Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki nem oltatná be magát...

Everlight kérdése:

Ki nem oltatná be magát semmiképpen a vakcinával?

Figyelt kérdés

2020. dec. 27. 02:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/125 anonim ***** válasza:
73%
Igaz az hogy valamelyik afrikai országban olyan oltást adtak az embereknek ami meddőséget okozott?
2020. dec. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/125 anonim ***** válasza:
90%

30:

Korrekt összefoglaló volt, köszönöm. (Az én 2 felvetésemre is reagáltál).

Mindazonáltal én maradok bizalmatlan.

2020. dec. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/125 anonim ***** válasza:
84%

#30 nekem egy csomó olyan érvem van, amit részben úgymond némi sértődöttség táplál.


Egyrészt nagyon védjük azokat az embereket, akik allergiásak lehetnek az oltásra, de arra nem vagyunk képesek, hogy Budapesten tömegközlekedést használjunk autó helyett. Ebben az esetben miért sokkal fontosabbak a szabadságjogok? Miért kell 1-2 millió ember tüdejét folyamatosan mérgezni, mikor kis kényelmetlenség bevállalásaval egy élhetőbb várost csinálhatnánk? Az emberek miért dohanyoznak az utcán ahol mások is szívják a füstjét? Miért dohányoznak az erkélyen ahonnan bejön hozzánk a nyitott ablakon át? Ezek a kis figyelmességek semmibe sem kerülnek, mégis most az a fontos, hogy beoltassuk magunkat a legújjabb, bár gyorsan fertőző, de korántsem apokaliptikus hangulatot eredményező betegség ellen? Miért olyan fontos egy olyan betegség megfékezése a cél, ami csak kicsivel eredményez több aldozatot mint a közlekedési balesetek? Miért szüntették be a rákszűrést a járvány ideje alatt, mikor minden 3. ember rákban hal meg Magyarországon? A stadionokra elköltött pénzet miért nem az egészségügy fejlesztésébe toltuk bele? Minek rendeltünk annyi lélegeztetőgépet, ha nem is engedjük el a vírust, hogy legalább kihasználhassuk a kapacitását, és véget vethessünk a járványnak?


Én honnan tudhatom hogy nem vagyok-e allergiás az oltásra? Hogy n vagyok-e tagja annak a 100 fős csoportnak? Milyen biztosítékot tudtok szolgáltatni?


A mindenki által említett kötelező oltásokat ha jól tudom, életünkben csak 1 alkalommal kell beadni, ezt viszont ha jól értem, minden évben. Igaz az, hogy a tartósításikhoz higanyt használnak ami szintén ártalmas az egészségre? Hogyan fog hatni a szervezetre az évente beadott oltás hosszú távon? Tudtátok pl. hogy a különböző felvételkészítő eljárasok (röntgen és társai) csak évente bizonyos alkalommal végezhetők el, mivel a káros hatásuk összeadódik?


Milyen érdekes hogy nyájimmunitásnak hívják, nyájnak hívják pl. a sok birkából álló csoportot.


Nyilván én sem hiszem hogy ezzel juttanának chipet a szervezetünkbe, de mindenképpen hatékonyabb eszköz lenne mint belekeverni az ételbe. Nem is tudom hogy ki találta ki azt a hülyeséget.

2020. dec. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/125 anonim ***** válasza:
56%

A szmogos kérdés miatt érdemes a politikusokat okolni, akik tojnak a dugódíj bevezetésére, miközben kötelességük lenne a 4-es metró miatt.


Magántulajdonban azt csinál az ember amit akar, így dohányozhat is. Dohányozni a kijelölt helyeken lehet, ha nem ott teszi az ember akkor szankcionálható (más kérdés, hogy nem élnek vele, de a jogi keret megvan hozzá).


A covidnak 9000 áldozata van Magyarországon, kétlem, hogy többen halnának meg közlekedési balesetben évente.


A rákszűrést pont a covid miatt szüntették be, ezt említettem is, hogy a járvány miatt nem jut hozzá az ember alapvető egészségügyi szolgáltatásokhoz.


A lélegeztetőgép pánikvásárlás volt, érdemes lenne őket megkérdezni.


"Én honnan tudhatom hogy nem vagyok-e allergiás az oltásra?"


Ha nem hordasz a farzsebedben adrenalin injekciót mindenhova, akkor nem vagy az. Súlyos allergiásoknak nem javalott az oltás.


"Hogy n vagyok-e tagja annak a 100 fős csoportnak? Milyen biztosítékot tudtok szolgáltatni?"


Sehogy. De remélem egy aszpirin vagy egy antibiotikum bevétele előtt is írsz az adott gyártónak ezzel kapcsolatban. Pl. van olyan forgalomban lévő antibiotikum, amitől spontán ínszakadásod lehet mellékhatásként (1000-ből 1 ember tapasztalja a betegtájékoztató szerint!)


Nem biztos, hogy minden évben be kell majd adni a covid vakcinát. Erre egyelőre nem lehet válaszolni.



Hogyan fog hatni a szervezetre az évente beadott oltás hosszú távon?

Rengeteg oltás van, amiből pár évente emlékeztetőt kell adni. De mondhatnám az influenzát is.


"Igaz az, hogy a tartósításikhoz higanyt használnak ami szintén ártalmas az egészségre?"


Nem.

1. Nem igazán használják már

2. Nem vegytiszta higanyt használtak soha, hanem egy vegyületét (Tiomerzál), ami ártalmatlan.


Ugyanúgy, ahogy ahogy a nátrium és a klór elemi formában igen veszélyes, vegyületként pedig nélkülözhetetlen az emberi élethez.

2020. dec. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/125 anonim ***** válasza:
80%

#34 érdemes rólam tudni, hogy rekordkevés alkalommal szedek be gyógyszert, a pezsgőtablettákat nem számítva orvosi javallat nélkül soha, sokszor azzal sem. Így nem tudom hogy honnan tudhatnánk hogy mire vagyok allergiás. Gondolom téged nem zavarna, hogy a lakásod/házad melletti imgatlanban pl. hangos zenét hallgatok, füvet égetek. Pedig elmondásod szerint azt csinálok amit akarok. Ezt speciel szankcionálja a jog, a dohányzást miért nem?


Gondolom sejted hogy nem szoktam influenza ellen sem oltatni magam, tehát emlékeztő oltást sem kapok.


A covid előtt is több hónapos várólista volt a különböző osztályokon, akkor mi terhelte meg az egészségügyet? Miért nem fizeti a tb a fogpótlást? És mikor egy szeg átszúrta a cipőmet, miért nekem kellett elmenni a gyógyszertárba és saját pénzből megvenni?


Miért legyek az oltás beadásával tekintettel mások egészségére, ha az enyémre mindenki szarik magasról, eltekintve édesanyámat, a nővéremet, a barátnőme? (Újabb már a baráraim sem füstölnek az orrom alá, ezt köszönöm nekik. Mondanom sem kell, ők sem oltáspártiak)


Egyébként lehet érdemes majd visszatérni erre a kérdésre, ha kiderül hogy mennyire lesz kötelező és mennyire lesz ajánlott.


Miért vágták ki a fákat a podmaniczky úton? Betegek voltak?

2020. dec. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/125 anonim ***** válasza:
100%
A 9000 egyébként tényleg sok, egy ideje nem figyelem a számokat, talán nyáron fordult meg az arány.
2020. dec. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/125 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk én nem oltatom magam hiszen átestem ilyenen. Majd húsz év múlva ha rizikós lesz a korom miatt.
2020. dec. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/125 anonim ***** válasza:
27%

Ha többen beoltatnák magukat, 10 év múlva már nem lenne koronavírus, lehet már hamarabb sem.


Nincs mellékhatása (max nagyon kevés embernél), és chip sincs benne.

2020. dec. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/125 A kérdező kommentje:
38:10 év alatt ezerszer elszegényednek az emberek,országok mennek csődbe.Azt hiszed kell a csóróknak ilyen élet ahol napról napra élnek,nincs munka,nincs szórakozási lehetőség.A kitartott kurváknak,ingyen élőknek,gazdagoknak nyílván mindegy,elmegy magángéppel a tengerhez a gazdag ember,de a többi 3 millió munkás meg megdöglik éhen.
2020. dec. 27. 23:50
 40/125 anonim ***** válasza:
30%

Ha minden évben a járvány miatt megáll az élet, akkor tényleg nem lesz szórakozási lehetőség.

Ha ilyen állapotot akarsz továbbra is, akkor hajrá.

Én személy szerint beadatom, ha lesznek, akik beadatták, és tényleg hatásosnak bizonyul.

2020. dec. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!