Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Májcirrózissal meddig lehet élni?

Lucafilemon kérdése:

Májcirrózissal meddig lehet élni?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat, segítséget, tanácsokat szeretnék kérni. Anyukámnak májcirrózisa van. Ivott nagyon sokáig, sosem volt "dühöngő" alkoholista, sosem bántott minket, sosem láttam hányni az alkohol miatt, csak szépen csendben, évtizedeken keresztül ivott meg minden este néhány pohár ezt vagy azt. Nem tudtuk megállítani, de a folyamatos óvás, féltés, veszekedés Vele, oda vezetett, hogy az utóbbi években már zugivó lett, tagadta hogy iszik bár láttuk rajta, az elrejtett üvegeket pedig nagyon ritkán találtuk meg.

Tavaly novemberben elpattantak a hajszálerek a nyelőcsövében, így került kórházba, ekkor derült ki hogy cirrózisban szenved. Azóta négyszer volt kórházban. Olyan lassan mozog mint egy ólommadár, rettenetesen le vagy fogyva és nagyon utálatos mindenkivel. A legutóbbi két alkalommal mikor bekerült a kórházba, már enkefalopátiás volt. Próbálja tartani a diétát, szegény Apukám figyel is rá, de mint kiderült, először rossz diétát is adott Neki a nővérke. Víz a hasüregében nincs. Az orvosok pedig nem mondanak semmit... November óta biztosan nem ivott egy kortyot sem, de valószínűleg ez már csak abban segít, hogy nem csinál még nagyobb bajt... Árnyéka önmagának, ellenséges, és egész nap nem csinál semmit, teljesen apatikus... Tapasztalatokat várnék. Meddig lehet így élni? Volt hasonló valakinek a családjában? Ti tudtatok segíteni? Tudtatok kihez fordulni?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2014. febr. 11. 15:58
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
84%
A máj regenerálódó képessége miatt ezt nem lehet megmondani. A neten találsz példákat, mikor a beteg már a sírásó lapátjáról menekült meg.
2014. febr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
44%
Máj tud regenralodni, csak éppen majsejtek pusztultak el a helyükre meg semmit sem erő kötőszövet no. Nyelőcső vérzés már nagyon elorehaladitt majbetegsegre utal sajnos. Ha szép időt akarok mondani akkor 1-2ev... Egyértelműen a majtranszplantacio jöhet szóba más nem segít...
2014. febr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Megkérdezném, ha nem bánod, hogymi történt azóta anyukáddal?

Válaszod után megírom, miért kérdeztem.

Köszönöm.

2014. okt. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:

Egészen furcsa módon, nem kapok értesítést arról ha komment érkezik, nem is értem miért, be van jelölve, hogy kérek értesítést... Na mindegy is. :)

Szóval, Anyukán jól van azóta, köszönöm szépen! :) A máj egy elképesztő szerv!!! Nagyon megijedt (végre) Ő is azt hiszem, egy éve rá sem néz alkoholra! Hónapokig nagyon komoly fehérje diétán élt, jóformán 4-5 gramm fehérjét ehetett csak, de mára már a diétát sem kell tartania, annyira jók a leletei. :) Szörnyű volt ami egy éve történt, elképesztő állapotban volt tényleg. De mára azt hiszem kimondhatom hogy visszakaptuk az Anyukámat! :)

2014. nov. 20. 23:55
 5/57 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, hogy írtál. Örülök, hogy felépült!
2014. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 Bajer ***** válasza:
89%
Ez elképesztő! Azt hittem ebből a stádiumból már nincs visszaút. Jó egészséget kívánok anyukádnak.
2016. júl. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
100%
Az én családomban is volt hasonló eset. Felépült a rokonom, pedig neki már is kellett leszívni a hasából. Igen,a máj egy csoda :)
2017. febr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
...lehet hogy a fent csodát kiáltó hozzászólók rokonai most, pár év elteltével már nem élnek... nagy esély van rá.
2021. aug. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
Szia!Tudom már nagyon régi a poszt de szeretnék érdeklődni anyukád felől?Hasonló cipőben járunk,nekünk a testvérünknek van májcirrozisa.Köszi!
2022. jan. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:

Szinte biztos hogy már elhunyt. 8 év??

Az apátia már a vége a folyamatnak, az hepatikus enkefalopátia pedig a vég.

2022. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!