Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Májcirrózissal meddig lehet élni?

Lucafilemon kérdése:

Májcirrózissal meddig lehet élni?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat, segítséget, tanácsokat szeretnék kérni. Anyukámnak májcirrózisa van. Ivott nagyon sokáig, sosem volt "dühöngő" alkoholista, sosem bántott minket, sosem láttam hányni az alkohol miatt, csak szépen csendben, évtizedeken keresztül ivott meg minden este néhány pohár ezt vagy azt. Nem tudtuk megállítani, de a folyamatos óvás, féltés, veszekedés Vele, oda vezetett, hogy az utóbbi években már zugivó lett, tagadta hogy iszik bár láttuk rajta, az elrejtett üvegeket pedig nagyon ritkán találtuk meg.

Tavaly novemberben elpattantak a hajszálerek a nyelőcsövében, így került kórházba, ekkor derült ki hogy cirrózisban szenved. Azóta négyszer volt kórházban. Olyan lassan mozog mint egy ólommadár, rettenetesen le vagy fogyva és nagyon utálatos mindenkivel. A legutóbbi két alkalommal mikor bekerült a kórházba, már enkefalopátiás volt. Próbálja tartani a diétát, szegény Apukám figyel is rá, de mint kiderült, először rossz diétát is adott Neki a nővérke. Víz a hasüregében nincs. Az orvosok pedig nem mondanak semmit... November óta biztosan nem ivott egy kortyot sem, de valószínűleg ez már csak abban segít, hogy nem csinál még nagyobb bajt... Árnyéka önmagának, ellenséges, és egész nap nem csinál semmit, teljesen apatikus... Tapasztalatokat várnék. Meddig lehet így élni? Volt hasonló valakinek a családjában? Ti tudtatok segíteni? Tudtatok kihez fordulni?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2014. febr. 11. 15:58
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
100%
Igen láttam hogy régi sőt nagyon is de utána azt írta felépült.
2022. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnék én is segítséget tapasztalatot kérni.Van a bátyám 42 éves alkoholista.Másfèlève nagyon rossz volt a vérképe 2020.szeptember.

Eltelt pár hónap megnőtt a hasa,lába duzzadt lett,megint pár hónap múlva besárgult a szeme,hiába beszéltünk neki nem ment orvoshoz!Megint eltelt pár hónap a hasa még nagyobb lett de nem fájt semilye ezért nem ment orvoshoz!És most 2021 októberèben láttam nálunk volt nem volt semmilyen fájdalma tovább ivott,és utána dec.24-èn találkoztunk teljesen le volt fogyva és fájt neki valami a jobb oldalon alul! Ezért karácsony után elment orvoshoz aki felküldte a sürgősségire,bent volt egy hetet kivizsgálták előrehaladott májcirrozisa van.Azután is fájt neki és vissza vett az italozásból,van étvágya nem is kicsi!Most jan.22.már pár napja nem fáj neki a jobb oldalon alul! Gyógyszereket írtak fel neki!Reggel 6 órától 12-13 óráig bír tevékenykedni mert elfárad.Azota a fröccsök mennek neki a délelőtt folyamán.Köszönöm hogy elolvastad és hogy válaszolsz!!!!!

2022. jan. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
78%

Tapasztalatból írok. Privátban is kérdezhetsz.

NINCS ilyen, hogy enkefalopátiából visszajön valaki, kicserélődött a mája, szuperek a leletei.

Ilyen NINCS.

Igen. A máj tud regenerálódni egy darabig... csak nem a kialakult cirrózisnál. Az ép májrészek tudják átvenni a hegesedett kötőszövetes rész feladatait valamilyen szinten és legfőképp valamennyi ideig... TELJES ÉS VÉGLEGES alkoholtilalom mellett. Se rum aroma a sütibe, se egy konyakosmeggy karácsonykor, SEMMI alkohol...

2022. jan. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
53%

12:

Nem tettél fel kérdést :)

2022. jan. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
A kérdés az hogy meddig van ez így mire lehet számítani????Van remény???
2022. jan. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
85%

A legelső válaszolok egyike vagyok.

Remény mindig van.

De az én édesapám pontosan úgy omlott össze,ahogy ezt most leírtad sorban.

8 éve ilyenkor már a lefogyott, hamusszürke bőrű, nagy hasú stádiumban volt.

Három hét múlva lesz 8 éve, hogy elment...

2022. jan. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
100%
16 köszönöm!Meddig tartott ez az állapot nála?
2022. jan. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:

Valaki update? Pl kérdező

Mi lett?

2022. febr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Anyukám még hat évig volt velünk a poszt megírását követően. 2020 májusában vesztettük el Őt. 2014-ben, az enkefalopátiás rohamok után valóban azt mondta a kezelőorvosa, hogy búcsúzzunk el Édesanyámtól, de szerencsére a szervezete úgy döntött, rácáfol az orvosi szakvéleményekre. Anya néhány évig nem ivott egyáltalán, összeszedte magát testileg is, rengeteg gyógyszert szedett, és így visszakaptuk Őt. Sosem lett olyan, mint gyerekkoromban, sokat tompult, butult is sajnos, de az életkedve visszajött. Pár év után sajnos bemagyarázta magának, hogy nincs is neki semmi baja, ezért újra inni kezdett. Nem sokat, nem gyakran, de az az egy-két pohár vörösbor alkalmanként, és az ágynemű mögött elrejtett vodkás üveg, bőven sok volt az ő maradék kis májának. 2019-ben újra kórházba került. Összerakták, hazaengedték. Aztán újra ivott, titokban. Ismét kórház, majd újra haza. Aztán megint jött egy pár hét otthon, néhány pohár bor is, úja kórházba került. A covid miatt, nagyon gyorsan hazaengedték mindig, nem oda került ahová korábban, és azt hiszem a kezelőorvos sem ijesztett rá úgy, mint ahogy a korábbi doktornő megtette. Utoljára már úgy jött haza a kórházból, hogy mentő hozta haza is, nem volt egészen tiszta, nem volt jól, noha a zárójelentésén az szerepelt, hogy jó általános állapotban engedték haza. Ez messze nem volt igaz. Néhány napunk maradt. Utolsó este még evett, megfürdettem, lefektettem, adtam Neki puszit, azt mondta hogy szeret, aztán elaludt. Májkómába esett még aznap éjjel, Apukám hívott a munkahelyemen dél körül, hogy Anya még mindig alszik. Odarohantam, próbáltam felébreszteni, de nem lehetett, kómában volt. Bevitte a mentő a kórházba, de Anya soha többé nem ébredt fel... Azt gondolom, még mindig velünk lehetne, ha felfogta volna, hogy azután a csoda után, ahogy Ő felépült, soha többé nem ihat egyetlen kortyot sem! De az alkoholizmus betegség. Én sosem tudtam ezt elfogadni, de ettől még sajnos az. Ráadásul, ha valaki évtizedeken át pusztítja az agysejtjeit, egyre nehezebb megértetni vele valami olyat, amit valójában esze ágában sincs megérteni és elfogadni...

Egy szó, mint száz, Anyuci azt gondolom igenis példa arra, hogy ki lehet jönni még az olyan májcirrózisból is, amikor már tényleg nagyon nagy a baj, az emberi szervezet egy csoda. De ha sikerül, valóban a konyakosmeggy is tiltólistás, örökre!

2022. febr. 24. 10:49
 20/57 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy leírtad és egy ilyen régi kérdésre válaszoltál.

Sajnos én is érintett vagyok az ügyben, nem én magam, hanem közeli rokon (testvér) aki még ráadásul nagyon fiatal is, 40 alatti.

Anyukád hány éves volt?

Nálunk 2 éve húzódik a betegség, bár nem volt ilyen súlyos állapotban soha még, mint anyukád, de nincs is jól.

Májátültetés nálatok nem jöhetett szóba?

2022. febr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!