Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Májcirrózissal meddig lehet élni?

Lucafilemon kérdése:

Májcirrózissal meddig lehet élni?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat, segítséget, tanácsokat szeretnék kérni. Anyukámnak májcirrózisa van. Ivott nagyon sokáig, sosem volt "dühöngő" alkoholista, sosem bántott minket, sosem láttam hányni az alkohol miatt, csak szépen csendben, évtizedeken keresztül ivott meg minden este néhány pohár ezt vagy azt. Nem tudtuk megállítani, de a folyamatos óvás, féltés, veszekedés Vele, oda vezetett, hogy az utóbbi években már zugivó lett, tagadta hogy iszik bár láttuk rajta, az elrejtett üvegeket pedig nagyon ritkán találtuk meg.

Tavaly novemberben elpattantak a hajszálerek a nyelőcsövében, így került kórházba, ekkor derült ki hogy cirrózisban szenved. Azóta négyszer volt kórházban. Olyan lassan mozog mint egy ólommadár, rettenetesen le vagy fogyva és nagyon utálatos mindenkivel. A legutóbbi két alkalommal mikor bekerült a kórházba, már enkefalopátiás volt. Próbálja tartani a diétát, szegény Apukám figyel is rá, de mint kiderült, először rossz diétát is adott Neki a nővérke. Víz a hasüregében nincs. Az orvosok pedig nem mondanak semmit... November óta biztosan nem ivott egy kortyot sem, de valószínűleg ez már csak abban segít, hogy nem csinál még nagyobb bajt... Árnyéka önmagának, ellenséges, és egész nap nem csinál semmit, teljesen apatikus... Tapasztalatokat várnék. Meddig lehet így élni? Volt hasonló valakinek a családjában? Ti tudtatok segíteni? Tudtatok kihez fordulni?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2014. febr. 11. 15:58
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem 🖤
2023. szept. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
Részvétem!
2023. szept. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen!
2023. szept. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
Lenne egy kérdésem, Hepa Merz-et szed-e valaki, hozzátartozó közületek? Mert anyukámnak januárig felvásároltuk a múltkori készlethiány, illetve a folyamatos áremelkedés miatt, de ezzel nem számoltunk, ami bekövetkezett. Így kb. 12 doboz Hepa Merz maradt ránk, 2027-es lejárattal, amelyet gyógyszertári áron alul adnék el… Vagy hol lehet esetleg ezt visszaváltani? A blokkja sajnos már nincs meg…
2023. szept. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 miramare4 válasza:
Kedves 54-es anonim válaszadó, írtam privát üzenetet, lécci olvasd el, köszi M.
2023. okt. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

Én február 8án vesztettem el a párom ebben a betegségben.

Ő 2017ben letette az italt, de az már késő volt, akkor már dekompenzált májcirrózisa lett. Hasvíz. Utána egy korty alkoholt nem ivott, viszont tavaly áprilistól vérzéses panaszai voltak, kapott TIPSet a májába, az sem segített, mindig elzáródott, gondok voltak vele. Ugyanúgy vizesedett, vérzett..a vérzést kezelték a klinikán, Debrecenben, viszont mondta az orvos, hogy előrehaladott állapotban van a betegsége, és valószínűleg egy fertőzés fogja elvinni. Mondta ezt januárban, február 6án megcsapolták, fertőzött volt a hasvíz, sajnos meg is halt. A vége felé már hetente kellett volna csapolni a hasát, a lábai is ödémásak voltak. Szóba került a transzplantáció de pont akkor jött a covid 2020 körül, utána meg már nagyon legyengült

febr. 21. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
Párom szedte a Hepa-Merzet is.
febr. 21. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!