Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki mit gondol erről a határzár...

Ki mit gondol erről a határzár dologról? Van értelme? Nevetséges vicc az egész?

Figyelt kérdés
Szerencsére én már atestem a covidon, ami az en esetemben gyengebb volt mint egy sima natha. Szuleim nem kaptak el. Jovo heten koltoznek ki Csehorszagba, de simán lehet hogy karantenba vagnak 2 hetre. Komolyan ti latjatok ennek az egesznek az ertelmet? Egesz nyaron mindenki utazott es alig volt fertozott, most meg zart hatarok mellett 1000 folotti a fertozottek szama. Mi ertelme akkor ennyire megbenitani az utasforgalmat, tonkretenni a turizmust es a repuloforgalmat? Szerintetek meddig fog ez a hatarzaras baromkodas kitartani?

2020. szept. 21. 18:43
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:
Megsem mondhatja azt a nagyfonok, hogy a virus amugy mar itt van miota,inkabb a kulfoldon nyaralokra kell fogni a virus terjeszteset. Hat nem tudom, en is voltam Szloveniaban, Nemetorszagban, ahol kellett hordtam persze maszkot, semmi bajom nem lett. En is itthon kaptam el egy ismerostol, aki nem volt elotte kulfoldon. Persze siman elkaphatta valakitpl, aki volt kint kulfoldon, de ezt ekkora fertozes szamnal nehez kideriteni.
2020. szept. 22. 17:18
 42/53 Pombe ***** válasza:

Nézd!


2,5 hónap baromi sok. A magyar turisták ide oda utaztak. Ha tényleg olyan nagy lett volna a kornabehurcolás, az már sokkal előbb robbant volna, és nyilvánvalóan nem mi hagynánk le fertőzésileg a többi országot körülöttünk, sőt, már EU-s átlagban is veszélyesek vagyunk.


[link]


Merkely állandóan hangoztatja, hogy akár 100.000 fertőzöttel is több lehet honunkban, mint gondoljuk, vagy annyi van, de ugyanakkor ragaszkodik ahhoz is, hogy külföldről hoztuk be a második hullámot (ami amúgy szerinte mindenképpen lett volna, csak két héttel később... ??? - ez a képzet min alapul???, és mitől lett volna mégis második hullám Magyarországon, ha a magyar turisták a fenekükön maradnak???).


Ha szerinte most lehet 100.000-rel több a fertőzött, ugyan miért ne lehetett volna ez igaz az első hullámban is? Csak mondjuk ott nem 100.000-rel volt több, hanem csak szerény 30-40.000-el. Merkely miért zárja ki magabiztosan az előbbi lehetőséget? Igaz, a kormány ezért morogna, mert ugye szerinte mi remekül védekeztünk az első hullámban...

2020. szept. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 Pombe ***** válasza:

Kedves @38


Kértem, hogy magyarázd el, hogy miért kellene fiatalként, vagy fiatalosan és egészségesen jobban félnem a koronától, mint az influenzától. Segítek neked, jó?


Pl. itt van ez, ahol a stroke és a korona korrelációjára mutatnak rá:

[link]


Elég félelmetesen hangzik, ami így még a fiatalokat is veszélyezteti. Erről már közel fél éve cikkeznek, de igazándiból alkalmi kirohanásokon kívül túl nagy visszaigazolósdit nem látok statisztikailag. Itt írják, hogy az influenzához képest a stroke esélye jóval nagyobb, mint az influenzáé (7,6-szoros).


Bár így hirtelen kiderül, hogy az influenza is tud ilyesmit produkálni! Az alábbiból kiderül, hogy igen, és állítják ezt még a korona előtt 2019 elején, sőt, igazándiból bármilyen légúti fertőzés növeli a stroke kialakulásának kockázatát.


[link]


Idézve: "Az adatok azt jelzik, hogy csaknem 40 százalékkal nagyobb a stroke előfordulásának esélye azon betegek között, akiknek a stroke miatti kórházi felvétel előtti 15 napban influenzaszerű megbetegedése zajlott."


Azért ez kissé meghökkentő! Ha a korona okozta stroke, még ennél is sokkal ütősebb, nevezetesen 7,6-szorosra növeli az influenzához képest a stroke esélyét, akkor gyakorlatilag a stroke kialakulása más miatt nem is történhetne, mint az influenza és a korona miatt! :D


És valljuk be, ez azért kissé barokkos túlzásnak tűnik...


Aztán itt van a második féle, amivel mindenképpen be akarják igazolni, hogy még az egészségesek se érezhetik magukat biztonságban:


[link]


Én már több olyannal beszéltem, aki átesett a fertőzésen, és bár egy olyan tényleg volt, hogy állítólag még egy hónap múlva is rosszul érezte az ízeket, meg a szagokat (ez is csak egy volt), de azért drámai levertségről, fáradtságról, nehéz légzésről egy szót sem ejtettek. Persze a saját tapasztalataim messze nem képviselnek reprezentatív mintát, de kissé meglepőnek tartom, hogy háromnegyed év óta csak mostanában kezdenek kiderülni emberekről, hogy hónapok óta ennyire nem jöttek rendbe. Szerintem ha ez tényleg ennyire jellemző lenne, akkor már erről sokkal többet és meghatározóbb mértékben kellett volna hallanunk a médiában.


Én nem állítom, hogy ez a sok szörnyű állítás a koronás utórezgésekről nem igazak, de azért azt is tudom, hogy az influenza is lazán gyanúsítottként van beállítva, mint ami képes agyat rombolni, sőt, igazándiból mindenféle vírusok. Nem is kevéssé:


[link]


Tehát az influenza, és más vírusok is képesek neurodegeneratív (elsősorban az emberi agy idegsejtjeit érintő pathológiás elváltozások) betegségek kialakulását okozni, katalizálni, és ez már 10-15 éve erősen kutatott dolog. És nem nagyon hiszem, hogy ne lenne példa influenza esetén is sokszor maradandó károkozásra a szervezetben, szinte mindenfelé ugyanúgy. Ez egyáltalán nem ritka eset influenza esetében se:


[link]

2020. szept. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
Te vagy egy nevetséges vicc. Mellesleg ezeket a döntéseket nem az itt hozzászólók hozzák felesleges ilyen stílusban kommunikálni csak mert másnak más a véleménye.
2020. szept. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:
44-es: miért, neked van véleményed? Abból amit ideírtál nem derül ki.
2020. szept. 23. 18:58
 46/53 anonim ***** válasza:
Én már régen bezártam volna mindent
2020. szept. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 Pombe ***** válasza:

@44


Ezt kinek írtad? És mit jelent ez a... ez a... ez a nem tudom mi?


#44: "felesleges ilyen stílusban kommunikálni csak mert másnak más a véleménye."


Mi bajod van? Te tudod még, hogy melyik topicban vagy? :)


#46: "Én már régen bezártam volna mindent"


Remélem tisztességes vagy, és magaddal kezded.


Félre, suttogva...

Remélem nem veszi észre a csapdát... pssszt. :/

2020. szept. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:
Gondolom egy 12 év körüli élettelen troll lehet, akinek anyu-pu mindent megvesz, amíg ő osztja az észt az interneten. :)
2020. szept. 24. 00:28
 49/53 anonim ***** válasza:
Tévedsz felnőtt ember vagyok aki a saját keresetéből él saját lakásban amit szintén a saját jövedelmemből vettem. Úgy hogy ezt benézted.
2020. szept. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:
Ettol meg nem indokoltad meg, hogy szerinted miert lenne jo mindent bezaratni. EU-n belul elegge egyedul vagyunk ezzel az intezkedessel, az esetszamok pedig csak rosszabbodtak.
2020. szept. 24. 16:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!