Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 5éve májzsgorban élek.Mennyi...

5éve májzsgorban élek.Mennyi lehet hátra?Hónapok, 1vagy2év?Tünetem polyneuropátia.Más nincs.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 3. 21:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/256 anonim ***** válasza:

Szia. Remélem jól vagy. Sajnos nalunk a családban is van májzsugoros beteg. A vízhajtók mennyi idő múlva hatottak? Azóta nem vizesedsz?

Gondolom folyamatosan szeded őket. Nálunk sajnos volt sárgaság, a bőrön már lement a szemről is kezd eltűnni. A hason van valamennyi víz erre verospiront kap, reméljük segít. A tudata tiszta, mozogni már tud, igaz gyenge, étvágy is van csak néha a diéta betartása nehézkes. Ő 42 éves és kb másfél hónapot kórházban töltött, az intenzív osztályt is megjárta. Nagyon legyengült bennt. De a kórházhoz képest most itthon fényévekkel jobban van.

2022. ápr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/256 A kérdező kommentje:
a futon meg a verospiron órák alatt hatottak.Most 2 napontavkell 1 furont szednem és naponta 2fél verospiront.5éve ezzel a gyógyszerezéssel nem vizesedtem fel semennyit.
2022. ápr. 19. 06:33
 13/256 A kérdező kommentje:
Egy nagyon fontos!Alkoholos ételt és italt soha többet ne fogyasszon.Akkor sokáig lehet viszonylag (évekig)köztünk.Persze mindegy,hogy hepetitis A B C vagy alkohol okozta, a végerednény:az alkohol elfelejtése!
2022. ápr. 19. 06:43
 14/256 A kérdező kommentje:
az előbbi kérdéshez még annyi,a sót sós ételekeket is el kell felejteni,hiszen a só köti meg a vizet a szervezetben.De a leglényegesebb a teljes absztinencia.Még egy sportszeletet sem!!!!
2022. ápr. 19. 09:22
 15/256 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm a választ. Igen a diétás étrend az megvan, igaz mi állítottuk össze internetes forrásokból mert dietetikust nem tudtunk szerezni és a kórházban sem volt, gyakorlatilag semmilyen felvilágosítást nem kaptunk. Gyógytornászt is nagy nehezen sikerült kiíratni a kezelő orvossal, de valahol elakadt a dolog mert hetek óta semmi hír felőle, szerencsére a mozgást már azóta megoldotta magának a beteg. Vérvételelre kell menni meg hasi ultrahangra. Nekünk ilyen furon-t nem írtak csak verospiront, lassan csökken a víz mennyisége a hasrol meg ugye gyenge, de más tünetek nem nagyon vannak.
2022. ápr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/256 A kérdező kommentje:
Igen.A verospiron a hasból hajtja,a furon meg a végtagokból a vizet.Én 6 napig voltam kórházban 2017.08.28.-09.03.ig.Csak minden reggel vért vettek,mást nem csináltak.Ebben bent volt egy hétvége is,amikor orvost sem láttam.
2022. ápr. 20. 05:56
 17/256 A kérdező kommentje:
Megírná,hogy 1,5 hónapig mit kezeltek a betegen?Főleg intenzív osztályon.Elég komoly tünetei lehettek.Ha nem akarja,nem muszáj...
2022. ápr. 20. 14:23
 18/256 anonim ***** válasza:
Persze megirom, kicsit hosszú lesz. Ott kezdődött a dolog hogy besárgult, és rosszul érezte magát, a háziorvos egyből a kórházba küldte, jah igen azt tudni kell róla hogy kb 8-9 éve alkoholista, az utóbbi időben nagyon elszaladt vele a ló. Egy makk egészséges ember (sportolt is régebben) lenne amúgy, nem dohányzik, nem drogozik, sőt gyógyszert is nagyon ritkán vett be, talán ez most a szerencséje. Csináltak hasi ultrahangot ahol azt mondták neki hogy valószinű hasnyálmirigyrákja van, erre jött még egy covid teszt ami kimutatta hogy koronavirusos, ugye a kórházban nem ihatott alkoholt hát jöttek az elvonási tünetek is. Mint később kiderült nem rákos, csináltak több uh-t, ct-t, gyomortükrözést, sőt a "gyomor" résznél semmi baj nincs, viszont ez a rák teória sokként érte pluszban ott akkor. Nem tiszta hogy pontosan mi történt de intenziv osztályra kellett vinni.(covid-os tünetei amúgy nem voltak). Máj-epe tájékon trombózisa volt úgy tudom (erre még most is kapja a vérhigitót). Kb 5 nap intenziv osztály után, ahol stabilizálták lekerült a gasztro-ra ahol még kb 3 hetet feküdt (1 hétig nem volt orvos, szabira ment és nem helyettesitette senki), majd pár nap krónikus osztály és onnan haza. Katéterrel küldték haza, de 2 nap múlva vissza mentünk a sürgősségire mert kimozdult, itt végre normális orvos volt, kivették a katétert azt mondták hogy fölösleges, itt is kapott egy zárójelentést amiben már javuló értékekről is irtak. Még azt tudni kell hogy nem volt tiszta a tudata a kórházban sokszor félrebeszélt, hallucinált, de mostanra teljesen kitisztult abszolút olyan mint régen. A jó hir hogy ma jelzett a gyógytornász holnap jön, igaz mozogni már egész jól tud, szinte teljesen el tudná látni magát. Étvágya is nagyon jó, ahhoz képest legalábbis hogy a kórházban megmakacsolta magát és alig evett. Van a hasán viz, nem olyan durván nagy de azért látszik, ma tudtunk beszélni a gasztros orvossal is aki kezelte, és kiderült hogy keveset szed a verospironból (napi egy szemet vett be eddig), többet kell. Máshol amúgy nem vizesedik. A bőre nagyon sárga volt és a szeme fehérje is, mint irtam a bőréről teljesen lement, a szemén még enyhén látszik. Ahogy kinézett a dolog ahhoz képest elképesztően sokat javult.
2022. ápr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/256 A kérdező kommentje:
Így már érthetőbb.Köszönöm,hogy leírta.Ha lemond az alkoholról,nem lesz gond.Biztos olvasta itt előbbre,11éve nyelőcső véfzésssel kezelték és most semmi baja az illetőnek.Van vigasz bőven,bármit mond a you tubon a doki,hogy 3 év és vége.Azoknak akik tovább isznak lehet,hogy3 év,de én is már 4év 7hónapja itt vagyok és a halálfélelmem is jól múlik.Már röhögök is.Csak így tovább.
2022. ápr. 21. 05:31
 20/256 anonim ***** válasza:
Most vagyok látogatóba, kaptunk a verospiron mellé furon-t meg azt hiszem káliumot állítólag ez használni fog a hasvíz ellen, nem olyan vészes amúgy de le kéne hajtani. Más különösebb tünet nincsen. Te hogy vagy?
2022. ápr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!