Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valakinek bevált szokás IBS-C-re?

Valakinek bevált szokás IBS-C-re?

Figyelt kérdés
Kb egy hónapja diagnoztizáltak IBS-C-vel (székrekedéses IBS). Azóta szedem a gasztrós által felírt Boncoli szuszpenziós cseppeket, de még nem nagyon tapasztaltam változást. Leggyakoribb tüneteim a bal oldali hasi fájdalom, bélgázosság, kemény-bogyós széklet és végbéltáji fájdalom. Ezek minden naposak kb. Van amikor 1-2 napig remek nagydolgot produkálok, de többnyire bogyós-kemény a székletem, valamikor teljesen külön vannak, de olykor nagyobb darabban. A hasi fájdalom nem egész napos, hébe-hóba jön elő, de felkelés után mindig.Tudnátok ajánlani valamilyen probiotikumot, diétát vagy tanácsot amivel legalább a székletet tudom orvosolni?

2022. júl. 6. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Útifű maghéjat próbáltad? Magyon sok rost van benne, a sok rostra pedig nagyon sok vizet kell inni, és akkor fogja kifejteni a hatását. Nézz utána székrekedéssel kapcsolatban. Étrendeden változtattál? Fodmap diéta?
2022. júl. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Útifű maghéjat és étkezési korpát hetente kb 2x szoktam enni 2 teáskanállal. Az utóbbi napokban igyekszem 3-4 liter folyadékot is meginni akár. Az étrend részén sajnos még nem, a Fodmap diétát fogom kipróbálni.
2022. júl. 6. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért csak heti 2x? Páromnak olyan IBSe volt, hogy hol hasmenés, hol székrekedése volt. A székrekedés többször. Ő Gelsectan kapszula kúrát folytatott, mellette minden nap éhgyomorra útifű maghéj. 2 Gelsectan kúra után jobban lett.

A maghéjat úgy szedte, hogy amint ráöntötte a vizet, egyből megitta, hogy a bélben kezdjen zselésedni. Kibélelte a bélfalat.

2022. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mennyi időbe telt míg javulást ért el? Illetve a gyógyszert és a maghéjat állandóan kell szedni vagy elég ezt is kúra szerűen és aztán x időre helyreáll minden?
2022. júl. 6. 21:49
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Minden nap egy alma.
2022. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ő két kúrát nyomott végig, kb 2 hónapig szedte. A maghéjat még utána is szedte egy darabig. Mostmár semmit sem szed, nála ez a kettő bevált.
2022. júl. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!