Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Majdnem 200 halottal még...

Majdnem 200 halottal még enyhítést terveznek? Nem épp szigorítást kéne?

Figyelt kérdés
2020. dec. 5. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
29%
Lesz szigorítás, el kell, hogy keserítselek kérdező, biztos, hogy idén nem lesz karácsony.
2020. dec. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
55%

Ahogy olvastam te sem szimpatizálsz annyira a gödény-fanokkal, szóval nem értem, hogy most miért állsz belém, ha a nevükön nevezem őket.

A konteókat benyelő réteg között pedig annyira nem nehéz kivételnek lenni, mindössze egy kis forráskritikát és logikát kell alkalmazni, ami - szerintem - minden felnőtt embertől elvárható lenne.

2020. dec. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 A kérdező kommentje:

"Lesz szigorítás, el kell, hogy keserítselek kérdező, biztos, hogy idén nem lesz karácsony."


szövegértés NULLA. engem nem keserítesz el a szigorítással én kifejezetten várom és remélem is hogy lesz.

2020. dec. 5. 18:43
 24/74 anonim ***** válasza:
Nos, a korlátozásoknak addig a pontig van értelme, hogy ne tömörüljenek egy helyen rengetegen. A hangsúly a rengetegen van, kb 1fő/1m2. Ami ezen túl van az minden más ostobaság, semmilyen hatása nincs a járványgörbére sem az, hogy éppen be van vezetve, sem az, hogy éppen nincs ("enyhítés"). Ezért is nincs semmi hatása pl éjszaki kijárásnak, iskolabezárásnak, bolti előbb bezárásnak, meg a sok hülyeségnek.
2020. dec. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
75%
Kedves 2-es! Kívánom, hogy a családoddal teljes létszámban tudjátok együtt ünnepelni a karácsonyt. Mi már ezt sajnos nem tehetjük meg többé, halálos áldozata volt a családunkban a vírusnak. Nem, nem volt sem idős, sem beteg. De ha az lett volna, nekünk akkor is hiányozna. Addig mondják ezt a hozzád hasonlóan gondolkozók, míg el nem veszítenek valakit. A vírust nem érdekli, hogy szerinted karácsonykor össze kell jönni és kész. Ti sem vagytok sérthetetlenek, ahogy senki. Én is úgy gondolom, hogy a családnak együtt kell lennie karácsonykor, de mivel 3 megyében élünk szétszórva, nem fogjuk végiglátogatni a rokonságot fél Magyarországon keresztül. A kérdésre válaszolva, de szigorítás kellene. Ahogy már jóval előbb kellett volna, legkésőbb novemberig. De teljesen felesleges, mert a 2-eshez hadonlóan gondolkodók magas ívből tesznek rá. Nehogy már nekik megmondják, hogyan karácsonyozzanak, pláne szilveszterezzenek. Térjünk majd vissza erre jövőre, hogy hányan fognak ülni az asztalnál. Beszéljük majd meg akkor, megérte-e. Nem beszélve arról, hogy a családom egy része a frontvonalban harcol, hogy megmentse az ilyen embereket. Kösz szépen, hogy lehúzzátok a munkájukat a WC-n. De legesleginkább magatokkal szúrtok ki. Minél inkább semmibe veszitek a szabályokat, annál nagyobb lesz a baj és annál tovább tart. Egyébként ironikus, hogy korábbi években mindenhol a panaszkodást, meg a rinyálást lehetett hallani, mekkora nyűg a karácsony, a rokonlátogatás, de utálatos, jobb lenne otthon maradni, lazítani. Most pedig hirtelen mindenkinek annyira fontos lett együtt ünnepelni, mert lehet,hogy azt mondják, nem szabad. Ha nem az én bőrömre menne a vásár, nevetnék, annyira röhejes. De sajnos mindannyiunkéra megy. Áldott karácsonyt mindenkinek.
2020. dec. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
60%

Na, akkor még egyszer: mégis milyen (értelmes!) szigorítás lehetséges még, ha ezek sora már rég kimerült?

8 helyett 6-ig lehessen kint lenni? Semmi hatása. 4 embernél több ne lehessen egy lakásban? Nem tudják megtiltani. Otthon is maszk? Senki sem tudja ellenőrizni.

Ez volt mindig a varázsszó, ha több a halott: akkor szigorítunk, aztán mindenki elégedetten hátra dőlt 1 hétig. Eredmény: nulla. A hozott intézkedés már rég a nevetségesség határát súrolja, mert értelmetlen. Ott az ellenpélda: Svédország. Miért van csak ugyanannyi napi fertőzött és tizedannyi halott, mint nálunk, pedig alig korlátoznak bármit is? Pont ezért, amiket fentebb írtam, ezek már nem korlátozások, hanem lelkiismeret-nyugtató, de hatástalan látszatintézkedések. Minek kellene még tetézni a hülyeséget?

2020. dec. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
24%

25-ös:

2-es és 16-os vagyok.

Sajnálom a tragédiátokat. És az összes halálos áldozatot. Ugyanakkor továbbra is vallom, hogy nem lehet bezárni egy egész országot, kontinenst, világot.

Nagyon bosszús leszek, ha elmarad a kollégákkal a nyugis karácsonyi vacsoránk (nem céges tivornya, csak egy vacsora azokkal, akikkel amúgy is együtt vagyunk minden nap). Karácsonykor a családdal leszünk majd a rokonokkal.

Engem nem zavar, ha valaki minden óvintézkedést megtesz a maga érdekében. Kérlek, Téged se zavarjon, ha én nem állok be a sorba.

Nem vagyok vírustagadó. Világos, hogy itt van. Nekem a svéd modell sokkal szimpatikusabb.

Én már a maszkviselést is rühellem. Teljesen logikátlan. Ha az én maszkom felfogja a terjedést, ha kilélegzem, akkor a Te maszkod is felfogja, ha belélegzel. Ugyan az a ruhadarab... egyik irányban működik, a másikban meg nem??? Tehát, aki fél, az viselje, aki nem, azt pedig hagyják nyugodtan.

2020. dec. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
24%
Kellene lassan valami gyógymód a beragadt dackorszak ellen is, komolyan végtelenül kínos már, amit lenyomtok.
2020. dec. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
43%
2esnek üzenem hogy gratulálok a virológus diplomához
2020. dec. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
49%

Tessék.. a 2/16/27-es válaszoló tökéletesen mutatja, hogy miért tartunk ott, ahol tartunk, és hogy miért nem lehet a tömegre bízni a védekezést (meg úgy általában semmi fontosat). Sajnos nincs egyedül, nagyon sok hasonlóan képzett társa osztja az észt rendületlenül, nem csak most a járvány alatt, hanem folyamatosan, minden esetben megvan a szakértelem az adott helyzetre.

Még a maszkhasználat értelmének a felfogása sem megy, pedig nagyjából fél éve minden nap el van mondva valahol, hogy miért kell. A Google is segített volna, csak meg kell fogalmazni a kérdést, amire a választ várod, aztán www.google.hu, beírod, enter és done. De kérlek engedd meg, hogy segítsek: [link]

Ha megy az angol, akkor a fent bemutatott módszerrel sokkal jobb cikkeket (forráskritika nem árt), sőt akár kutatásokat is találhatsz.

Engedd meg, hogy még egy keresést javasoljak neked:

[link]


Tudom, hogy kicsit magas lóról beszélek, a stílusom szándékosan pökhendi már ebben a kérdésben, ugyanis annyi ilyen "szakértővel" találkoztam már, hogy elfogyott az amúgy elég hosszas türelmem.

2020. dec. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!