Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A kisfiam ételérzékeny lehet?...

A kisfiam ételérzékeny lehet? A többi lent!

Figyelt kérdés

6 éves a kisfiam mostanában rengeteget pukizik nagyon sok nála a bélgáz termerődés.. tele van levegővel szegény..

Bármit eszik attól is. De csak ennyi a panasz hogy pukizik. Már elkeztem adni neki a tejcukor lebontó tablettát evés előtt de nem jobb... vettem neki mindenből laktózmentes dolgokat mert a tejes dolgokra gondolok .. de akkor is csinálja ha nem tejeset eszik. Ha elviszem egy gasztroenterologushoz ő meg tudja mondani mitől van? És megszűnik a panasz? :( Szeptemberbe megy iskolába és nem akarom hogy kellemetlen legyen neki .. annyira nem vészes hogy egész nap jon neki , de azert sokat... Koszi ha segítetek.



#allergia #Ètelallergia
2021. jan. 17. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
El kéne vinni orvoshoz ,a laktózon kivül 100 másik dologra is lehet érzékenynek/allergiásnak lenni .
2021. jan. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól is lehet, hogy sok levegőt nyel (beszél evés közben), vagy hogy nem rágja meg rendesen az ételt, nem figyel oda (játszik, tv-t néz stb).

De azért szerintem is vidd el egy tesztre.

2021. jan. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem is feltétlenül ételérzékenység az ok, vagy ha az, valószínűleg már a kialakult következménye valaminek, például a bélflóra felborulásának. Hüvelyi úton született? Kapott antibiotikumot úgy, hogy nem volt utána alapos bélflóra helyreállítás? Mennyi ideig szoptattad?
2021. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hüvelyi úton született igen. Volt már úgy hogy kapott úgy antibiotikumot hogy nem rendesen szedtük utanna a probiotikumot.. de mostanában nem szedett antibiotikumot már régen adtam neki . Nem volt neki ilyen panasza kissebb korában csak most jött elő egy fél éve kb. Lehet.hogy sok levegőt is nyel meg nem úgy rág az is lenne az oka? De ennyire..? De ha elviszem egy gyermek gasztroenterologiára ott megmondjak mi a baj? Ki derítik? Akkor is ha nem a laktóz a baja?
2021. jan. 17. 19:30
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem áll vissza 100%-ra a bélflóra egy antibiotikum után, akkor már más hatások is könnyebben gyengítik, akár évekkel később is kijöhet a következménye. Pl. ha elkezdenek halmozódni az allergiák, intoleranciák, esetleg bőrtünetek jelentkeznek, fejfájás, egyéb emésztési problémák, akkor nagyon valószínű, hogy tartósan meggyengült a bélflóra és esetleg még a bél áteresztőképessége is megváltozott. Gasztroenterológus nem mondja meg mi a baj, általában tüneteket diagnosztizálnak, kiváltó okokat nem. Ha sikerül olyat kifogni, aki képben van az elmúlt 10 év tudományos eredményeivel, akkor esetleg az okokat is be tudja tippelni.
2021. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen nagyon jó hogy írtok. Akkor rengetek dologtól lehet ez.. nem is gondoltam volna..
2021. jan. 22. 21:28
 7/7 anonim ***** válasza:
A glutén gázosít. Érdemes áttérni gluténmentes étkezésre.
2022. aug. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!