Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki nem oltatná be magát...

Everlight kérdése:

Ki nem oltatná be magát semmiképpen a vakcinával?

Figyelt kérdés

2020. dec. 27. 02:20
 71/125 anonim ***** válasza:
100%
57 - Reprezentatív példának jó lesz az, hogy 6 ezer debreceni egészségügyi dolgozóból mindössze 2 ezer kérte az oltást?
2020. dec. 29. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/125 anonim ***** válasza:
29%
És ebből mennyi az orvos?
2020. dec. 29. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/125 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, #68-as, illetve #69-es és #70-es!


Bizonyára egy kamuvírus ölte meg a nagynéném kozmetikusát is, 53 éves korában. A full egészséges strapabíró kollégám bizonyára egy kamuvírusból nem tudott 8 hétig kigyógyulni. Egy másik meg hazavitte a kicsi falujába a vírust, majd a nagyija bizonyára "kamuból" meghalt. Bizonyára kamu, hogy novemberben 50%-kal halt meg több ember, mint az elmúlt 5 év átlagában.


Ti arra is azt mondanátok, hogyha egy fa dőlne mondjuk az otthonotokra, hogy igazából nem is dőlt rá egy fa, sőt maga a fa sem létezett?


Azért itt vannak gondok ám.

2020. dec. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/125 anonim ***** válasza:
27%

Legrosszabb esetben is 0,2 max 1 % százalék a halálozási arany. Sajnálatos,ha bármennyi ember is meghal (én is nemrég vesztettem el valakit),de ez ellen meg csak nem is volt indokolt vakcinát fejleszteni és pláne majdhogynem kötelezővé tenni. Számos kutató és orvos nyilatkozott a temaban,nem csak azt kene nézni,amit a tv-ben meg amit Magyaroszágon mondanak,hanem nemzetközi szinten tájékozódni. A vakcina beadása előtt alairatnak egy papírt,hogy saját felelősségre adod be. Magyarán bármilyen mellékhatást is vált ki rövid- vagy hosszútávon, az a beoltott felelőssége lesz,semmilyen esetleges kártérítésben vagy hasonlóban nem részesül.

Senkit nem akarok le vagy rábeszélni, szerintem egyik oldalnak sem kene hülyéznie a másikat, hanem el kene fogadni a másik oldal véleményét. Mindenkinek szuverén joga eldönteni,hogy beadatja vagy sem az ismert/ismeretlen információk tükrében.

2020. dec. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/125 anonim ***** válasza:
76%
Senkivel nem iratnak ala semmilyen papirt. Ez mekkora fake news. Batyam ax egeszsegugyben dolgozik. Tegnap oltottak. Eddig semmilyen mellekhatasa sem volt.
2020. dec. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/125 anonim ***** válasza:
30%

#74-es, azért a 0,2% és az 1% között elég jelentős a differencia :/


Ha 0,2% lenne, akkor nem foglalkoznánk vele ennyit, inkább 1% lehet (sajnos szerintem a halálozást is alábecsülik, nemcsak a fertőzöttek számát, legalábbis elég furcsa, hogy a túlhalálozási adatok csak egy része magyarázható a Covid-os elhunyt fertőzöttek számával, persze az ellátatlanság is közrejátszhat). Adalék: a borsodnádasdi idősek otthonában a gondozottak teljesen lecserélődtek rövid idő alatt, de csak pár halottat vallottak be.


Illetve, attól, hogy még nem hal meg a fertőzöttek 99%-a, attól még a gyógyultak között vannak, akik hosszú távú egészségkárosodást szenvednek.


Azaz, ha megnézzük azt, hogy hányan halnak meg a koronavírusban (fertőzöttek 1%-a) és emellett hány embernek lesz rövid-közép és hosszútávú egészségkárosodása és ezt összehasonlítjuk a vakcinával, szerintem nem kérdés, hogy melyik arányaiban a károsabb a szervezetre. Az sem biztató valahol, hogyha többször is megfertőződhetsz a koronavírussal, akkor az miért is jó, hogy többször is megterheled a szervezetedet?

2020. dec. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/125 anonim ***** válasza:
72%

#59 Én ezt a cikket találtam, itt írnak az erős immunválaszról:

[link]


Idézet a cikkből:

"Mellékhatások és ütközés


Ami a mellékhatásokat illeti, Dr. Fabó Tibor orvosigazgató elmondta: a messenger RNS 72 órán belül eltűnik a szervezetből, onnan már csak a test természetes immunreakciója zajlik, így a súlyos hosszú távú mellékhatások esélye minimális. A 3-as fázisú klinikai vizsgálatoknak viszont még nincs vége, két éven keresztül zajlik a résztvevők utánkövetése, ami megfelel egy hagyományos vakcinával kapcsolatos klinikai vizsgálatnak.


Akkor sem kell aggódni, ha valaki már átesett a víruson, vagy éppen beteg, és úgy kapja meg a védőoltást. Enyhe fertőzés esetén beadható a vakcina, akkor is, ha valaki már átesett a fertőzésen, a súlyos betegek azonban nem kaphatják meg, de ugyanez a helyzet a többi vakcina esetében is."


Úgy tűnik, mi is a 3-ik fázis részesei leszünk, lévén 2 év az utánkövetés.

2020. dec. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/125 anonim ***** válasza:
23%
Vagyis nem hivatalosan leszünk a részesei, hiszen nem írtunk alá semmit.
2020. dec. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/125 anonim ***** válasza:
100%

Félreértések elkerülése végett hozzáfűzöm, hogy ez az oltást kérőkre/vállalókra vonatkozik, én személy szerint semmiben se veszek részt.

Az viszont tény, a vizsgálatok még nem zárultak le, hónapok múlva derül majd ki meddig is véd a vakcina. Akárhogy is nézzük, a tömeges oltások bőven az utánkövetés 2 évén belül lesznek, legalábbis a fenti cikk szerint, de gondolom a valóságban is így történhet.

2020. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/125 anonim ***** válasza:
19%
#73: Te tényleg ennyire hülye vagy??
2020. dec. 30. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!