Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A barátnőm rákos. Te mit...

A barátnőm rákos. Te mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Egy éve sikerült neki meggyógyulnia a terápiáknak és egy műtétnek köszönhetően, de nemrég elkezdett neki megint fájdogálni a hasa. Méhnyakrákja volt és kiujjult. Volt pár kezelésen, közben megállapították, hogy rohamosan terjed és már csak féléve lehet hátra. Evés előtt mindig imádkozott, de a minap, mikor nagyon fájt neki, kihagyta az imát. Azt mondta, hogy nem imádkozik egy olyan istenhez, aki elhagyta. Be tervezte már azt a kevés idejét és azzal poénkodik, neki már úgyis mindegy. Rajtam kívül csak hárman tudják, hogy rákos volt, de azt, hogy most az életébe is kerül, azt csak én... kb. 5% esélye van az életben maradáshoz. Én még reménykedek.

Szeretnék mellette maradni és mindvégig fogni a kezét, de úgy érzem, hogy nem vagyok rá képes, ha azt látom, hogy feladta. Azt vállalom, hogy annak a szenvedését kell végig nézzem, akit mindennél jobban szeretek, de azt nem tudom lenyelni, hogy így áll hozzá. Még nem mondtam neki, hogy mennyire megvisel, mert szerintem nekem most az a dolgom, hogy erősnek mutassam magam. Nincs kivel beszéljek erről, mert még titok.

Nagyon szépen megkérek mindenkit, hogy írjon pár bíztató szót vagy sort. Előre is nagyon köszönöm.



2013. jún. 12. 17:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szeresd nagyon. Meg lehet őt is érteni. Mindig állj mellette. ameddig csak lehet. Sok erőt és kitartást!
2013. jún. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
8-as: semmi koze korhoz, nemhez, ez sajna nem valogat.
2013. jún. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a biztatást. Hihetetlen, hogy így névtelenül is, de segítenek. Sok erőt lehet így meritení.

Úgy írtam korábban, hogy a terjedésből csak fél éve van hátra. Kettő napja volt az orvosnál és azt mondta az orvos, hogy megállt a terjedés. A méhét ki kell venni és életben marad.

Nem szült még, de nagyon szeretne szülni. Még két alakalommal kell neki elmennie terápiára és akkor kiderül utána, hogy marad-e a méhe vagy sem. Mondtam neki, hogy ne kockáztasson, de mindent meg akar tenni a gyerekért, hogy későbbiekben ne egye ezen magát.

Az előző csávója egyszer hasbarúgta egy szórakozó helyen és mivel a barátnőm családjában már előfordult a rák, ezért szerintem ennek is köze van hozzá. A másik meg az, hogy évekig voltak együtt és gyerek mindenkivel megcsalta, akivel csak lehetett...

2013. jún. 18. 14:39
 14/17 anonim ***** válasza:

Próbálj ki minél több gyógymódot, jobbulást, s értesd meg vele, h fontosabb, h ő megmaradjon, mint egy gyerek, bár ez a nőknél tudom elég nehéz.

A korábbi barátját pedig kapjátok el, s egy kisebb verést nyomjatok neki ezért, de vigyázzatok, h ne halálig.

2013. jún. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

14-es. Szinte lehetetlen, mert saját gyereket akar, még ha az az életébe is kerülne...

Hidd el a többször is megérdemelné a "halálig verést". Tudatosan nőket ver, anyagilag kihasználja őket és ha valakinek nem tetszik akkor azt megveri, mehetnek rá hatan... 3évet járt MMA-ra

2013. jún. 19. 02:07
 16/17 anonim ***** válasza:

A nők ilyenek sajnos.

A másik dolog pedig, h mindenkinél van keményebb, biztos találsz olyan embert, aki lerendezi, olyat hallottam, h Pesten egyik helyen, ha kell egy 5-ösért megnyomorítják.

2013. jún. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Szia!


Most én is ebben a helyzetben vagyok.

Mindketten 18 évesek vagyunk és úgy érezzük hogy mindketten azt találtuk meg egymásban akit mindig is kerestük. A barátnőm két hete került mellrákkal kórházba. Azóta is benn van. Egy hete csinálják a kemoterápiát nála. Most egész napokat alszik és 11 kilót fogyott szinte a semmiből. Én is nagyon ki vagyok, szinte sohasem alszok és folyton rá gondolok. Az orvos szerint 10% az esélye, de mindketten reménykedünk. Amikor beszélek vele, hirtelen jó kedve lesz és ereje is lesz. Nem tudnék nélküle mihez kezdeni, előbb-utóbb belehalnék a hiányába. Egyelőre sajnos csak reménykedünk. Remélem azóta nálatok minden rendben és ti is még sokáig együtt lesztek.

2016. szept. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!