Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hipochondria vagy szervi...

Hipochondria vagy szervi betegség?

Figyelt kérdés

Már régebben írtam kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1153431..

Azóta újra elmentem fül-orr-gégészhez, aki most reflux jeleit sem látta, és szájüregi hpv szűrésen is voltam, negatív lett. Szóval az orvosok szerint minden rendben. DE állandó, erős, fülbe nyilalló fájdalommal küzök kb. egy hónapja és a nyelvemen a foltok is újra és újra megjelennek, bizonyos ételektől fáj is(pl savas, sós ételek). A fülfájdalom egyértelműen valódinak tűnik, ha nem figyelek oda rá, akkor is érzem. Mégis mi lehet ez? Ennyire durva tud lenni a hipochondria? És a nyelvemen a foltok? A pszichológus nem mondja ki, hogy pszichoszomatikus, mert ugye mondtak már rá gombát meg refluxot is, és így nem tudja, kimondhatja-e ezt vagy sem. Én egyértelműen szervi problémára gondolok, de mi okozhat ilyen tüneteket, amit nem láttak az orvosok a korábban leírt vizsgálatok során? Vagy létezik, hogy valamit nem vesznek észre, ami ott van és okozza ezt?



2022. febr. 26. 16:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Január 10-e óta nem mondtad ezt el a pszichológusnak, nem mentél pszichiáterhez. Te élvezed, hogy szenvedsz. De akkor mit akarsz a gyakoritól? Szenvedj, egészségedre. Ha neked az jó ...
2022. febr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Elmondtam a pszichológusomnak, szerinte jól halad a terápia, de mint írtam, ő sem tudja megmondani, hogy ez pszichoszomatikus-e. Megfontoltam a pszichiátert is, de a pszichológusom szerint biztosan kapnék gyógyszert, azonban a terápia nagyjából ott is ugyanez lenne. Mivel gyógyszert nem szeretnék szedni, inkább maradok a pszichológusnál, főleg, hogy ő is látja a javulást a mentális állapotomban.
2022. febr. 26. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!