Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Majdnem 200 halottal még...

Majdnem 200 halottal még enyhítést terveznek? Nem épp szigorítást kéne?

Figyelt kérdés
2020. dec. 5. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
24%

Senki nem állítja magáról, hogy szakértó - téged leszámítva, legalábbis a stílusról ítélve.

Ez nem orvosszakmai, hanem elvi vita.

Szerintem nem ér annyit pártízezer (legyen százezer, irreálisan sokat mondok...) zömében időskorú ember élete, hogy a többi 9 900 000 élete gyökeresen felforduljon.

2020. dec. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
65%
#31 a saját önértékelési zavarodat ne vetítsd ki számodra arctalan idősek életének tulajdonított értékre! Kábé a te odvasfejű kasztod hoz annyi értéket, hogy kábé észre se vennénk a hiányotokat, míg meg nem jegyzi valaki, hogy egy ideje nem lát olyan igazi kőhülyét sehol.
2020. dec. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
30%

Hamár személyeskedés, én "odvasfejű kóhülye" befizetek annyi adót, valamint munkát adok (adtam...) annyi embernek, hogy hidd el, jegyzenének.

De miattam egy nyugdíjasnak sem kell meghalnia, az összes elzárhatja magát felőlem a külvilágtól.


Dehát oké, jöjjön még néhány ilyen 1% alatti valós halálozási rátájú vírus jövőre és azután is, aztán az egész életünkben legyünk karanténban!

Végülis ezzel mindenki meghal, de legalább nem orvosilag, hanem átvitt értelemben.

2020. dec. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
59%

Hidd el, az, hogy te munkát adsz, messze nem jelenti, hogy hiányozni fogsz az embereidnek. Ahhoz neked mennyit kéne néma töprengésbe burkolózva jegyzetelni, hogy ráébredj: végig nem a vírus halálozási rátája volt a gond, hanem (nem hiszem el, hogy megint leírom egy zseninek) a hosszú lappangási idő miatt könnyen elszaladó fertőzöttség versus az intenzív osztályok kapacitása AZ EGYÉB BETEGEKKEL EGYÜTT. Összevissza számolják, de ettől még tény, hogy pokol van az ITO-kon, és kezd görbülni a sehol nem jegyzett adat, a közvetve a covid helyzet miatt meghaltak vagy szövődményeket szerzettek száma.


Gondolom családod egyáltalán nincs, mert te senkit nem sajnálnál, ha meghalna, tehát csak megtapsolni lehet, hogy azt hiszed, bárkinek is hiányoznál.

2020. dec. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
64%
A védekezés lényegét nem értőknek: Édesanyád is a feláldozható nyugdíjasok között van? Egyébként nemcsak időseket és/vagy betegeket öl, pont az a lényeg, hogy kiszámíthatatlan, kinek a szervezete hogyan reagál rá. Miből gondolod, hogy a tied vagy a szeretteidé nem úgy fog, ahogy az ereje teljébn lévő rokonomé? Ha valakinek, neki nem kellett volna "papíron" meghalnia, pont, mint neked. Neked nincsenek szeretteid? Sajnálom.
2020. dec. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
58%
És amúgy, ha van egy szabály, azt be kell tartani. Pont. Senki nem kérdezte a véleményedet. Szeretném leszögezni, hogy nekem sem, ahogy senkinek sem tetszik ez a helyzet, nem szeretünk maszkot hordani és utáljuk a korlátozásokat. De mivel az agyunk mérete meghaladja egy pontét, felfogjuk, hogy a saját érdekünkben muszáj most kibírni, különben később sokkal nagyobbat szívunk. Mindnyájan, te is. Jobb lesz, ha hozzászoksz, a jövőben ez lesz a normális, újabb és újabb járványok jönnek, addig örülj, míg nem rosszabbak. Eljön az is. A természet benyújtotta a számlát és addig ismételteti a leckét, míg a hülye fejetekbe bele nem veri. Azt nem mondom, hogy tájékozódjatok szakmai platformokon, mert nem menne, de az talán megy, hogy ez a szabály és betartod. Pont.
2020. dec. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
78%

#31 Ha senki nem állítja magáról, hogy szakértő, akkor ne is mondjon javaslatot az intézkedéseket illetően, ne ossza meg mélyenszántó tanácsait nyilvánosan, és nem fognak beleállni, ennyire egyszerű a történet.

Én sem vagyok a téma szakértője, ellenben én mérnöki pályán dolgozom, és tudom, hogy a szakértők okkal mondják azt, amit mondanak (nem a gödény/lenkei/pócs alfréd félékre gondolok). Mögöttük nem 20 perc google keresés vagy egy random youtube "szakértő" videója van referenciaként. Mindig megdöbbent (inkább felháborít), hogy komolyabb szaktudást igénylő témákban a laikusok felhatalmazva érzik magukat, hogy leálljanak vitatkozni azokkal, akik adott esetben évtizedek óta kutatnak az adott területen. Ez az oktatási rendszer teljes csődjét mutatja, hogy ide jutottunk, még az alapvető logikát sem sikerül átadni az emberek többségének.

Az utolsó bekezdésedre nem is reagálok inkább, mert nem lenne túl... szofisztikált a véleményem.

2020. dec. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
42%

Még mindig nem érted. Orvosszakmai vitát akarsz kreálni laikusok között egy elvi kérdésből.

Aki utazna, vásározna, síelne, iskolába járna, stb. (kvázi normálisan élne), az többségében nem a korlátozások értelmében kételkedik, hanem egyszerűen úgy látja, hogy nem éri meg. Nem hülyék a szakértők, nyilván okkal javasolják azt, amit.

Ha 5000 helyett (ami valljuk be, nevetségesen alacsony szám) lenne összesen 20 000 halottunk (ami még mindig egy kisvárosnyi ember lenne csak egy "pusztító világjárványt" követően), de nem bohóckodnánk egy éve és nem tettül volna tropára a gazdaságot, én azt mondom, megérte volna.

2020. dec. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
53%
Tényleg elvi kérdésről van itt szó, csak az így hangzik: mennyivel értékesebb az egyéni kényelem fenntartása, mint egy járvány kordában tartása? Nem szeretek orbánt idézni, de valamennyire igaz, hogy nagyjából működik az óvatoskodás, azért teheted most meg, hogy pofátlanul kevesled a halottak számát. Lehetne sokkal jobban is csinálni anélkül, hogy belerúgnánk még jobban a gazdaságba, de az nem így szoktuk.
2020. dec. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
71%

#38 Korlátozások nélkül sokkal több halottunk lenne, mint 20000 (igen, többségében idősek és betegek lennének az áldozatok, és mint tudjuk, ők már nem is emberek). A kórházak már így is a határon vannak, az ellátó személyzet kezd hiányos lenni a megbetegedések miatt. Az én városomban (és kb. mindenhol) a mentősök között is felütötte a fejét a fertőzés az óvintézkedések ellenére (ha jól tudom egyikük elhunyt a betegségben), és már a normális működéshez szükséges határon van a még bevethető mentősök száma. Ha a mentőszolgálat kiesik a képből, akkor jönnek azok a halálok is, amik a működésükkel megelőzhetőek lettek volna. Szerintem a napi 50 tesztet végző mentős, vagy a covid osztályon dolgozó orvos és ápoló szívesen maradna otthon, ha megtehetné. Istenem komolyan, miért kell ezt elpofáznom újra és újra? Már megfogadtam pedig, hogy ignorálom a következőt...

Száz szónak is egy a vége; bocs, de leszarom, hogy te és a többi gödény fan épp síelni vagy vásározni szeretne a télen, én is szeretném, hogy ne legyen ennyi idióta, de ez van, nem teljesülhet minden kívánságunk.

2020. dec. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!