Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 5éve májzsgorban élek.Mennyi...

5éve májzsgorban élek.Mennyi lehet hátra?Hónapok, 1vagy2év?Tünetem polyneuropátia.Más nincs.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 3. 21:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/256 A kérdező kommentje:
29/30 Tovább javul az állapota a sorstársamnak?Gondolom igen.Nagyon vigyázzon ételre,italra,hogy miket fogyaszt.A testsulyát is hetente1x mérje.Ebből kiderül a hasvíz csökken v.nő.Heti 2 kg ide-oda az ideális.Vagyis ha csökken a súly,azt vissza is kell hozni,ha már nincs hasvíz,bár a cirrózisos betegnél mindíg van 2-4dl.Teljesen elhajtani nem lehet.Ezt az új dr.om mondta.
2022. máj. 17. 21:15
 32/256 anonim ***** válasza:
Szia, igen úgy látszik javul. Jövő héten lesz egy CT vizsgálat, utána meg hepatologushoz megyünk. Az étvágya nagyon jó, sajnos most ez a probléma mert hirtelen sokat eszik néha és nem sokszor keveset, ez leterheli a gyomrát, természetesen a diétás étrendet betartjuk. Gyakorlatilag lakáson kívül is tökéletesen közlekedik, házi munkát végez, süt-főz. Elképesztően sokat javult. A bevitt és a kipisilt folyadék mennyiséget szoktuk mérni, majd venni kell egy mérleget mert az nincs sajnos. Szóval már konzultáltal az új orvossal? Mit mondott? Hogy vagy?
2022. máj. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/256 A kérdező kommentje:
előbbre már írtam.Most labor,vér,hasi uh,kolonoszkópia következik.Amugy teljesen jól érzem magam.Az időpont kérések miatt hosszu lesz ezen vizsgálatok ideje.labor 05.26.uh.06.09.A tükrözését még nem is tudjuk.Jönnek a nyári szabadságok is...mikor lesz orvos,a jó ég tudja.Ahogy tulleszek egy vizsgálaton,írok.
2022. máj. 19. 06:05
 34/256 anonim ***** válasza:
32-es vagyok. Mi ma voltunk hepatologusnal, a májbeteg alapítványnál pontosan. Vittünk CT, UH, vérvétel, vizelet leletek eredményét, minden záró jelentést. Javulás az van, vettek ott is vért, az orvos azt mondta szeptemberben kontroll, meg jövő februárban is. Ha egy év teljes alkohol mentesség után nem indul be a regeneráció esetleg romlik akkor a transzplantáció is szóba jöhet. Maga a beteg jól van amúgy ez étvágya kiváló, közérzete, mozgása is teljesen jó, lépcsőzik jön megy szinte mint egy egészséges ember, a víz is lement a hasrol. És ami fontos betart minden utasítást.
2022. jún. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/256 A kérdező kommentje:
Na ennek örülök.Csak így tovább.Bár a transzplant.lista hosszú,de nem végtelen.Kitartást és meg lesz az átültetés,hisz még olyan fiatal.
2022. jún. 4. 05:45
 36/256 A kérdező kommentje:
Túl vagyok a vizsgálatokon.Széklet vér negatív.Vizelet,vér markerrel rákos daganat kizárt,viszont a májfunkció kis romlását látni a vérlemez szám kissé csökkent,GGT magas.176.Mindkét vesén ciszta,melyet fél év mulva UH-val ellenőriznek majd.Nő v.csökken a méretük.Colonoscopia törölve,teendő egyenlőre nincs.Semmi aggasztó jelet nem lát a doki.ÉLJE ÚGY AZ ÉLETÉT,MINT EDDÍG!mondta.Rákérdeztem mennyi van hátra,erre annyit mondott:az Isten tudja mennyi van kiszabva mindnyájunknak.Mostanában a mája miatt ne aggódjon,félév mulva találkozunk.Megnyugodtam.Ti hogy vagytok?
2022. jún. 9. 13:06
 37/256 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök neked, komolyan! Mi ugye amint irtam múlt hét pénteken voltunk egy gasztros-hepatológus dokinál, nekünk volt már ct, uh, vérvétel, igaz ott vettek vért megint. Javulnak lassan az értékek, az a ggt 176 nem olyan vészes érték amúgy, nekünk 165 azt hiszem. A totál bilirubin volt 42 de ez is nagyon magasról ment le, a másik bilirubin azt hiszem direkt az még magas volt utoljára, a trombocita szám is jó 280 volt. A legalon helyett szilimarint javasolt a doki, de a gyógyszerezésen nem változtatott ezenkivül. Annyit mondott a fertőzésekkel vigyázzunk, mert ha elkap valamit az ember az ilyenkor veszélyesebb lehet.
2022. jún. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/256 anonim ***** válasza:
Az alkoholos károsodás ha kizárjuk az alkoholt az életből még igen súlyos állapotból is tud regenerálódni, vagy legalábbis helyes életmód, étkezés mellett stabil maradni, úgyhogy nem kell félni. Sajnos akinél ez genetikai probléma ott nagyobb a baj.
2022. jún. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/256 A kérdező kommentje:
A Legalon is silimarint tartalmaz.A dobozán legalább is ez van írva.Meg a betegtájékoztatón is.Én 2017 óta szedem.3x1 et.
2022. jún. 9. 19:52
 40/256 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, hogy vagy?


Apukám a napokban lett rosszul, most mindenfele orvosokhoz jár, holnap labor. Sok a víz a hasában, szive körül is. Írtak neki vízhajtókat. Utobbi egy hétben lett ilyen beteg. A hasa puffad, nincs étvágya. Félek, hogy májzsugor. Sajnos az italt sem veti meg. Gondolom, a vérképből minden kiderül majd. Aggódom. :(

2022. júl. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!