Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A barátnőm rákos. Te mit...

A barátnőm rákos. Te mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Egy éve sikerült neki meggyógyulnia a terápiáknak és egy műtétnek köszönhetően, de nemrég elkezdett neki megint fájdogálni a hasa. Méhnyakrákja volt és kiujjult. Volt pár kezelésen, közben megállapították, hogy rohamosan terjed és már csak féléve lehet hátra. Evés előtt mindig imádkozott, de a minap, mikor nagyon fájt neki, kihagyta az imát. Azt mondta, hogy nem imádkozik egy olyan istenhez, aki elhagyta. Be tervezte már azt a kevés idejét és azzal poénkodik, neki már úgyis mindegy. Rajtam kívül csak hárman tudják, hogy rákos volt, de azt, hogy most az életébe is kerül, azt csak én... kb. 5% esélye van az életben maradáshoz. Én még reménykedek.

Szeretnék mellette maradni és mindvégig fogni a kezét, de úgy érzem, hogy nem vagyok rá képes, ha azt látom, hogy feladta. Azt vállalom, hogy annak a szenvedését kell végig nézzem, akit mindennél jobban szeretek, de azt nem tudom lenyelni, hogy így áll hozzá. Még nem mondtam neki, hogy mennyire megvisel, mert szerintem nekem most az a dolgom, hogy erősnek mutassam magam. Nincs kivel beszéljek erről, mert még titok.

Nagyon szépen megkérek mindenkit, hogy írjon pár bíztató szót vagy sort. Előre is nagyon köszönöm.



2013. jún. 12. 17:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Gondolj milyen nehéz lehet ez neki!!

Biztosan neked is,de ö a beteg...Anyukámnak is 2x volt kemoja.1x már le is állt a mája 2 napra.Akkor ö is majdnem meghat. :(

Ez nagyon nehéz.Anyum szerencsére jelenleg "elvan". Remélem hogy sokáig így marad.

A barátnöd próbáljon búzakivonatot beszerezni.Nem drága és azt mondják használ.Anyum is szedi.Aloevera....

Hány évesek vagytok???

2013. jún. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
én 23 és ő 20
2013. jún. 12. 18:01
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Vele maradnék bármilyen áron is. Itt most nem a te lelkivilágod fontos elsősorban, hanem az övé! Ha feladta, akkor neked ezt el kell fogadnod, és támogatnod őt, a maradék kis idejében. Ez most nem arról szól, hogy te mit gondolsz, mert nem tudhatod, nem érezheted azt amit ő. Ne is érzed soha. Legyél mellette, már nem sokáig teheted, és lesz még idő, amikor mindened odaadnád érte, csak hogy mellette lehess, de már nem lehet...
2013. jún. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a legjobb, ha nem nyaggatod azzal, hogy ne adja fel. Nagyon nehéz lehet azzal a tudattal élni, hogy már csak fél év maradt. Hidd el, jobb az, ha poénkodik és elfogadja, mintha görcsösen ragaszkodna az élethez és ez megkeserítené a mindennapjait. Inkább segítsd őt abban, hogy minél kevesebbet gondoljon rá, kevésbé fájjon, szervezz neki programokat, lepd meg, stb.. Az a legjobb gyógyír mindenre, ha nem gondolunk a problémákra, csak olyan dolgokkal foglalkozunk, ami nekünk jó.
2013. jún. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Venni fogok búzakivonatot. Egy kissé csőlátásom lett már és nemnagyon látok tisztan...

Köszönöm a tnácsokat.

2013. jún. 12. 18:19
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem támogató írás, de lehet segítség (bár sztem hallottál róla), h van ilyen víz, deutériummentes víznek nevezik, próbálkozz azzal is, hátha segíthet, tv-ben már sok embert mutattak, akiknek vhogy megállította, sőt visszafordította a tumort. Remélem nektek is segít.
2013. jún. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

Úgy gondolom ilyen esetben mindent ki kell próbálni, ezért is bátorkodom ajánlani ezt a kis filmecskét: http://www.youtube.com/watch?v=DOA_tBJTx5g


Illetve ezt a két filmet is javaslom:

A békés harcos útja: http://www.youtube.com/watch?v=nrwOCVSdUIM

A végtelen hit: http://www.youtube.com/watch?v=htLWDrnT-Fw


Nézzen sok vicces filmet, sorozatot, olvasson könyvet a pozitív gondolkodásról! Nem szabad feladni, harcolni kell, hinni abban, hogy minden rendbe jön! Sok erőt és kitartást kívánok! Bízom abban, hogy meggyógyul!

2013. jún. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

De ilyen fiatalon hogy lehet neki?

Vagy már szült?

2013. jún. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Menjetek el közösen nyaralni

Hogy még legyen egy szép élményetek

2013. jún. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Nehéz dolog ez. Ha nekem azt mondanák, hogy 5%, valószínűleg én sem "harcolnék" már. Viszont szerintem megmondthatod neki, hogy rossz látnod, hogy úgy látod, hogy ő feladta. Tényleg nem kell, hogy foggal, körömmel küzdjön, de segíts neki a pozitív gondolkodásban. Hogy az az 5% is esély, és vannak olyan esetek, amikor az 5% bejön. Bármi történhet, javulhat a helyzet, stb.

Viszont nem kell mindig erősnek mutatnod magad. Mutasd azt, amit érzel. És te is próbálj pozitívan gondolkodni.

2013. jún. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!