Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki mit gondol erről a határzár...

Ki mit gondol erről a határzár dologról? Van értelme? Nevetséges vicc az egész?

Figyelt kérdés
Szerencsére én már atestem a covidon, ami az en esetemben gyengebb volt mint egy sima natha. Szuleim nem kaptak el. Jovo heten koltoznek ki Csehorszagba, de simán lehet hogy karantenba vagnak 2 hetre. Komolyan ti latjatok ennek az egesznek az ertelmet? Egesz nyaron mindenki utazott es alig volt fertozott, most meg zart hatarok mellett 1000 folotti a fertozottek szama. Mi ertelme akkor ennyire megbenitani az utasforgalmat, tonkretenni a turizmust es a repuloforgalmat? Szerintetek meddig fog ez a hatarzaras baromkodas kitartani?

2020. szept. 21. 18:43
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha kilyukad tőle a tüdőd vagy szívbeteg maradsz eléggé banni fogod ezt a kijelentést
2020. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
0%

#19 Aki valamilyen esemény hatására depressziós lesz, és esetleg öngyilkos gondolatai is lesznek emiatt, az eleve mentálisan beteg? :DDD


Azta...

2020. szept. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
76%
En mar elgondolkodtam az onyilkossagon,mert eleg kilatastalan a helyzet otthon. Gondoljatok bele,mi van,ha futeni kell? Jon a tel es ki tudja,hogy hany hullamot akar meg a kormany. Kezdem neha elhinni,hogy kamu az egesz,csaladban volt egy koronas es semmi baja nem volt🤷🏻‍♀️
2020. szept. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 A kérdező kommentje:
21-es: Mint ahogy leírtam, én már átestem rajta. Két nap voltam levert, meg 1 hétig nem volt szaglásom. Azóta nincs semmi bajom, két naponta elmegyek futni 10 km-t. Más ismerősöm is elkapta, 20-30 körüliek, volt akinek tünete sem volt, és a családon belül sem lett továbbadva. Tüdőm se lyukadt ki. :D Viszont emiatt fél évig munkanélküli voltam, mert sok cégnél év végéig hiring freeze van. Kész csoda, hog ilyen időkben találtam külföldre munkát ismerősön keresztül. Tavaly meghalt a nagymamám, influenzára és tüdőgyulladásra fogták a halálát, pedig volt egy csomó belgyógyászati betegsége. Sok leukémiás is fertőzésben hal meg, mert annyira le van gyengülve az immunrendszere. ezek nem hitleri gondoltatok, hanem common sense dolgok.
2020. szept. 22. 14:15
 25/53 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Ő nem ilyen szerencsés

2020. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:
Én elhiszem neki, és kívánok neki mielőbbi gyógyulást. Viszont ez minden betegségre igaz, hogy különbözőképpen reagál rá a szervezetünk. Amikor influenzás voltam, borzasztóan rosszul voltam 2 héten át.. Én is hordok maszkot, fertőtlenítek stb. de igen is sajnálom a gazdaságot. Tipikusan olyan írhat kommentet, hogy nem sajnálja a gazdaságot, aki életében nem dolgozott, sose került kiszolgáltatott helyzetbe, vagy eltartják otthon.
2020. szept. 22. 14:37
 27/53 Pombe ***** válasza:
100%

#19: "Én is veszitettem már el az állásomat nem is egyszer. Nem vidám dolog. De nem lettem delressziós és az öngyilkosság sem fordult meg a fejemben."


Mert találtál munkát. Olyan nehéz felfogni, hogy egy egyre romló gazdasági helyzetben egyre nehezebben fogsz találni munkát??? Nem volt a történelemben olyan, hogy egy gazdaság annyira megroppant, hogy iszonyú mértékben fellduzzadt a munkanélküliek száma, ami konkrétan tragédiába torkollott?


[link]


Nálunk is kezd egyre magasabb lenni a munkanélküliek száma.


#19: "Aki ilyet tesz az eleve mentálisan beteg."


Rengetegen kapták el a koronát is meg az influenzát is, és egyiknek se fordult meg a fejében, hogy belehalhat. Néhányuk meghalt. Mert eleve betegek voltak. Akkor a te logikád alapján meg is érdemelték a halált, nem?


#19: "Elmentem tanulni aztán kerestem másik állást. Ennyi. Az élet megy tovább..."


Vagy nem...


[link]


Itt azt írják, hogy a munkanélküliség több öngyilkossághoz vezet, mint a recesszió, maga a gazdasági válság.

2020. szept. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 Pombe ***** válasza:
73%

@25


1968/69-ben az influenza 1-4 millió halottat produkált. Ők sem voltak szerencsések.


[link]


Itt elmondják neked, hogy szimpla náthában is sokan meghalnak. Ők sem voltak szerencsések. Vagy igen?


[link]

Közúti balesetben meghaltak száma...


Pontosan mit akarsz azzal mondani, hogy aki koronafertőzésben meghalt az nem szerencsés? Aki influenzában halt meg, az viszont szerencsés volt?

2020. szept. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 Pombe ***** válasza:
100%

Fel nem tudom fogni...


A @Kérdező kérdésére egyszerűen nem érkezik válasz.


A @Kérdező nem állította, hogy koronavírusban nem halnak meg emberek!


Én azt látom, hogy a határ- és reptérzárástól függetlenül nő a fertőzöttek száma, és emberek ugyanúgy halnak meg.


Szóval nem elég, hogy nő országunkban a baj a korona miatt, de még neki kell teljes erőből fejjel rohanni a falnak is? Biztos ami biztos? - ha netán nem halnánk bele a koronába...


Mi az oka, hogy a többi ország nem zárkózik be, annak ellenére, hogy gazdagabbak, és érthetetlen módon még nincsenek úgy elfertőződve se, mint mi..._?


A járványügyi matematikusok véleménye szerint nem jó ötlet bezárkózni, mert az csak tetézi a bajt. Nem olvastam olyat se az Orvosi kamarától, hogy be kellene zárkózni. Persze van egy-két nevesebb egyéni vélemény, de mi ellen vagy mellett nem lehet ilyeneket összegyűjteni?


Nem inkább erre szakosodott és szerveződött tudományos csoportmunkák véleményét kellene inkább a kormánynak figyelembe venni? Meg hogy más ország ilyet nem csinál? Akkor a mi kormányunk miért zárkózik be?


Mitől fél? Az elfertőződött országunkba beözönlenek a nyugati turisták, akik oda vannak az őszi Balaton látképétől?


Vagy milyen minimálisan is megfogalmazható érvekkel lehetne aláírni annak a jogosságát, hogy a koronavírus áradat mellett pl. a reptérből élők munkahelyét is mindenképpen tönkre kell tenni?

2020. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
0%
27eske már bocs de az öngyilkossák ahogy a nevében is benne van a saját döntése valakinek. Az hogy elkapom a vírust és esetleg maradandóan megbetegszem nem a saját döntésem. Alkalmazkodni kell. Ehhez a szituacióhoz is. Aki nem tud az így járt. De a vírus ellen nem tudsz mit tenni azon kívül hogy felveszel egy maszkot ami vagy megvéd vagy nem. Egyébként meg nem nekem kell hisztizni nem én hozom a döntéseket. Ha én hoznám már rég nem lenne járvány.
2020. szept. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!