesen.


[link]


Idézve: "A régióban nem szeretnének határzárat"


Itt az országok ki nem mondva igenis úgy döntöttek, hogy kénytelenek számolni pénzben az emberéletet, mert ha nagyon kevés lesz a pénz, akkor a pénzhiány is elkezdi megölni az embereket, mert ha nincs pénz, akkor az egészségügy is kevesebbet kap pl., és akkor már nem csak a korona fog gyilkolni, hanem az annál veszélytelenebb betegségek is, amikről azt hittük, hogy semmi gondot nem okoznak, holott ezek halálokozó hatásának csökkenését csak az egészségügy jó működésének köszönhetjük. Ha nem gyártana az egészségügy minden évben a változó influenzavírus ellen újabb és újabb védőoltásokat, akkor elképesztő mértékben elkezdene nőni az influenza okozta halálos betegségek száma, és megnézhetnénk magunkat akár úgy, mint 1918-ban, amikor a H1N1 influenza vírus és az egyebek 50-100 millió embert ölt meg.

2020. szept. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:
11-es: kivancsi lennek arra hany ember lett ongyilkos csak amiatt mert elvesztette a munkajat, utcara kerult. Gyanitom vannam ilyenek is. Egyebkent influenzasan majdnem korhazba kerultem egyszer, a koronat pedig kihordtam otthon 2 het pihenovel, de ott is csak 2 olyan nap volt, amikor le voltam verve. Nyilvan sajnalatos, hogy meghaltak emberek, de ennek NAGYRESZE amugy is meghalt volna a betegsege miatt, barmit kap el. Tudom ez nehany embernek ha kimondjak, de ezt mutatjak a statisztikak.
2020. szept. 22. 11:21
 16/53 A kérdező kommentje:
*faj
2020. szept. 22. 11:23
 17/53 Pombe ***** válasza:

@15


Azért az igazsághoz tartozik, hogy minden fertőző betegségnél igaz lesz, hogy a veszélyeztetettek köréből több áldozat kerül ki (influenza esetén is akár), és az is igaz lesz, hogy a statisztika ilyen esetekben sem tud elkülöníteni olyan kategóriákat, hogy mi lett volna, ha nem fertőződik meg... Ráadásul mi lenne az az időtartam, ami után mondhatnánk, hogy ha fertőzés nélkül még élt volna pont eddig-amaddig, akkor az még nem számít annak, hogy úgy is meghalt volna. 1 nap? 1 hét? 1 hónap? 1 év? És egyáltalán ki tudná ezt megmondani olyan biztosan, hogy ez mérvadó statisztikát képezhessen?


Igazándiból nem nagyon van olyan, hogy végelgyengülésből bekövetkező halálok (pedig a statisztikákban ez egy rendszeresen előforduló bejegyzés). Mindig lesz valami probléma, ami a halált okozza, és amiből lesz fertőzésre visszavezethető ok, nem is kevés (ami korábban a szervezetnek meg se kottyant, az az öregkorban végzetes).


Valójában a végelgyengülés megjelölés még a gerontológia területén belül is inkább afféle belenyugvás megjelölése annak, hogy a lassan halmozódó bajok okozta halál elkerülhetetlen volt. Egyszerűen nincs is olyan, hogy a szervezet szép lassan "elalszik", mint a gyertya lángja, mert az azt jelenteni, hogy az ilyen idős embernek legalább 100 év fölöttinek kellene lennie, de inkább olyan 120 évesnek.

2020. szept. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 Pombe ***** válasza:
83%

@13


Írod: "nyilván sokkal jobb lenne éhen halni, megfagyni a fűtetlen szobában..."


Igen. Senkinek eszébe nem jut, hogy a gazdasági állapotaink mély zuhanórepülése végül ide fog vezetni. Ez olyan elképzelhetetlen távoli jövő a többség számára, és csak azt látják, hogy a koronavírus, mint az alkohol, öl, butít és romba dönt. Pontosabban a "butít" rész nem annyira szembeötlő, és az utcára került emberek jajongásának hangját egyelőre még elnyomják a koronavírusban fertőzötteké.

2020. szept. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
0%

Felfordul a gyomrom ezektől a Hitleri gondolatoktól.

"Amúgy is meghaltak volna" 1. Nem ismerted az áldozatokat 2. Mi alapján értékeled más életét semmire 3. Mindenki meghal amúgy is. Az életet senki nem éli túl. És nem mindegy mikor az sem mindegy milyen maradamdó egészségkárosodással eli túl a fertőzést.

Én is veszitettem már el az állásomat nem is egyszer. Nem vidám dolog. De nem lettem delressziós és az öngyilkosság sem fordult meg a fejemben. Aki ilyet tesz az eleve mentálisan beteg. Elmentem tanulni aztán kerestem másik állást. Ennyi. Az élet megy tovább ha egészséges vagy.

2020. szept. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
81%

"inkább bevállalok egy koronát (a makkegészségesek körén belül a korona nem veszélyesebb, mint az influenza), mint azt, hogy kirúgjanak a munkahelyemről, és olyan helyzetbe kerüljek, hogy az egyre több összeomló cég között egyre kevesebb lehetőséget találjak munkára"


Ezzel én is így vagyok.

2020. szept. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!