Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki nem oltatná be magát...

Everlight kérdése:

Ki nem oltatná be magát semmiképpen a vakcinával?

Figyelt kérdés

2020. dec. 27. 02:20
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/125 anonim ***** válasza:
41%

"#59 ez nekem laikusnak inkább azt sugallja hogy 3x olyan erősek lesznek a tünetek."


Mert laikus vagy.


3x olyan erős immunválasz = 3x annyi antitestet termel a szervezeted, amik a covid ellen küzdenek = 3x akkora "hadsereggel" mész neki a covid fertőzésnek, mint normál esetben.

2020. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/125 anonim ***** válasza:
85%
#61 és ezek az antitestek meddig élnek?
2020. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/125 anonim válasza:
91%
Nem kérjük, köszönjük
2020. dec. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/125 anonim válasza:
31%

Alapvetően egyik opció sem nyújt teljes biztonságot, emiatt a kockázatokat és a hatásokat kell mérlegelni. Két lehetőség van: vagy felveszed az oltást vagy nem. Azzal, hogy felveszed a vírus ellleni oltást valóban vállalod annak a kockázatát, hogy az esetleg később eddig ismeretlen súlyos mellékhatásokat fog okozni (ez azért annak ellenére, hogy nem teljesen ismerjük még az oltóanyag összes hatását, nem túl valószínű, de érthető a félelem), viszont még ha nem is 100%-osat, de védettséget kapsz a vírus ellen. Lehet, hogy vannak az oltóanyagnak kisebb mellékhatásai(a leggyakoribbak az oltás helyén tapasztalható duzzanat, az enyhe szédülés, fejfájás,stb.), de ezek továbbra sem foghatók a koronavírus bizonyított "combos", gyakran halálos kimenetelű hatásaihoz, amelyek már nem egy ember életét követelték. Mondhatod, hogy az én immunrendszerem olyan erős, hogyha végignyalom a MÁV-os vonatbudit sem betegedek meg, de koránt sem biztos hogy erre is ilyen jól fog reagálni.

A másik opcióval, az oltás fel nem vételével pedig több kockázat jár, mint haszon. Kezdve azzal, hogy gond nélkül elkaphatod ezt a finomságot és ágynak eshetsz legalább egy hétig, azon át, hogy a sok betegnek köszönhetően mutálódhat a vírus és ezzel nem csak a vakcinák fejlesztését veted vissza, de még a "normálnál" is nagyobb veszélynek teheted ki szeretteidet, ismerőseidet, bezárva azzal, hogy lehet neked semmi bajod nem lesz és két hétre rá már vígan jársz-kelsz, de átadhatod valakinek aki pl. asztmás és így gyakorlatilag életveszélybe sodorhatod.

Szóval én nem azt mondom, hogy mindenképpen vedd fel az oltást, de...mégis:)

2020. dec. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/125 anonim ***** válasza:
72%

Én kérni fogom, mert a hematológus, akihez jártam és most újra felkerestem, azt mondta, hogy mindenképp. Nekem autoimmun múltam van, magát az autoimmun betegséget és a 3-szori visszaesést is kifejezetten maguk a vírusfertőzések idézték elő.


Velem ez az autoimmun betegség értette meg (pontosabban annak egyszeri felnőttkori akut fellángolása, gyerekként nyilván nem láttam még át ezt), hogy az immunrendszerünk az nem egy fekete-fehér játékszer, amely némi vitaminbombától/immunerősítő bogyótól, vagy a sok mozgástól/sporttól elkezd normálisan működni. Egy összetett, sérülékeny rendszer, aminek a működésébe hiba csúszhat különböző okokból (fertőzés, stressz és lelki problémák, környezeti hatások, stb.).


Ahogy magyarázta a hematológus (aki egyébként Magyarország legnagyobb limfóma szakértője, tehát tudatlansággal nem lehet vádolni), az oltás kikényszeríti a célzott immunválaszt, a spontán immunválasz során - bár sokszor az is jó, félreértés ne essék - sokkal könnyebben csúszik hiba. Most ne higgyek neki, őszintén?


Mindazonáltal, megértem azokat, akik nem szeretnék magukat beoltatni, csak annyit kérek, hogy azért agymosottnak/agyhalottnak ne nézzék azt, aki szeretné beoltatni magát. Sok oka van lehet annak, ha valaki szeretné mégis beoltatni magát (lásd: betegség, családtagok védelme, stb.), nem feltétlenül az egyébként tényleg káros "mainstream" média üzenetei miatt teszi ezt.


Emellett azt is hozzátenném, hogy bár igaz, hogy gyorsan elkészült az oltás és ez valóban felvet számos kérdést, a Pfizer és Moderna vakcinájának technológiáját az a bizonyos magyar hölgy a kutatótársával együtt mintegy 35 éve folyamatosan kutatja. Illetve, az sem egyértelmű, hogy mennyi ideig fog védettséget adni, nem lehet per pillanat kijelenteni, hogy kész, 3 hónapig véd. Ezt senki nem tudja jelenleg, ez a következő hónapokban fog eldőlni.


Ha már szidjuk a vakcinát, legalább kérdéseket feszegessünk, ne pedig kijelentsük valamit, amiről nincs biztos tudásunk. Mert ez a káros mainstream médiának pont ugyanúgy egy káros szöges ellentéte: valamilyen más hírforrásból szó nélkül elhisszük, hogy "az oltás káros és pont". (pl. azt mondta a Józsi, azt mondta egy nem mainstream hírportál).

2020. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/125 anonim ***** válasza:
100%
2020. dec. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/125 anonim ***** válasza:
40%

A 66-osnál a pont. A vakcinát nem csapták össze, csak maga a SARS vírus 10+ éves ismert, vakcina is készült ellene, csak nem vetették be, mert magától elhalt a járvány. Most abból a vakcinából indultak tovább és fejlesztették ki ezt. Illetve gyakorlatilag végtelen pénz állt rendelkezésre, így nem számított, ha párhuzamosan több projekt is megy és az egyik esetleg nem ér célba, illetve maga az infrastruktúra a gyártáshoz is már a vakcina fejlesztésének kezdetén elkezdett épülni.

Ostoba hozzállás félni a vakcinától. A legtöbb ember csak azon triggerel, hogy kötelezően megmondják, hogy mit kell(ene) tenni és ez piszkálja a csőrét az egységsugarú embereknek. Ugyanezt csinálta mindenki tavasszal amikor a maszk használatot bevezették, aztán a szemüvegeseken kívül az emberek nagyrésze rájött, hogy nem is olyan kényelmetlen ez. Bízom benne, hogy megjön a többség esze idővel.

2020. dec. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/125 A kérdező kommentje:
Seftiben kifejlesztett méreg,kamuvírusra placebo vakcina
2020. dec. 29. 01:48
 69/125 anonim ***** válasza:
38%
A kérdező röviden és tömören leirta a lényeget. :)
2020. dec. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/125 anonim ***** válasza:
72%
De én nagyjából egyetértek ezzel :DDDD kamuvírus
2020. dec. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!