Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Májcirrózissal meddig lehet élni?

Lucafilemon kérdése:

Májcirrózissal meddig lehet élni?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat, segítséget, tanácsokat szeretnék kérni. Anyukámnak májcirrózisa van. Ivott nagyon sokáig, sosem volt "dühöngő" alkoholista, sosem bántott minket, sosem láttam hányni az alkohol miatt, csak szépen csendben, évtizedeken keresztül ivott meg minden este néhány pohár ezt vagy azt. Nem tudtuk megállítani, de a folyamatos óvás, féltés, veszekedés Vele, oda vezetett, hogy az utóbbi években már zugivó lett, tagadta hogy iszik bár láttuk rajta, az elrejtett üvegeket pedig nagyon ritkán találtuk meg.

Tavaly novemberben elpattantak a hajszálerek a nyelőcsövében, így került kórházba, ekkor derült ki hogy cirrózisban szenved. Azóta négyszer volt kórházban. Olyan lassan mozog mint egy ólommadár, rettenetesen le vagy fogyva és nagyon utálatos mindenkivel. A legutóbbi két alkalommal mikor bekerült a kórházba, már enkefalopátiás volt. Próbálja tartani a diétát, szegény Apukám figyel is rá, de mint kiderült, először rossz diétát is adott Neki a nővérke. Víz a hasüregében nincs. Az orvosok pedig nem mondanak semmit... November óta biztosan nem ivott egy kortyot sem, de valószínűleg ez már csak abban segít, hogy nem csinál még nagyobb bajt... Árnyéka önmagának, ellenséges, és egész nap nem csinál semmit, teljesen apatikus... Tapasztalatokat várnék. Meddig lehet így élni? Volt hasonló valakinek a családjában? Ti tudtatok segíteni? Tudtatok kihez fordulni?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2014. febr. 11. 15:58
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%
38-as vagyok.Tesóm elment dec.11-én semmit sem kommunikált már.Leálltak a veséi.
2023. jan. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 A kérdező kommentje:
Basszus, őszintén, nagyon sajnálom! :(
2023. jan. 10. 09:00
 43/57 anonim ***** válasza:
79%

Sziasztok! 38-as sajnálom nagyon.

25-ös vagyok.

Nekünk anyukám kórházban volt karácsonytól január 24-ig, gyakorlatilag egy hónapot, koronavírusos is lett, azzal is kezelték. A hazakerülése óta picit jobb lett az állapota, majd ma újra kórházba került, szintén a veséjével. Nagyon elesett, nagyon gyenge, nem termelődik vizelet (vagy nem tud kiürülni). Nagyon megráz, egyelőre várakozunk, a kivizsgálások még zajlanak.

2023. márc. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:

43


Sajnálom nagyon .Kitartást. 😪

2023. márc. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
100%

Nagyapámat 2012-ben diagnosztizálták cirrózissal. 13-ban volt egy olyan durva bevérzése, amilyet a kérdező is leírt, túlélte valahogy, és majdnem teljesen le is szokott a piáról. Kívánta, de hetekig meg tudta állni nélküle, és ha ivott, akkor se sokat. Eleinte ment a máriatövisezés, azt vette, szedte, aztán ő is elhitte, hogy már elmúlt a betegsége. Ennek ellenére nem kezdett el újra inni. Gyenge volt, maximum az udvarra járt ki az utóbbi években.

Évekig úgy nézett ki, mint akinek hetei vannak hátra, csak a családja tudta, hogy mióta néz ki úgy. Az utolsó 7 évben nem járt kórházban. Most decemberben combnyaktöréssel került be, amiből már nem épült fel. Az orvosai szerint már konkrétan nem volt mája, és végül is "szerencsés", hogy a legutolsó fázist nem kellett megélnie.

Akárhogy is, több mint 10 évig élt a betegségével, közben elmúlt 80 éves, és a covidot konkrétan én nehezebben viseltem, mint ő. Szóval aki ilyen állapotba kerül, annak mondom, hogy nem hiábavaló összeszednie magát, ugyanakkor ez egy gyógyíthatatlan betegség, nincs olyan, hogy elmúlik. Ha ki van mondva a cirrózis, onnantól csak lassítani lehet a folyamatot.

2023. máj. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:

41#

Báttyám 2021.december 27en került kórházba jó nagy hassal, sárgasággal, has fájással. Egy hétig volt bent, dekomponzált májcirrozis. Ki engedték még pár hétig fájt a hasa aztán elmúlt, jobban is volt egy darabig. Ivott tovább eleinte több liter bort vége felé két liter bort naponta. Október végén együtt "buliztunk" rá egy hétre ki lyukat a hasa az összes víz kifolyt belőle és még utána is szivárgott.2022.november. 5-én került kórházba, december 11-én meghalt, le álltak a veséi. Utolsó két napot végig aludta szondázták már akkor. De az utolsó két hétben teljesen elment az esze.

2023. máj. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
Hány éves volt a bátyád?
2023. máj. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:

47*


43 éves volt a bátyám.

2023. máj. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

25-ös vagyok. Anyukám meghalt. Az év eleji kórházban töltött idő után úgy kaptuk vissza anyut, hogy magához képest jól volt, tiszta volt az agya, emlékezett mindenre, a beszéde sem mosódott össze, fizikailag is tűrhető állapotban volt, kapálgatta a virágait, a kertben a zöldségeit, locsolta a növényeket, mosogatott stb. És írt. Elővett egy papírt, megvonalazta és írt rá. Ha tele lett a lap, kezdte a következőt. Volt egy gyönyörű nyarunk. Szeptember közepén rosszul lett, összerogyott, nem tudott lábra állni. Ő még akkor is azt mondta, jól van. Kórházba került. Első nap még lehetett vele beszélgetni, evett, ivott. Második nap már nem szólalt meg, nem evett, néhány kortyot még ivott, résnyire nyitotta a szemet. Hogy tudatos volt-e vagy sem, nem tudjuk. Szerintem igen. Nagyon besárgult, a szemfehérje is sárga volt. Aztán behunyta és soha nem nyitotta már ki. Utolsó nap mélyen aludt, nem volt ébreszthető. Borzasztóan besárgult. Békésen ment el, nem voltak fájdalmai (úgy gondoljuk). Nagyon-nagyon váratlanul ért bennünket ezután a nyár után... És nagyon fáj...

2023. szept. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
Anyukám soha nem ivott, mégis ide jutottunk. Mindent megtettünk érte, a diétát szigorúan tartottuk, kapta a gyógyszereket és így is elvesztettük... Tudtuk, hogy be fog következni valamikor. Majd... De nagyon korán jött ez el...
2023. szept. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!