Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem oltatod be magad?

Miért nem oltatod be magad?

Figyelt kérdés

2021. máj. 3. 19:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
59%
Nem eppen igy van, mert nem kellene mindenkit beoltani ahhoz, hogy elerjek a nyajimmunitast. Nyajimmunitas akkor alakul ki, ha 70%-on sulyos vagy enyhe tunetekkel atmegy a betegseg es ebbe beletartoznak azok is, akik oltva vannak. Ezek meg most is kiserleti oltasok. Ma olvastam a portfolion, hogy a franciaknal, akik Astrazenecat kaptak, tovabbi oltasnak a Pfizeret kapjak meg, igy most kiserleteznek nagy tomegen, hogy mi is lesz azokkal, akiket ilyen modon oltanak. Szoval leirjak, hogy ez egy kiserlet, de a sok hulye meg elhiszi, hogy ez meg veletlenul sem az.
2021. máj. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 anonim ***** válasza:

Betegsége válogatja, hogy mekkora százalék kell....

Gyakran mást értünk azon a szón, hogy kísérleti. Ez a kísérleti ugye azt jelenti, hogy nagy léptékben nem tesztelt, de nem azt, hogy nem tesztelt és életveszélyes.

2021. máj. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 anonim ***** válasza:
55%

1.Mióta van velünk itt ez a vírus?


Talán 1-1,5 éve?


Azóta nem voltam beteg. Lehet már tünetmentesen át is estem rajta, akkor meg minek is oltassak?


Ha mégsem akkor vállalom a kockázatot.



2. Úgy tudom több helyen is írták hogy 2023-ig vannak tesztelés alatt ezek a vakcinák.


Ha tesztalany szeretnék lenni annak ára van. Nem is kevés.



3. 1 éve már hordom a maszkot mert rám van kényszerítve mert a maszk megvéd. Ha megvéd akkor minek oltassak?


4. 1 éve mindenbe lassan korlátozva vagyunk (távolságtartás, létszámkorlát,kijárási korlátozás lehetne még sorolni) mert megvéd. Ha megvéd minek oltassak?


5. Egy oltás nem ér semmit ahhoz többször kéne látogatni a fehérköpenyeseket.


De miért is menjek mikor nagyon, nagyon sok negatív tapasztalatom van velük kapcsolatban és bennük kéne megbíznom? Szolgáltak volna rá korábban, mostmár nem érdekel.



6. Én is vesztettem el rokonomat elvileg koviban és be se lehetett hozzá menni, még csak 5 percre se méltó búcsút venni, mert kovid osztályon volt. Ez tavaly szeptemberbe volt 1-én.Mi csak papirokért mehettünk be de amíg kint vártunk a papírozásra addig 6 eüs dolgozóból 2-nek csak a száját takarta a maszk, a másiknak meg az állára lehúzva.

2021. máj. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
43%

Jó, hogy nem voltál beteg 😅

Ennyi óvintézkedéssel....

Az a nyamvadt maszk nem téged véd!!! Még ennyi idő alatt sem sikerült megérteni? (És az ilyennek választó joga van 🤦‍♂️)

Mondjuk azért oltálass, hogy ne legyen szükség ezekre a korlátozásokra? 🤔

Egy oltás nagyon sokat ér (80%kot káosz onnan. A második az csak +10%)

Abban kellene biznod, aki erre tette fel az életet. Abban, aki doktor végzet (releváns, tehát a görény nem számít). Viszont vannak jó és rossz orvosok. Ha tb támogatott rendelésre mész, akkor meg örülj, hogy a dokinál jutott rád ideje 🤷‍♂️

2021. máj. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:

80%kot kapsz onnan. Esetleg nem ezt akartad írni?!🤣

Ettől függetlenül nem mondasz hülyeséget. Csak írni nem tudsz 🤣🤣

2021. máj. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 anonim ***** válasza:
23%

44-es.


Mondjuk inkább legyenek korlátozások már egész hozzászoktam mint az oltás.


Nem görényről beszéltem hanem kórházban dolgozó teamről(orvos, ápoló, stb) hogy az utóbbi években folyamatosan csak szinte negatív tapasztalatom volt tisztelet a kivételnek. Ha neked nem örülj neki a te dolgod, viszont én ezek után még az életemet se bíznám rájuk sőt.


És igen ti hangoztattátok hogy az én maszkom téged véd mert ugye hordom a te maszkod engem. Én erre gondoltam. Mivel már nincs olyan hely ahol nem kéne hordani majd nemsoká még otthon fürdéshez is bevezetik. Szóval ha véd akkor minek is oltás?Vagy nem véd?

2021. máj. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 anonim ***** válasza:

40: na, akkor fussunk neki még egyszer. Sajnos kénytelen vagyok reagálni, mert bár azt írod, hogy sok problémát látsz az érveimben, én a te érveidben szinte csak azt látom.


Emlitettem a keleti vakcinak szabalytalan engedélyezését, ami nemcsak felelotlen, hanem undorito is a kormany reszerol. A te valaszod erre az, hogy "most ne keverjük bele a keleti vakcinakat, más lapra tartozik". Tehat ami kivul esik a komfortzonadon, az mar nem is letezik es nem is erdemes rola beszélni? Ha nem tudod megervelni, akkor eleg ha oszinte vagy, mert nagyon is fontos szempont, hogy olyan vakcinakkal fecskendezik az embereket, amelyek nem teljesitik a biztonsagi minimumot, mert ehhez kepest rohadt nagy az oltaspropaganda. Nalam elso helyen all a transzparencia.


Az miert lenne "oltasellenes duma", hogy egy egeszseges szervezetet nem fogok terhelni valamivel, aminek a mukodeset nem latom at? Igen, van egy emelt bioszom, ami nem elég mindenhez, de megvannak azok az alapok, amelyek altal kb le tudom vonni a jozan kovetkeztetéseket. Ez egy emberkiserlet arra, hogy bebizonyosodjon az mRNS tipusu vakcinak hatekonysaga. Majd ha par even belul igazoltan biztonsagos lesz, akkor mindent bele, egy szoval nem ellenzem. Nagyon is tamogatom az oltasokat, de az emberi szervezet nem egy gep, amivel azt csinalunk, amit akarunk, és majd lesz valahogy.


Azt hiszed senki nem mondta hogy a nem oltott egyenlo a fertozottel? Ezt nem kell kimondani, eleg ha megfigyeled az emberek viselkedését, talcaszinekkel kulonitik el a beoltottat a nem beoltottal, itelkezve es megvetoen neznek arra aki nem hajlando beoltani magat. Meg merem kockaztatni, hogy bevezethetik a "sargacsillagot" azoknak akik mar be vannak oltva, es akin nem lesz ilyen lathato jel, azt el fogjak kerulni a tomegkozlekedesen, munkahelyen, mint egy leprást. Nagyon remelem, hogy nem kerul erre sor.


"Ne keverjuk bele az oltasba a keleti vakcinakat, mert az elsosorban politika."

Erre en csak azt tudom mondani, amit mar eddig is, a tudomany szervesen fugg a politikai helyzettol, epphogy bele kell keverni, hiszen emiatt is van ekkora tarsadalmi polarizacio.

2021. máj. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/88 anonim ***** válasza:
Továbbá még 44-es ennyit a szavazójogról hogy azért te is utánanézhettél volna ugyanis ha nagyon vitába bocsátkoznék veled pl. ha én ffp3-as maszkot viselek az pont hogy engem véd s nem téged.
2021. máj. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 anonim ***** válasza:

47: a keleti vakcinát azért hagyjuk most, mert nem ez a kérdés. Most az a kérdés, hogy általában miért nem oltatod be magad. A keleti vakcina olyan politikai kérdéseket vet fel, amik kívül esnek az oltás ellenesség témakörén.


"Aminek a működését nem látom át". Ha nem érted, akkor bizony addig nézel utánna, míg meg nem érted....

Ember kísérlet: nem muszáj ám Pfizerrel és Modernával oltatni....


És a szervezet terhelés meg igenis, tipikus oltásellenes "érv"!

Mellesleg: tud-e mit jelent a nyáj immunitás? Tudod-e mi kell hozzá?

És felfogtad-e, hogy az oltás beadása a legkisebb mértékben szolgálja az egyén érdekeit?

2021. máj. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 anonim ***** válasza:

49: ha nem értetted meg a keleti vakcinak és az oltasra valo hajlam/elutasitas kozotti összefuggest, akkor ennek a vitának már most nincs értelme.


Igen, tudom, hogy mi az a nyajimmunitas, es oszinten ebben bizom en is. Ha igyis ugyis beoltjak magukat, akkor csokken a megfertozodesem eselye, és még oltast sem kapok.

2021. máj. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!