Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki mit gondol erről a határzár...

Ki mit gondol erről a határzár dologról? Van értelme? Nevetséges vicc az egész?

Figyelt kérdés
Szerencsére én már atestem a covidon, ami az en esetemben gyengebb volt mint egy sima natha. Szuleim nem kaptak el. Jovo heten koltoznek ki Csehorszagba, de simán lehet hogy karantenba vagnak 2 hetre. Komolyan ti latjatok ennek az egesznek az ertelmet? Egesz nyaron mindenki utazott es alig volt fertozott, most meg zart hatarok mellett 1000 folotti a fertozottek szama. Mi ertelme akkor ennyire megbenitani az utasforgalmat, tonkretenni a turizmust es a repuloforgalmat? Szerintetek meddig fog ez a hatarzaras baromkodas kitartani?

2020. szept. 21. 18:43
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

29) Szerintem az egesz csak egy propaganda, amivel egy bizonyos intelligencia alatt megvehetoek az emberek.


"A virust külföldről hurcoltak be." Ez igaz, de az mar nem igaz, hogy aki idjeott kulfoldi az mind covidos volt. Az emberek felelotlenek voltak a nyaron, mintha nem is lett volna a virus, igy nyilvan elterjedt.


"Mentsuk meg a magyarok munkahelyet." Es akkor az a megoldas, hogy kulfoldieket nem engedunk be? Ki akarna amugy is itthon dolgozni? Hogyan teremtenek munkahelyet, mikor mindenhol az olvashato, hogy sok cegnel leepitesek vannak, a turizmus romokban-most Meszaros Lölőt ne vegyük ide?

2020. szept. 22. 15:42
 32/53 anonim ***** válasza:
28aska szerinted az egész világ eldöntötte hogy jól tönkre teszi a gazdaságát. Ne hasonlíts már haborúban elszegényedett meg leamortizált emberek halálozasi adatait a mostanihoz. Mit nem lehet azon felfogni hogy itt túl sok ember szorul kórházi kezelésre és lelegeztető gépre. Ha túl sok a beteg hova teszik majd őket? Majd szelektálnak hogy ki kapjon kezelést ki haljon meg? Egs bizonyos ideig emelkedhet a létszám de egy idő után nincs hova tenni a betegeket sem. Influenzánál messze nem szorulnak ennyien kórházi kezelésre. Azért nem véletlen a felhajtás. Már annyi ember kapta el mint ahanyan meghaltak a 2. Világhaborúban. Mondjuk aki totál felelőtlenül éli az életét az ne cskdálkozzon ha bajba kerül ha nincs állása. Barmikor kirúfhatnak valakit. Félretenni nem jutott az eszébe? 3 hónapig van munkanélküli segély. Az alatt lehet mást találni. Nem ugyan azt de valamit amivel kihúzza a járvány végéig.
2020. szept. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 Pombe ***** válasza:
75%

"27eske már bocs de az öngyilkossák ahogy a nevében is benne van a saját döntése valakinek."


Hogy elveszik mindenét? Az nem az ő döntése volt. És ez a döntési álláspontod nem ment fel az alól, hogy ez a dolog akkor is embereket öl, és ha te vagy felelős a gazdaságért, akkor ezzel ugyanolyan kutya kötelességed számolni, mint azzal is, hogy egy betegség mennyi embert öl meg.


Ráadásul hullára nem a kérdéssel foglalkozol, csak össze vissza mellébeszélsz. Még ha nem is lesz senki öngyilkos, akkor sincs semmi értelme tönkretenni munkahelyeket, a gazdaságot, ha nem tudod megmagyarázni a miértet.

2020. szept. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
37%
33 a haború alatt vették el mindenét embereknek. Pl nagyapáméknak még a hazájat is meg kiköltöztették őket Szlovakiából 7 gyerekkel. Sőt még a lábát is elvesztette a fronton. Úgyhogy ő aztán tényleg mindent elveszített megis 90 éves koráig élt és nem lett öngyilkos. Max az állását veszíti el valaki nem mindenét. Életképtelenek mindig vannak. Ezzel nem lehet mit kezdeni. A virus miatt viszont nem csam magatehetetlen idős emberek halnak meg hanem fiatalok is. Nekünk meghalt egy 17 éves ismerősünk Németországban. Igen ő is meghalt volna amúgy is. Mondjuk 70 évvel később ha nem kapja el. K@rvára nem vagyok megértő.
2020. szept. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:
34-es: részvétem! "Igen ő is meghalt volna amúgy is." Ezt most hogy érted, volt mellette egyéb más betegsége is?
2020. szept. 22. 16:06
 36/53 Pombe ***** válasza:
100%

"28aska szerinted az egész világ eldöntötte hogy jól tönkre teszi a gazdaságát."


De az EU országai nem zárkóznak be (sőt, leírja több, hogy az az utolsó lenne...), és mi erre kérjük a választ, hogy akkor mi miért? Miért tesszük ezt az idézett szakértői véleménnyel szemben?


[link]


Miért gondolják itt is, hogy szimpla politikai fogás a határ és reptérzárás?


Mellesleg nagyon nagyon messze állunk attól, hogy annyi ember legyen kórházban, hogy az ténylegesen bármiben is akadályozza a gazdaság működését. Az általam ismert koronás emberek egy része rémülten rohant a kórházakba, mert totál be voltak tojva. Ugyanilyen tünetekkel azelőtt simán otthon maradtak, és kész... Ha egy tünetmentes belesodródik egy tömeges tesztelésbe, és ott megtudja, hogy koronás, akkor nem egy azonnal kétsége esik, és kórházba szeretne rohanni.


A haláleseteknek jóval több mint a fele az öregek otthonában következett, be, illetve nem kis hányad a pont a kórházakban elterjedt fertőzések okán, amikor értesülhettünk pl. Angliából nem is egy botrányról, hogy a hanyagul kezelt védelmi intézkedések folytán számos korházi alkalmazott fertőződött meg látens módon és adták tovább... De nálunk is az öregek otthonában... stbstb.


Emlékezz csak arra, hogy már az első bejelentett koronafertőzés veszély hatására az emberek annyi szájmaszkot vásároltak, hogy nem jutott a kórházaknak, vagy Olaszországban és máshol is a pánik hatására a koronás helyekről az emberek átrohantak a nem koronásra, hadd legyen az is fertőzött. Az első hullámban a Balatonnál lakók utálták a budapestieket, mert a kicsit jobb módúak oda leköltöztek gyorsan, és onnan jártak be dolgozni... stbstb.


Érdemes lenne átgondolni az állandó félelemkeltésből adódó óriási veszélyeket is, de ez valahogy nem igazán akar összejönni.

2020. szept. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 Pombe ***** válasza:
100%

" Ezzel nem lehet mit kezdeni. A virus miatt viszont nem csam magatehetetlen idős emberek halnak meg hanem fiatalok is."


Gondolod, hogy ez nem igaz az influenzára is? Esetleg jobban is akár?


[link]


#34: "K@rvára nem vagyok megértő."


Elhiszem, csak nem tudom, hogy mivel szemben tudnál megértő lenni? Mondjuk, ha végre hallanánk valami érvet a határzárás, repülőtér ellehetetlenítés mellett...


Pl. Németországban ezek most nincsenek lezárva. Akkor most te a német kormányt hibáztatod a 17 éves ismerősötök elvesztése miatt?


És amint látod, rengetegen elvesztettek fiatal ismerőst az influenza miatt is 2017/18-ban. Ennél sokkal fiatalabb ismerősöket is, akár 5 év alattiakat is. Mire tippelsz? Akik elvesztették akkor azt a gyereket, kivel szemben nem voltak megértőek?

2020. szept. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 Pombe ***** válasza:
100%

#34: " K@rvára nem vagyok megértő."


Mondjuk én egy fiatal, vagy fiatalos fickó vagyok, és teljesen egészséges. Árul már el nekem, hogy miért kellene nekem jobban félen a koronától, mint az influenzától?

2020. szept. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 Pombe ***** válasza:
100%
Ismételve: Áruld már el nekem, hogy miért kellene nekem jobban félnem a koronától, mint az influenzától?
2020. szept. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 Pombe ***** válasza:

@Kérdező: "Az emberek felelotlenek voltak a nyaron, mintha nem is lett volna a virus, igy nyilvan elterjedt."


Nem igazán értem, hogy ez hogy jött össze. Jobban el vagyunk már fertőzve, mint a körülöttünk lévők. Merkely Béla rektor úr szerint jórészt Horvátországból hurcoltuk be a vírust (én meg úgy gondolom, hogy ezt csak az ujjából szopta), pedig ott a fertőzöttségi szám kb. hasonló volt mint a miénk, és a halálozási ráta meg sokkal kedvezőbb.


Oda már júniusban elkezdődött a magyar turisták utazása, és végig oda vissza mentek a magyarok a két ország között, és bár Horvátországban valóban megnőtt közben a vírusfertőzés nagysága (de nem második hullámos mértékben), ám Magyarországon csak augusztus legvégén nőtt meg számottevően a fertőzésszám, ahogy Horvátországban is augusztus végén, és szeptember elején. Valójában hihetetlenül kicsi esély volt arra, hogy ott bárki is összeszedjen fertőzést, vagy semmivel se volt nagyobb, mint itthon megfertőződni. Bocsika, de én is lazán és félelem nélkül leugrottam 4 napra Horvátba a tengerparthoz másokkal. Voltam Balcsinál is, és nagyon sokat a Velencei strandokon.


Elég furcsa, hogy több mint két hónap alatt nem tudták számottevően megugrasztani a magyar turisták az otthoni fertőzésszámot, csak pont ugyanakkor, amikor nagyjából mindenhol a második hullám is a kezdetét vette, és meglepő módon nálunk ez a hullám eléggé magasra ugrott az átlaghoz képest, ahhoz képest, hogy a koronát kívülről hoztuk.


Nem látok az égvilágon semmi bizonyítékot arra, hogy kívülről hoztuk volna be a koronát nyáron (vagy legalábbis meghatározó többletet), és az sem egészen tiszta, hogy mennyivel lett volna kevesebb esély a Balatonnál fertőzést beszerezni, mint a Horvát tengerpartnál.

2020. szept. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!